Zlodějíček z pátých hradeb

Zlodějíček z pátých hradeb https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234100/bmid_zlodejicek-z-patych-hradeb-234100.jpg 5 305 305

Sedmý smysl série

Kdo je zlodějíček? A kde jsou páté hradby? Dnes večer slavnostní večeře. Dostavte se v šest. Na programu malé překvapení pro Hanku. Zach. Tato pozvánka a večeře na počátku prázdnin všechno odstartovaly. Hance už je sedmnáct. Zcela neočekávaně se setkává se svou chůvou, na niž si vůbec nepamatuje, ale která tvrdí, že dívčin otec žije. Pátrání po něm Hanku zavede na zvláštní ostrov, kde se připlete nejen do občanské války, ale i k nedobrovolnému cestování mezi světy. Záchrana lidí a bytostí ovládajících sedmý smysl…... celý text

nakedangel
24.10.2018 5 z 5

Jako ostatní díly prostě super. Žasnu, co v každém dalším dílu paní Pacovská vymyslí.

RemiBlack
17.02.2018 5 z 5

2018/8
Další výborná kniha, jedna z nejlepších z celé série. :) Proti ději fakt nemám žádnou výhradu. Jen (jako obvykle) chybí popis postav...
A taky: chtělo by to víc Alice a Matyáše, rozhovorů Rafa a Halery, rodu Albatrosů a hlavně Sváti! :)

Dracicanda
24.11.2017 4 z 5

Příběh byl fakt super ale některé části se mi připadaly nudné.

MilosN.
03.11.2017

Za mě nejlepší díl ze série.

doubravka212
23.10.2017 4 z 5

Původ dětí čím dál víc zasahuje do děje knih.

Leonor
02.08.2017 5 z 5

Jako všechny díly této série skvělé...

any333
06.11.2016 5 z 5

Takže se moje teorie o pokračovací druhé části nepotvrdila, spíš to vypadá, že přátelé budou zachraňovat svět, nejdřív před aberily, teď knuty, co asi bude příště...
I když jela Hanka hlavně hledat otce, musela nakonec řešit hlavně věci okolo a za svým ztraceným rodičem se dostala až na úplný konec.
Pobavilo mě, jak vlastně dostávali knuty pod kontrolu. Dali jim napít kořalky a zmatená mysl se mohla snadno zbavit nadvlády.
Trochu mě mrzí, že se skoro v minulém i tomto díle neobjevoval Sváťa. Dřív byla trojice téměř pořád spolu a teď ho nachají doma a odjedou řešit výkyvy anomálií.
Padla tam zmínka o králi albatrosů. Tahle rasa se objeví příště?

Baubouka
07.02.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

Ashi
06.12.2015 4 z 5

Kniha je trošku chaotická, je to přesně ta snaha typu - ve vesmíru je spousta světů, ale jak je to popsáno jen v jedné knize působí to hodně stručně přece jen věta typu "jo byl jsem na třech světech jeden byl takovej, druhej takovej a třetí takovej"..., čekala bych důkladnější propracování světů. Pořád mám za to, že první 4 knihy jsou absolutní TOP a další už ne úplně potřebné pokračování. Zatímto ostatní knihy byli vždy rok času tato obsahuje cca 3 týdny. Ale sérii dočtu :)

Arya26
14.04.2015 3 z 5

Když jsem začala číst tuto sérii tak my bylo kolem desíti let ,ale nelíbí se mi to ,že nové díly nevychází moc často. Kvůli tomu taky částečně zapomenu co se stalo v předchozím díle. Navíc ti co začali číst sérii když byli mladší a ted jsou starší ,tak mají smůlu ,protože Hance je sice ,,už sedmnáct´´ ,ale s prominutím se chová jako malý fakan ,kterému je deset let. Díky tomu si připadáte na knihu moc staří. Pokud chtěla autorka psát pro mladší čtenáře ,tak měla nechat postavy stárnout pomaleji.Přadá mi že dějová linie příběhu je stále stejná.Hanka a její přátelé se vždy ,,náhodou´´ nachomýtnou ke zkáze světa. V přechozím díle jimi byli aberilové ,kteří mi přišli aspoň trochu věrohodní ,protože jsem si dokázala představit jak by mohli ovládnout svět. Naopak knutové měli skoro stejné schopnosti jako aberilové ,ale byli nedotažení. Absurdní bylo ,že zpočátku je autorka líčila jako velice nebezpečné tvory schopné zkázy světa a přitom je porazili tak ,že je s prominutím všechny ,,ožrali´´. Vypadalo to tak ,že autorka vevěděla jak příběh uzavřít a taky bylo divné ,že Hanka přijela hledat otce a stejně jsme o něm skoro nic nezjistili a a´taky nebylo věrohodné to jak mu Hana hned padla kolem krku. Nechci ale jen nadávat. Na druhou stranu děj neměl žádná hluchá místa kniha byla akční a pro malé čtenáře ,kteří nejsou stejně urýpaní jako já je tato kniha pro ně jako stvořená.

Marthas
15.02.2015 3 z 5

Opět jsem měla problém se do knihy začíst, jako je už u mne u této autorky zvykem, ale, když jsem se do ní v polovině začetla, nemohla jsem se zase odtrhnout...
Momentálně zvažuji, zda má smysl psát recenzi, přeci jen nejsem nepředpojatý čtenář...

Nelly
05.02.2015 5 z 5

Konečně díl, který splňuje má očekávání - stále se něco děje, žádná hluchá místa, kniha se řítí rychlým cvalem k zdánlivě vzdálenému konci. Možná pro děti zpočátku trochu zmatky se jmény nových postav.

JanaDor
30.01.2015 5 z 5

Příběh je tentokráte složitě propracován, ale při čtení každý dílek zapadá perfektně do toho druhého. Bavilo mě to a musím uznat, že tam pro mě nebylo žádné hluché místo.
Často ho někdo přirovnává k Harry Potterovi. I když sama autorka říká, že se jím nechala inspirovat. Tak ty dvě slova mají pro mě zcela rozdílný význam. Inspirace je úžasná, autorka vytvořila fantasy svět po česku. Není tak temný a hned je to lépe srozumitelné dětem, když je tam více názvů českých než anglických. Zato přirovnání je jako skoro stejný. A tato fantasy série je opravdu úplně o něčem jiném. Jsem moc ráda, že něco tak povedeného napsala česká autorka. Určitě si ji přečtěte, kdo nezná, bude mile překvapen.

Aniday
15.01.2015 5 z 5

tak zrovna tímto dílem jsem se nechala úplně pohltit - že by v tom byla Motýlí brána? 8)

anibeni
29.10.2014 5 z 5

Opět vynikající díl.... už ani nevím, co ještě k této sérii napsat... co díl, to počteníčko jedna radost... opět musím složit hold paní spisovatelce, protože její série mě opravdu dostala..

Dodatek: tento díl mi přišel z celé série nejslabší, přesto mu nechávám 5 hvězdiček, protože celá série je vážně skvělá..

zuzuky56
14.10.2014 5 z 5

Výborná knížka, tak jako všechny ostatní, ale není zdaleka nejlepší z této série. Nic jiného než 5 hvězdiček si nezaslouží.