Sedm dní spolu

Sedm dní spolu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375790/bmid_sedm-dni-spolu-XJS-375790.jpg 4 117 42

Vánoce. Čas rodinné pohody… nebo taky ne. Zvlášť když jste s celou svou rodinou v karanténě a nemůžete utéct. To pak vyjde najevo ledacos… A právě v takové situaci se ocitne ne tak docela standardní rodina Birchových, když se dcera Olivie, lékařka, vrátí ze zóny zasažené nebezpečným virem. Rodinní příslušníci z toho pochopitelně nadšení nejsou – a ona zase těžce nese, že bude muset strávit celých sedm dní s lidmi, kteří mají takové nedůležité a povrchní starosti. Jenže i oni mají svá tajemství, a zdaleka ne tak malicherná, jak se Olivii zprvu zdá. A jako by toho nebylo málo, jedno z těch tajemství nečekaně zazvoní u dveří!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Seven Days of Us , 2017

EvaEma
01.08.2019 5 z 5

Rozporuplné komentáře níže mě navedly k tomu, že jsem neměla vysoké očekávání, spíš jsem byla zvědavá.
Nakonec jsem v knize ležela celý den a přečetla na jeden dech. Výborný zážitek!

ruzickova-kate
25.07.2019 5 z 5

Přiznám se, že jsem od této knihy nic nečekala, opravdu mile mě ale překvapila. Měla spád od začátku až do konce, dokázala mě rozesmát i rozplakat. Dojem mi malinko zkazil smutný závěr, ale to je jen můj boj, holt jsem přes ty happyendy :-)

Skřítek77
26.06.2019 3 z 5

Komorní rodinné drama. Všechny postavy se mi zdály šablonovité a byly mi nesympatické. Přesto, že se mi kniha dobře četla, nezanechala ve mně hlubší dojem.

Damonka12
19.05.2019 5 z 5

Do této knihy jsem se pustila náhodou, byla v knihovně a zaujala mě trochu anotací a musím říci, že jsem za ní ráda. Byla úžasná a já jsem prostě musela číst dál a vědět, jak to dopadne a co se stane a jak se zjistí tohle a co tohle znamená. Prostě a jednoduše úžasná kniha, všem doporučuji.

Beky
04.05.2019 2 z 5

V podstatě jsem si to všechno představovala úplně jinak, než jak to nakonec bylo ...
Celkově je to napsáno poměrně čtivě, je tam i nějaká "akce", nicméně je to pro mne takové NIJAKÉ - nenadchne, neurazí ...

iška
26.03.2019 3 z 5

Příjemné, jednoduché čtení. Celkem jsem se bavila.

hana8062
17.03.2019 5 z 5

Tohle bylo fantastické! Sedm dní spolu zachycuje pobyt jedné britské rodiny v domácí karanténě. K jejich "domácímu vězení" dojde na základě návratu starší dcery (lékařky) ze země postižené smrtícím virem. Musejí strávit sedm vánočních dnů zavření v domě, jeden s druhým a stejně tak i každý svým způsobem sám se svými vlastními problémy a tajemstvími. Kapitoly jsou psané z pohledu jednotlivých postav a emoce, motivy i vhled do toho, čím procházejí tak má čtenář z první ruky. Okouzlila mě rozmanitost postav, jejich utajované starosti, vztahy a atmosféra. