Selekcia

Selekcia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5569 5569

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

mijala
09.10.2014 5 z 5

ze začátku i připadalo, že čtu něco podobného jako jsou Hunger Games. svět byl vykreslen trošku podobně. jenže k žádnému zabíjení zde nedojde, tedy alespoň ne mezi soutěžícími. rozhodně mi to ale vůbec nevadilo. už dlouho jsem tento žánr, tak že jsem si u toho hezky oddechla. také se mi líbilo menší nastínění do historie příběhu, protože toho se v podobných knížkách většinou moc nedočkám. knížku tedy jedině doporučuji a už se nemůžu dočkat druhého dílu.

JanaDor
09.10.2014 5 z 5

Tak toto se mi moc líbilo, bavilo mě to a hezky jsem si u toho odpočinula. Super pohádka ve verzi z budoucnosti. Čtenářsky se mi zamlouvá nápad uspořádat společnost do osmi kast, sice se tomu v tomto dílu moc nevěnovali, ale když vezmu v potaz, že mají být ještě dva díly, tak myslím, že tomu bude dán prostor. I vymyšlené Americké dějiny s Čínou mě zaujaly. Jsem zvědavá jestli dojde na mě a bude se to více rozebírat v příštích dílech z toho pohledu. Jinak super romance bez sexu, což mi taky vyhovovalo. Se zvědavostí a s velkým očekáváním se těším na další díl.

MisuleB
05.10.2014 5 z 5

Wow.
Musím říct, že na knížku jsem se strašně těšila a rozhodně nezklamala.
Vezmu to od začátku:
-Obálka: Opravdu jedna z nejpovedenějších obálek, které jsem kdy viděla, zaujala hned na první pohled
-Postavy: Všichni mi byli sympatičtí, jen jsem prostě nemohla přijít na chuť Aspenovi, obvykle mám v knížkách/seriálech radši ty "zlé hochy", ale tady mám stopro radši Maxona, i když je to takový "mazánek"; America byla docela sympatická, jen kdyby nebyla tak uťáplá, tak doufám, že v dalším dílu bude krapet bojovnější, jsem zvědavá, zda nám autorka potom více přiblíží královnu, ta také vypadá, že bude zajímavou postavou... Proč jen nemám ráda krále...?? Každopádně, tým Maxon. xD
-Děj: Tak námět byl opravdu zajímavý, i když se mohlo zdát, že to bude nějaká ta pohádka "pusu, pusu a happily after ever", škoda jen, že se autorka neponořila trochu více do hloubky, bylo by to určitě více zajímavé, ale jinak ok, Doufám, že v Elitě se to trochu víc rozjede
Jinak úplně skvělé čtení, dopoledne se začtete a až do brzkého večera vás to nepustí, ani se nenadějete a zjistíte, že máte dočteno a zoufale prahnete po pokráčku... xD
Jinak úplně bombastické čtení, doporučuju všem, nezklame.
Film! Film! Chci aby to zfilmovali! xD

tynkaiscrazy
04.10.2014 4 z 5

Čeho si čtenář všimne jako první, je zaručeně obálka. S kamarádkou jsme se shodly, že je to jedna z mála knížek, která má na obalu fotku a ta fotka není otřesná. Naopak, je to ta nejlepší fotka, hned po Maře Dyerové! Nejen že vás nutí přemýšlet, kdy tak zatraceně božské šaty sehnat, ale zároveň je hrozně zajímavá.

Ke knize. Upřímně, vyrazila mi dech. Anotace zní hrozně nudně, hrozně dětinsky a pohádkovsky. Nevím co, ale ta kniha má něco, co z ní nedělá přihlouplou pohádku. Je to naprosto dokonale podané. Po přečtení prvních dvou kapitol se řeknete, že už z názvu dalších knih odvodíte i jejich příběh a že kniha je předvídatelná. Jenže pak se začtete a zjistíte, že jste se sakra pletli! Vlastně je tam spoustu zvratů a America je moc sympatická. Už jen ten fakt, že je jako jedna z mála hlavních hrdinek rusovlasá, dává knize výjmečnost.

