Select

Select https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85975/select-85975.jpg 4 22 6

Hrdinka thrilleru Quinn Clearyová a její přítel postupně odhalují, co vše se děje v tomto centru lékařské vědy. Miniaturní farmaceutická továrna produkuje pokusné směsi k léčbě lupénky, zhoubných nádorů a AIDS, které se testují na lidech. O Quinn se začne zajímat bezpečnostní oddělení Ingrahamu... Před čtenářem se rozvíjí klubko záhad, jimiž je opředena proslulá lékařská fakulta v Ingrahamu. Strhující děj nenechá nikoho vydechnout od první až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cesty

Select , 1994

malýčtenář
04.09.2022 5 z 5

Kniha velmi napínavá. Dobře se čte, postupně se zvyšuje napětí a záhady kolem jedné vysoké lékařské školy a jejich studentů. Čtenář musí stále číst dál, aby se dozvěděl jaký bude konec. Bezvadný thriller z neobvyklého prostředí.

Ivan Kučera
03.06.2021 5 z 5

Nechcem tvrdiť, že najlepšou známkou o kvalite knihy je jej stav, to ozaj nie, ale faktom je, že môj Select je doslova šalátové vydanie; ak by ste s ním šli von a fúkal by vietor, 87% stránok by doslova vyletelo, začali by ste ich naháňať a zrazila by vás šalina. Táto skvelá kniha so mnou v minulosti bola na mnohých miestach. V priebehu desaťročí som sa k nej vždy s chuťou a rád vracal. A podľa toho aj vyzerá. Ale o to radšej ju mám. Disponuje od prvej strany mimoriadne sympatickými postavami, ktoré sa správajú uveriteľne a normálne, čo nie je žiadna samozrejmosť. Lekárske prostredie je mrazivé. Záhada jemne buble pod povrchom, ale o to nepríjemnejšie v konečnom efekte pôsobí. Viete, že v Ingrahame je niečo strašne zle, ale neviete to presne definovať a z toho máte zimomriavky. V neposlednom rade musím vyzdvihnúť fantasticky opísaný obrovský areál, v ktorom sa postavy pohybujú a v ktorom sa už po pár vetách budete cítiť ako doma. Ale neustále sa budete obzerať ponad plece, lebo tušíte, že niečo nie je OK a nie ste si istí, že ak sa problémy vyhrotia, či vám bude mať kto pomôcť alebo s apo vás tajuplne zľahne zem a už vás nikdy nikto neuvidí. V 90. rokoch u nás vládlo obdobie lekársko-nemocničných trilerov (Chameleón od Kena McClurea, Kóma od Robina Cooka a tona hitov od Crichtona), ale toto bol môj miláčik č. 1.

ArwenAragorn
20.09.2019 3 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, pak se děj rozběhl a knížku jsem odložila přečtenou po půlnoci.
Thriller s koncem, který si přeje každý. Nebyl by špatný zfilmovaný (možná, že je a nevím to).

"Měla hrozný strach. Srdce jí bilo tak silně, že se bála, aby tím nikoho nepřivolala.
Jestli tě chytnou, Clearyová, pomyslela si, jsi v pěkným průšvihu."

CharlesWard
29.09.2018 1 z 5

Tohle bych dvěma slovy pejorativně popsal, jako pokus o romantický thriller! Dokonalé Pevnosti, nesahá ani po kotníky. Pokud si od Paula chcete něco přečíst, sáhněte raději po hororovější Pevnosti!

soukroma
26.10.2015 3 z 5

Kniha začíná zajímavě a záhy se stane i napínavou. Ale v polovině jakoby autor myslel už na něco jiného a zápletka úplně přehazuje výhybku zcela mimo slibný rámec nastíněný na počátku děje. Něco nutí sice čtenáře číst stále dál (není to naštěstí dlouhé), ale na konci z toho musí mít každý pocit nepříjemného zmatku, zda to, co právě dočetl, patří opravdu k tomu, co číst začal...

sima.p
20.08.2012 5 z 5

skvělá knížka jako všechny od tohoto spisovatele