Šedý muž

Šedý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470231/bmid_sedy-muz-3YG-470231.png 4 350 102

Šedý muž série

Bestseller, podle kterého Netflix chystá film s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích, vychází česky! Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm legendy. Je to samotář bez rodiny, přátel i domova. Přijímá pouze zakázky, kdy má zlikvidovat zločince. Pohybuje se jako stín, splní nemožné a pak zmizí. A vždy zasáhne svůj cíl. Vždy. Jenže na světě existují síly smrtelnější než Gentry. Peníze. Moc. A lidé, pro které nic jiného hodnotu nemá. Pro ně je Šedý muž problém. A tak musí Gentry prokázat, že umí zabíjet nejen pro peníze, ale i proto, aby zůstal naživu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Gray Man , 2009

bigben
17.08.2022 3 z 5

Nesmrtelný zabiják, za mě výborné oddechové čtení a ještě z toho bude film...už se moc těším:-)

hnusák
04.08.2022 2 z 5

Mno, čekal jsem opravdu více, sice akcí je zde přehršel, ale něco ve stylu Forsytha ani máku. Oddychovka na dvě odpoledne a odložit. Na druhou stranu jsem čekal od filmového zpracování trochu více, ale to byla opravdu slátanina. Proč se sakra nedrží předlohy...

PabloFuentes
03.08.2022 2 z 5

Asi jsem tady jediný, kdo bude tuhle knihu hanit, ale já se do toho tak nedokázal dostat. První půlka knihy pro mě bylo doslova utrpením, kdy cokoliv jiného bylo zábavnější, než číst právě tohle. Pak se to otočilo a druhou polovinu jsem přečetl v podstatě během chvíle (proto alespoň ty dvě hvězdičky). Hlavním problémem je, že hrdina je příliš overpowered. Postavy jsou ploché a celkově to působilo až moc klišovitě a neuvěřitelně. Umím si představit, že tahle látka bude fungovat daleko lépe ve filmu, ale kniha za mě ne.

georginaa
23.07.2022 5 z 5

Především jde o zábavu, takže střílečky a honičky se musí brát z rezervou. Tvrdý výcvik musí být, od toho je to akční a to mě zkrátka baví. Stránky ubíhaly jedna za druhou, skvěle se to četlo a když byl konec, tak mě to zamrzelo, že to končí. Loyd byl fakt zvrhlej hnusák, nic mu nebylo svatý, vlastně vše dělal jen pro svou zvrácenou zábavu. Ještě že existují i kladní zabijáci, co tyto fanatiky zneškodní. Viděla jsem i po sléze film a ten se mi taky moc líbil. Takže jsem z obojího nadšená.

Dominique27
16.07.2022 3 z 5

Bylo to jako číst počítačovou hru nebo akční film. Court Gentry je nesmrtelný hrdina, až to působilo trochu parodicky. Do první poloviny jsem to přečetla jedním dechem, pak to pro mě mírně ztratilo na zajímavosti. Škoda, že nebyla víc rozpracovaná postava záporáka Lloyda a jejich vztah s Šedým mužem.

PaníLenka
15.07.2022 4 z 5

Skvělá napínavá oddechovka - film bude určitě pecka!

Johncze
06.07.2022 5 z 5

Dostal jsem se k tomu až na druhý pokus a ač nevyhledávám čistě akční záležitosti (k tomu mi obvykle filmy sedí lépe), tak zde mě to hodně bavilo a čekal jsem, co bude dál. Příběh není v rámci literatury nic komplikovaného, ale zde skvěle dělá co má - nabízí spoustu akce v různých koutech světa (celkem hodně prostoru má i naše malá zemička) a vysoké tempo. Určitě zkusím další kousek v sérii.

miczoken
06.07.2022 5 z 5

Knihu jsem začala číst v únoru. Přečetla jsem pár kapitol a pak jsem ji odložila. Je napsána čtivě, četlo se to opravdu dobře, ale mne moc příběh neoslnil, není to můj šálek čaje. V pondělí jsem se přinutila ji vzít do ruky znovu a začala číst od začátku, v úterý jsem ji dočetla. I přes počáteční nechuť (k tématu) jsem se nemohla odtrhnout, litovala jsem, že už je půlnoc, a těšila se, až budu budu moci druhý den pokračovat ve čtení. Hlavní hrdina mne bavil; i když to byl zabiják, přesto byl čestný a já mu opravdu fandila.

5092
05.07.2022 4 z 5

Akční jak z Hollywoodu. Nechápu proč proti té štvané zvěři nenasadili Chucka Norrise..... jasné už vím. Knížka by měl max 2 stránky .
Super čtení, aj szička ukápla, když se s děvčaty setkal.

maphiosso
04.07.2022 5 z 5

Nezlobte se na mě, ale snižovat hodnocení Šedého muže za nerealističnost, je je jako vyčítat duchařskému hororu nadpřirozeno, protože už z anotace je jasně patrné, o jaký žánr se jedná. Tady je potřeba "vypnout mozek" a prostě si jen užít 320 stran akce, zajímavých lokací napříč Evropou a autorovy schopnosti dostat hlavního hrdinu do těch nejkrkolomnějších problémů a zase ho z nich vysekat. Ničím jiným se kniha ani nesnaží být.

alishek
23.06.2022 5 z 5

Napínavá knížka od začátku do konce, člověk prostě hlavnímu hrdinovi musí fandit, super akční knížka a už se těším na filmové zpracování.

