Šéf, co tě nadzvedne

Šéf, co tě nadzvedne https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518127/bmid_sef-co-te-nadzvedne-648bf81fc5a5e.jpg 4 153 29

Po bolestné zkušenosti se smrtí si uvědomím, že je načase změnit život. A to zásadně. První na řadě je moje práce. Práci novinářky miluju, ale svého šéfa, mediálního magnáta Westa Maxwella, nemůžu vystát. Jednoho dne mě donutí, abych v časovém presu přepsala celý článek, na kterém dřu, a tak sepíšu pořádně jízlivý sloupek na jeho počest a pak dám s plnou parádou výpověď. Ale West mě tak snadno nepustí. Nabídne mi novou, nečekanou pozici: dělat mentorku jeho vzpurné dospívající neteři. Bůhví proč s tím nakonec souhlasím – ráda pomáhám lidem a zároveň musím přiznat, že jsem zvědavá, jaký se za magnátem skrývá člověk. Záhy ale zjistím, že můj nový úkol je ještě větší výzva, než jsem očekávala. Čím víc poznávám soukromou stránku záhadného šéfa, tím víc nahlížím i do jeho srdce, které skrývá za ledovou fasádou. Stará Elle Westa nenáviděla ale možná – jen možná – ho nová Elle dokáže zkrotit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Dirty Truth , 2022

Pitbullka
18.12.2023 4 z 5

Fajn oddechové romantické čtení, se kterým jsem strávila dvě večery. Příběh nebyl nějak překvapující, ale bavil mě.

lusitta05
08.12.2023 4 z 5

Aj toto patrí medzi také zvláštne dobré príbehy,neviem to vysvetliť. Trošku viacej iskrenia mi síce chýbalo, ale keď sa zamyslím,asi by sa to k vážnemu Westovi ani nehodilo.

havrmoni
05.12.2023 5 z 5

Mám ráda tuhle autorku a ani tentokrát mě nezklamala.

knihomolkaJani
03.12.2023 5 z 5

"Dokud nepohlédneš do tváře vlastní smrtelnosti, neuvědomíš si, kolik času jsi promarnila něčím, na čem nezáleží."
Obálka knihy je tedy dost podprůměrná s mužem, který je pro mě asexuální..
Ale obsah knihy je úžasný! Celý příběh jsem si zamilovala.
Jak již podle názvu jistě víte, příběh Elle a Westa začíná v kanceláři, ale netrvá příliš dlouho.. Elle má za sebou nepříjemnou zkušenost s vlastní smrtelností a proto je odhodlaná nenechat si nic líbit. Najdete zde linku #hatetolove, která je okořeněná nejen bojováním mezi sebou, ale i bojováním sami se sebou.
I West zde má své vlastní kapitoly, ve kterých mu můžeme nahlédnout do hlavy. "Nelze popřít, že je to mistrovský kus. Ale taky kus vola."  Jeho chování je málo kdy odpustitelné, ale má svůj důvod.. "Jsi ztělesnění protikladu. Tvrdý, a přesto měkký. Uzavřený, a přesto otevřený. Povrchní, a přesto hluboký. Nejsympatičtější kretén na světě."  Opravdu moc se mi líbil Westův vztah s jeho neteří Scarlett, vzpurná puberťačka příběhu dala zase jiný nádech.
Kniha je moc hezky romantická, vtipná, ale taky vás možná nakopne uvědomit si, zda vás vše naplňuje a zda jste šťastní.
I tuto autorčinu knihu mohu doporučit všem romantickým duším. Bude se Vám líbit! Já jí řadím mezi ty nejlepší od W. Renhaw.
"Je zvláštní, jak moc jsem toho muže nenáviděla - a teď nemohu myslet na nic jiného, než na to, jak snadné by bylo ho milovat."

biki
03.12.2023 4 z 5

Dlouho jsem váhala, jak knihu ohodnotit. Asi nejvíc se mi líbilo, jak Elle po zážitku klinické smrti změnila svůj postoj k životu a životní priority. Také postava Scarlet, její dřívější život, ale i typicky puberťácké názory a pózy, to vše bylo také velmi dobře vykreslené. S postavou Westa už to bylo trochu horší, víceméně odpovídala obvyklému klišé hrdinů podobného typu. Naproti tomu se mi ale vůbec nelíbil způsob, jakým Ella na Westa neustále tlačila. Výsledkem naštěstí nebyl úplný rozchod, ale jen přechodné komplikace ve vztahu, což je možné asi jen v knize. Zpočátku jsem chtěla dát jen tři *, ale vzhledem k těm povedeným částem přece je přidám.

