Šepot v bouři

Šepot v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481841/bmid_sepot-v-bouri-Lbt-481841.jpg 4 200 56

Pochopíme někdy, jak některý věci, na kterých tak moc lpíme, jsou bezcenný, a ty, kterých si máme skutečně vážit, bereme jako pohou samozřejmost? Po náhodném návratu do rodné vsi Michal netuší, jak dramatické chvíle ho čekají. Musí čelit nejen bolestivým vzpomínkám, ale také se vyrovnat s naprosto nečekaným rozuzlením a odhalením strašlivého tajemství, které po tolika letech vyplouvá na povrch. Tohle byla ta nejpodivnější podoba naděje, jakou jsem kdy spatřil. Naděje, ty dvířka v naší mysli, který dokážeme pootevřít natolik, abychom vklouzli dovnitř a pořádně za sebou zabouchli. Naděje, ve který se chceme ztratit. A přesně takovou jsi tu po sobě zanechala…... celý text

ela1972
06.02.2022 5 z 5

Tak to teda byla jízda. Za mě super. Taková jednohubka, která je plná emocí a tajemství.

_Brunetka_
04.02.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Tohle byl nářez, který jsem vůbec nečekala. Vyloženě mě okouzlil styl psaní autora, protože si umí krásně pohrát s češtinou a využitím nespisovné češtiny jako by knize přidal na uvěřitelnosti. Příběh jako takový sice nebyl nic převratného, ale potvrzuje se u něj pravidlo, že v jednoduchosti je síla, protože mě i přesto moc bavil. Hlavní protagonista byl skvěle vykreslen, člověk se do něj dokázal vcítit. Plusovým bodem je pro mě to, že si prošel i nějakým vývojem. Líbila se mi kriminální zápletka, která je do knihy vložena, protože do jisté míry jste kvůli ní museli s napětím hltavě otáčet stránky. Rozhodně byste do tohoto kousku neměli jít ale s tím, že se točí okolo vražd, protože se tu autorovi povedlo mistrně úplně něco jiného. Doopravdy se tu totiž odehrála bouře, jak je uvedeno v názvu, ale emocí – a bylo to teda něco! Nevím, jestli jsem četla někdy něco podobného rázu. Tato kniha totiž dokáže každou emoci v ní obsaženou přenést na čtenáře (pozor na to, přímo hmatatelná bolest). Aleš Novotný dokázal vytvořit toto prostředí na základě rozebírání řady témat – naděje, přátelství, lásky, bolesti, smutku, tajemství, ztráty blízkého člověka, uvědomění –, které formuluje do takových myšlenek, že vám budou strašit v hlavě ještě pěkně dlouho. Hlavním poselstvím, které z tohoto díla pro nás všechny vyplývá, je to, že bychom se neměli trápit minulostí, protože na každé špatné věci se najde alespoň něco dobrého, ale spíše se upínat k naději do budoucna. Konec se povedl. Pokud si chcete přečíst něco neobvykle fantastického, doporučuju!

Laugar
17.01.2022 3 z 5

Příběh je nabit emocemi a lze v něm nalézt zajímavé popisy i formulace, ale bohužel jsem se nedokázal úplně překlenout přes formu jazyka, kterou autor zvolil. Prakticky celé dílo je ve vysoké míře protkáno obecnou češtinou, což na mě osobně působilo rušivě a na mnoha místech mi to vadilo při čtení.

Han-nah
15.01.2022 5 z 5

Určitě si přečtu i další knihy tohoto mladého autora, který v takto útlé knize dovede vyjádřit tolika citu, lásky, bolesti i smutku. Michal je mladý muž z rozvrácené rodiny, s otcem se nebaví a nemůže se vyrovnat se smrtí své milované přítelkyně Evelin, se kterou pořád rozmlouvá a všude se mu zjevuje. Vše řeší alkoholem, jeho největší kamarádka je placatka. Jeden noční telefon od bývalé kamarádky Kristýny a ........ Po sedmi letech se vrací do rodné vesnice, kde se setkává s bývalými kamarády a taky se svým tátou. Mnohé pochopí, začne řešit a dovede i odpustit. Život je krásný, ale taky krutý a smutný. S citem a do hloubky je vše v knize rozebráno. Opravdová kniha k zamyšlení.
- Díky tobě .........
Tvůj šepot se vytratil a moje bouře pominula.

rodak
08.01.2022 5 z 5

Opravdu silný příběh, který vás jen tak nepustí a i po přečtení nad ním budete přemýšlet.

Lucie311
07.01.2022 5 z 5

Krásná kniha. Velice smutná ale tak to v životě chodí. Krimi zápletka šokující.