adelaska
01.10.2014 4 z 5

Udělala jsem chybu, že jsem si ji přečetla teď, jelikož druhý díl vychází v dubnu 2015.
Je to příjemný romantický příběh, který mi ale námětem připomíná HG. Což mi nevadí, velice se mi líbí.
Opět není tomu jinak, než tak, že jsem se rozplývala. Moc se mi kniha líbila, ale jako vždy, chci hodnotit pořádně až celou trilogii, kterou budu mít přečtenou nejdříve za rok touto dobou :-( :-D Škoda, že další díly ještě u nás nevyšly. Rve mi to srdce !!!! :-D
Doporučuji ;-)

Perry
29.09.2014 5 z 5

U téhle knihy jsem pořád váhala jestli si jí pořídit nebo ne. Četla jsem spousty dobrých a špatných recenzí a nijak mi to v rozhodování nepomohlo :D A protože se soustředím spíše na krváky, bála jsem se aby mě bavila. ;)
Ale musím říct, že mě nezkalama!!! Příběh je poutavý a já hltala stránky jednu po druhé + ty nádherné obálky!!! ♥
...Zatraceně a teď se nemůžu dočkat druhého dílu :D

*kika*
29.09.2014 3 z 5

Příběh mi přišel zbytečně stručný, na to jak jak skvělý je to námět, myslím že si zasloužil mnohem hlubší rozpracování. K Americe jsem jaksi moc nestihla získat vztah a už byl konec. Maxon mnohem lepší, ale i tak, trochu předvídatelné, hned první den setkání o samotě..doufala jsem že právě tohle klišé tam nebude.
Snad v příštím díle bude trochu víc rozvedeno i nepřátelství Seveřanů a Jižanů, zatím působí jako takoví neškodní zmatkáři, napadnutí paláce, nic se nestane a jede se dál..
No nevadí. Všechno přebíjí ty absolutně dokonalé obálky, nemůžu se na ně vynadívat :o) Překrásné.

Nelly
28.09.2014 4 z 5

Příjemný, lehce zamilovaný příběh, který možná v dalších dílech překvapí (doufám, že neskončí pouze u romantické linie, ale zaměří se i na vysvětlení politické situace, kast a Seveřanů a Jižanů). Takže snad se mám na co těšit.

Edona
28.09.2014 4 z 5

Selekce je příjemná pohádka, byť jsou některé informace nepromyšlené a nedotažené do konce. Hlavní hrdinka mi není moc sympatická, jedná v afektu a je dost přímočará. Nicméně styl psaní autorky je velmi čtivý, příběh má potenciál. Čtení mě moc bavilo, těším se na další díl. A abych nezapomněla, tak fandím Maxonovi!

Sky
26.09.2014 4 z 5

Měla jsem počkat až vyjde další díl! Teď budu jako na prášcích:-( No styl psaní autory je velice stručný a čtivý. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a jediné co mě naštvalo je že kniha končí otevřeně:-( Děj byl zábavný ale místy i nudný. Obálka mě sice zaujala ale děj už moc ne. Pořád omývaly jedno a to samé pořád dokola, dokola a dokola. A již na začátku byla kniha velice ale velice průhledná. Nic mě nepřekvapilo. I přes to musím dát knize 4 hvězdičky:-)

Blauny
23.09.2014 2 z 5

Půjdu proti proudu-nuda, nuda a ještě jednou nuda.