Matri
01.12.2023 4 z 5

"Můj táta mi vždycky říkal, že čím je někdo tvrdší navenek, tím měkčí je uvnitř,“ prohodí. „A ty, Weste, jsi ten nejtvrdší člověk, jakého jsem kdy potkala.“

Príjemné romantické oddychové čítanie. Samozrejme nič nové pod slnkom, ale presne mi zapadla do nálady a čítanie som si užila.
Mala by som určite nejaké výhrady - a to najmä k drobným zbytočne nafúknutým konfliktom ku koncu knihy. A hoci bol list od Westovho brata krásny a dojímavý, prišlo mi to až moc "okato rozlúčkové" :( Sílená hra na city, kde jeden list má vysvetliť a ospravedlniť všetko...
Kniha ale jednoznačne stojí za prečítanie, postavy Westa aj Elle sú naozaj dobre napísané. Taká chutná jednohubka ;-)

"Od doby, co se můj svět střetl s Westovým, jsem byla natolik zaneprázdněná životem, že jsem se přestala zaobírat umíráním.
Taková ironie!"

evineckY
01.12.2023 5 z 5

Odpustila jsem mu, ale zapomenout může trvat o něco déle....

Další chlap, co musí ukazovat alespoň nahou hruď...
Další šéf, který buzeruje podřízenou...
Ale nitro příběhu není vůbec - další a proto si jej musíte přečíst.

...běžná žena nehledá svého osobního Made Mana. To ani náhodou. Chce prostě partnera, který bude sdílet její zájmy, hodnoty a životní cíle; bonus navíc je, když to nebude blbec a bude se náhodou nacházet někde nablízku.

Paja1709
01.12.2023 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem Monika0181.Me se též kniha líbila. Sice na toto téma už bylo napsáno x knih.Ale tady to prostě bylo napsáno jinak.Aby se čtenář zamyslel nad životem a co je v životě důležité.

monika0181
27.11.2023 5 z 5

Šéf, co tě nadzvedne. Já bych řekla: "šéf, co ti hne žlučí" ... jenže ouha, tak to úplně není. Asi chápu, co mělo být podnětem k takovému titulu, ale příběh je mnohem hlubší a hlavně titul je i lehce zavádějící. Samo nadzvedávání, tak výrazně ani popsáno nebylo, nebo jsem to ta k nevnímala. Příběh na mě působí trochu zvláštně, těžko se mi popisují emoce, úplně ve mně totiž nebouřily, přestože se mi kniha moc líbila. Elle po tom, co byla v klinické smrti, změní náhled na to, co je v životě důležité (ani se jí nedivím). West se vyhrabal v životě z naprosté nuly na úspěšného člověka, bohužel ne šťastného (kdo z nás si s sebou netáhne nějaké kostlivce). West má v péči svojí neteř Scarlet, což je půvabná puberťačka, která si na začátku života vytáhla opravdu ty nejkratší sirky. Mix těchto osob nám dává možnost pohledu na příběh, který vypráví život. Život, který je někdy nespravedlivý, ale i laskavý, plný lásky a naděje a je jen na nás, kdy si dáme šanci na změnu. Jak jsem psala, emoce z knihy úplně nelezou, přesto mě kniha oslovila a jistě dlouho zůstane v motivačních myšlenkách pro život. Kdo má bilanční období, tak to bude asi ta pravá kniha. I jako oddechovka může sloužit, je psána s potenciálem, aby si každý čtenář mohl vzít z knihy, co potřebuje.