MMacicekk
04.01.2022 5 z 5

Na 180 stranách se odvíjí silný příběh, na jehož konci vám nezůstane oko suché. I když mohou na někoho Michalovy monology působit zdlouhavě, možná s ním nebudete zpočátku ani soucítit a říkat si, ať se konečně vzmuží a jde dál, že život je krátký na nekonečné truchlení, na konci se vám pohled na něj obrátí a těžko budete zadržovat slzy. Tento promyšlený věrohodný příběh, který autor napsal, vás dostane svou intenzitou, emocemi a zejména rozuzlením. Šepot v bouři je příběhem k zamyšlení – k zamyšlení nad životními hodnotami, ale i životem obecně, stejně tak smrtí, která je jeho nedílnou součástí. Láska je hluboký cit, ale mít dobrého přítele, který i za cenu vlastní pověsti udělá věc, která kladným způsobem ovlivní život nejen tvůj, je k nezaplacení.

Mermaida
30.12.2021 5 z 5

Mé první setkání s autorem a za mě rozhodně "čtecí" spokojenost. Kniha na svých necelých 200 stránkách ukrývá silný příběh mladého muže, který se po smrti své milované utápí v depresích a alkoholu, a v totální beznaději. Bylo to na "vánoční čas" poměrně smutné čtení, ale četlo se to hodně dobře. Jen jsem u sebe zaznamenala při čtení jeden problém, a to na můj vkus až moc dlouhá (košatá) souvětí, ve kterých jsem se někdy až ztrácela. Ale až na tento pro mne "nelibí" fakt, jsem byla s knihou, příběhem a tím co mi dal - spokojená.

Nuttelka
27.12.2021 5 z 5

I když je to "jednohubka" na odpoledne, kniha v sobě toho ukrývá hodně moc. Jak už se tu vícekrát zmiňuje, Alešovi věřím úplně každé slovo, i když to vlastně není veselý příběh, je ten příběh velmi silný a otřese s vámi... A slzy na sebe nenechaly dlouho čekat... Osobně si vůbec nedokážu představit něčím takovým procházet a to úplně ve všech směrech, co tento příběh přináší.
Aleši, opět smekám klobouček a máš čestné místo v mé knihovně.

Danago
19.12.2021 5 z 5

Moje hodnocení nemůže být tak jednoznačné, jako jsou ta přede mnou. Při čtení této knihy se mi opět potvrdilo, že knihu nemám vzdávat po určitém počtu stan. Ano nemusí to vždycky vyjít někdy je kniha zklamáním do úplného konce, ale tato se k takovým určitě řadit nebude.
I když jsem měla obrovský problém se do knížky začíst a vadila mi hovorová čeština.
Ikdyž mě nebavily až příliš košaté popisy psychického rozpoložení hlavního hrdiny Michala. Kterého zasáhl těžký úder osudu a on toto řeší již několik let alkoholem.
Přesto všechno jsem vydržela a kniha si mě postupně získala až mě nakonec dokonale dostala.
Příběh vypráví Michal a vyznává se nám postupně ze svého nepřekonatelného smutku ze ztráty své partnerky. Jeho život jakoby skončil s jejím nedokáže jít smysluplné dál. Odchází ze své rodné vesnice a úplně rezignuje na život a tak utápí v alkoholu. Po sedmi letech se, ale neplánovaně vrací na místa svého dospívání a musí řešit určité dluhy které tu zůstaly a vyrovnat se s nečekaným odhalením. Pomůže mu tento návrat v jeho osobním životě a změní se něco?
Když jsem knihu dočetla měla jsem slzy v očích a musela jsem nad ní dlouho uvažovat. Na 178 stranách autor dokáže velice věrohodně otevřít mnoho závažných a bolestných témat.
Ano shodnou se s každým , kdo doporučuje tuto knihu nečist ve špatném psychickém rozpoložení.
Přesto se autorovi podařilo mě neskutečně překvapit a trochu té naděje ukázat. Kniha ve mě vyvolala vlnu emocí , proto musím dát plný počet hvězdiček.

GYROTOURBILLON
17.12.2021 4 z 5

Ano, dočteno , moje třetí setkání s AN. Pravda, nic veselého, asi i pravdivého, v části jsem se našel...Souhlasím s Aghata 2 .
Budu se těšit na další knihu.

eva3992
11.12.2021 5 z 5

Hlavním hrdinou knihy je Michal, mladý muž, ke kterému dokázal být život dost krutý. Jednoho dne se rozhodne vrátit na pár dní do rodné vesnice. To však ještě netuší, jaké tajemství ho tam může dohnat a co všechno se dostane po letech na povrch.