Tenssi
23.09.2014 5 z 5

Je to velice dobrá knížka. Nikdy jsem nepatřila mezi rychlé čtenáře, ale tuto knihu jsem přečetla skoro za jediný den. Nejvíce jsem se vyžívala v komických scénkách, co se Americe přihodily. Sice mě párkrát Amerika i naštvala, ale přes to všechno mohu říct, že první díl skončil dobře a netrpělivě čekám na Elitu. Velice mě zajímá, jak to dopadne s princem Maxonem, jehož jsem si v této knížce velice oblíbila, tak doufám, že mě v dalším díle nezklame. :)

Evča Korejka
21.09.2014 5 z 5

Ta kniha je totálně boží !♡Maxon a America = Forever Love.

tigrislinda
20.09.2014

Tak tahle knížka nemá chybu. Nádherný obal a ještě nádhernější obsah. Přečetla jsem ji na jeden zátah, nedá se odložit!!!! Už se těším na pokračování.

vikimi
20.09.2014 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem si parádně užila. Začetla jsem se do ní téměř okamžitě, ležela jsem v teplé posteli a vychutnávala si slovo od slovo.
Jsem přímo nadšená a srší ze mě dobrá nálada. Tak zbožňuji, když mi knížka vyloudí trvalejší úsměv na rtech -(a ne jako například knižní série Divergence, kvůli té jsem akorát plakala) -.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu a doufám, že knížka dopadne dle mého očekávání, protože Aspenovi jsem fandila jen prvních pár stránek, ale samozřejmě chápu autorčin záměr. Bez milostného trojúhelníku by to nebylo ono.
Fandím Americe a Maxonovi. Asi se samou radostí a nadšení pustím do knížek v angličtině.
Všem určitě doporučuju. Nádherná, klidná a usměvavá, samozřejmě taktéž zamilovaná oddechovka od obyčejných starostí a problému :)
Dala bych klidně i víc hvězdiček, hold maximum je jenom 5 :)

Nathanielka
20.09.2014 5 z 5

Jako první na knize upoutá úžasná obálka ale i po otevření je příběh velmi zajímavý a čtivý. Kniha se velmi těžce odkládá a proto to někteří z nás (i ja) nedělají. Moc se mi líbilo jak se o novém světe dozvídáme velmi pozvolna a spousta je toho ještě záhadou. Hlavní hrdinové jsou skvělý a už se nemůžu dočkat co se mezi nimi bude odehrávat v dalším díle.

SindyEM
19.09.2014 5 z 5

Krásna kniha, krásny príbeh, krásna obálka :)
Som fakt nadšená...už podľa anotácie mi bolo jasné, že sa mi bude kniha páčiť, a vôbec nesklamala. Kniha Selekce prišla konečne s niečim novým, originálnym. Občas som si pripadala ako niekde medzi minulosťou a budúcnosťou...reality show v období pravidiel, predsudkov a veľkých sociálnych rozdielov. Knihu som zhltla za jeden deň a už teraz sa nesmierne teším na pokračovie. Je pravda, že mi tu občas chýbalo viac milostných/romantických scén, v tomto ohľade kniha pôsobila až cudne, rozprávkovo - čo bol ale očividný zámer. Celá vec s princom, hradom a vybranými kráskami pôsobila ako novodobá rozprávka pre dospelých, z ktorej vyžarovala zvláštna atmosféra...ku knihe sa raz rada vrátim a môžem len vrelo odporučiť.

Jodie
19.09.2014 4 z 5

Příběh je pro mě za 5*, protože není zbytečně přeslazený nebo přeplácaný, ale za předvídatelnost musím jednu hvězdičku strhnout. Další díly si jdu hned objednat v aj, chci si to přečíst až do konce a čekání by bylo neúnosné :)

Esk
16.09.2014 4 z 5

Říkala sem si, jestli už není těch post-apokalyptických příběhů dost :) Ale přečtení prvního dílu rozhodně nelituju. Samozřejmě, že obálka byla neuvěřitelným lákadlem :D Příběh Moderní Popelky byl příjemně pohádkový a nenucený. Ani nevím, kdy naposled jsem přečetla 250 stránek s takovou lehkostí a chutí ... čte se samo! Doporučuju ..

Sabcens
16.09.2014 5 z 5

Ještě předtím než jsem si přečetla anotaci, jsem věděla, že mě tato kniha bude bavit. Na první pohled jsem se zamilovala do krásného přebalu. Už po první kapitole jsem věděla, že si celou sérii přečtu až do konce, což se o jiných knihách říci nedá. Nemohu se dočkat druhého dílu. Knihu 100% doporučuji