Makůvka
13.06.2022 3 z 5

Akční, napínavý, čtivý thriller. Ze začátku se mi hodně líbil. Akce stíhala akci. Ty sice až do konce pokračovaly, ale už toho bylo moc a hlavně, některé přestřelky byly až nereálné a hlavní hrdina byl snad superman.
Ale i tak věřím, že si to své příznivce najde a určitě dám šanci i pokračování.

Opatov
03.06.2022 5 z 5

Tak trochu agent 007 s povolením zabíjet. Měla jsem audio, knihu načetl Martin Stránský, což je záruka kvality.
Je to vlastně skvělá pohádka pro dospělé, od které se nedá odejít....

Samotář1
24.05.2022 5 z 5

Mně se to líbilo.
Knižní zápletka není nijak originální, podobné příběhy známe. Ale dobře se to čte a jednotlivé dílky jsou dobře poskládané.
Trochu taková pohádka pro dospělé, která chlapům připomíná, že je dobré se o sebe umět postarat, mít v sobě nějakou čest a zásady a občas jsou na světě věci, které se musí udělat, i když to asi nedopadne dobře.

Kopta
09.04.2022

No já nevím no. Akce prostě za mě patří do filmu. Knihy ať se píší, ale psát akční knihy je jako za mě jako tančit pomalou polku. Nedočteno po padesáti stránkách nic nedělání.

INCOGNITOREADER
30.03.2022 3 z 5

Kniha se čte dobře, rychle. Sáhnul jsem po ní jen proto, že se chystá film od Netflixu. To je podle mě i důvod proč kniha z roku 2009 vychází u nás až teď.
V zásádě se jedná o průměrný akčňák. Pokud by kniha vyšla v 80. nebo 90. letech hlavní roli by 100% dostal Arnie. Pokd jste viděli film Komando z roku 1985 máte poměrně jasnou představu o co tady půde.
Přestřelka střídá přestřelku, výbuch ještě větší výbuch, jedno vražedné komando z východu vystřídá další z jihu.
Myslím, že takovému žánru víc sluší filmové plátno než knižní stránky. Protože si divák víc užije tu akci.
Co potěší je pražská část, kdy autor opravdu nastudoval to jak město vypadá a kde se co nachází.
Hlavní hrdina je prakticky nesmrtelný i když je zraněný a všichni ostatní už by měli VIP vstupenku na nejbliží JIPku. Nejsem si úplně jistý, jesli si k němu čtenář muže vytvořit nějaký vztah. Ano je to nájemný zabiják a má "nějaké kladné" vlastnosti. Ale za mě není jeho postava dostatečně propracovaná abych si mohl vytvořit jakýkoliv vztah ať už negativní nebo pozitivní a také vzhledem k tomu, že celou knihu dokazuje jak je nesmrtelný tak pocit strachu o něj tak úplně nefunguje.
Poslední poznámka k závěru knihy a tomu jak skončí hlavní záporná postava. Pro mě to bylo lehké zklamání. Očekávál jsem něco více uspokojujícího.

olga8832
25.03.2022 5 z 5

Parrrádní jízda nesmrtelného hrdiny Evropou se spoustou zabijáků na dohled. Nic víc od toho nečekejte. Užila jsem si to.

kokrokr
18.03.2022 3 z 5

Pobavilo mě, že autorův zabiják likvidoval své protivníky i v pražském metru a jedno z komand mělo ve výzbroji české Škorpiony. Knihu hodnotím jako průměrný akční thriller, který asi lépe vynikne na filmovém plátně.

Tazz1
16.03.2022 4 z 5

Co na to říci. Akční smršť nesmrtelného zabijáka. Krev z něj teče všema děrama a stejně ještě dokáže lehce smáznout jiná esa v oboru. Co mě ale neskutečně narušovalo požitek že čtení, to byla osobnost samotného Courta. Šlechetnější jak Old Shatterhand a náčelník Apačů Mescalerů dohromady. Neříkám, že by neměl pouštět v metru důchodce sednout, ale co je moc, to je moc. Přesto se těším na další díly...pokud budou. Stejně jako na film v pražských kulisách. A nakonec jen pochvala autorovi na nastudování českých reálií.

cirruska
09.03.2022 4 z 5

V řadě další akční nezničitelný hrdina. Ale což, mě to bavilo a to hodně. Ač nájemný vrah, tak má svá pravidla a morální cítění. Gentry je frajer a já mu fandila. Pomyslnou třešinkou byl hlas Martina Stránského, který audio načet.