Tak tato kniha si mě získala. Hned od prvních řádků mě zaujala, od dvacáté strany mě šokovala a potom už jsem nemohla přestat číst. Potřebovala jsem vědět všechno! Michalovu minulost i to, co ho čeká v rodné vesnici. Nešla jsem spát dřív, než jsem to všechno zjistila.

Už od autorovi prvotiny Pamatuj na smrt, miluji autorův styl psaní. To, jak má krásně poskládané věty, jeho přirovnání, metafory. Celkový text mi neskutečně sedí a při čtení si ho moc užívám. Knížky se mi čtou dobře, jazyk mi připadá přirozený. Jednotlivé postavy si dokážete skvěle představit a vžít se do jejich pocitů a myšlenek.

Celý příběh je zajímavý a hodně silný. Jsou tam věci, které Vás zasáhnou, některé Vás donutí zamyslet se, třeba i sami nad sebou. Postupné odkrývání různých tajemství a odhalování minulosti Vás rozhodně udrží v napětí a získá si Vaši pozornost.

Musím však říct, že mi tu „něco“ vadilo. Nedokáži to přesně specifikovat. Možná až moc rychlé vyřešení, možná až moc rychlé „napravení“. Nevím. Ale to nic nemění na tom, že jako celek je to skvělá kniha a já Vám ji mohu jen doporučit.

Moc se těším na další autorovi knihy, které budu netrpělivě vyhlížet.

4,5*/5*

Klesňa
09.12.2021 5 z 5

Konečně se mi do rukou dostala kniha od Aleše Novotného! Instagram a hlavně Vy skvělí knihomolové jste mě už dávno nalákali na jeho tvorbu a já jsem rád, že už si můžu první knihu přidat do své sbírky. A i když je tato kniha celkem krátká, obsahem a myšlenkami je to pořádná bichle! Autor má neskutečný dar popisovat vnitřní boj a utrpení člověka. Jeho popisy jsou tak dokonalé, že to zasáhne i Vás a při čtení budete trpět a soucítit společně s Michalem. Různé vztahy jsou taky vykresleny velmi reálně (nejvíc mě dostal ten s otcem). I když je celý příběh vlastně hrozně smutný, dokázal sem autor ještě vložit detektivní zápletku, která všechno hodně oživila. Po dočtení budete ještě dlouho urovnávat myšlenky a i když mě osobně sice kniha rozesmutnila, nechala ve mně zároveň nový pohled na svět. Pokud teda hledáte silný příběh, který ve vás něco zanechá, tak Šepot v bouři doporučuji všemi deseti!!! Už teď jsem namlsanej i na autorovi YA krimi a thrillery a snad se k nim brzo dostanu. IG: @klesnacte

edith79
08.12.2021 5 z 5

Velmi, velmi dobré. Vlastně naprosto skvělé. Nedalo se odtrhnout. Neskutečně popsané pocity ze ztráty milovaného člověka. Čtenář úplně cítí tu obrovskou depresi, tu bolest a ten pocit, když někdo neví jak dál. Kriminální zápletka je také výborně vymyšlená a závěrečné rozuzlení perfektní. A slza opět ukápla.

terryaknihy
06.12.2021 5 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst a zvyknout si na formu myšlenek naší hlavní postavy - Michala. Když však Michal dorazil do své rodné vsi kvůli nalezenému tělu bývalého spolužáka, příběh nabral neskutečné grády. Původně byl případ uzavřen jako sebevražda, ale nyní je případ znovu otevřen. Samotný Michal se utápí v alkoholu a obrovském smutku po své milované ženě, o kterou nedávno díky rakovině přišel.
Klobouk dolů autorovi za popsání problematiky alkoholismu a obrovském zarmoucení ze ztráty milované osoby. Líbilo se mi vykreslení mezilidských vztahů v rámci bývalých přátel ze školy a zároveň i rodinných vztahů, když se Michal vrátil zpět a několik dní musel zůstat u svého otce, se kterým neměl dobrý vztah. Ještě bych ráda vypíchla, že mám ráda, když se v knize dozvíme, jak vznikl její samotný název a tady to bylo TOP.

Knižní střípky
28.11.2021 4 z 5

Kniha nemá ani 200 stran, a přesto se v ní skrývá silný příběh, který mě nutil hodně přemýšlet. Pokud nejste v dobrém psychickém rozpoložení, asi úplně bych do knihy nešla a počkala, až budete pozitivněji naladěni, protože je opravdu našlapaná hodně závažnými tématy, ze kterých může být čtenáři těžko na duši. Nicméně je výborná a musím vyseknout autorovi poklonu, protože to se mu zase povedlo. Michala a jeho boj s vnitřními démony zachytil naprosto věrohodně a já mu věřila každé slovo...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky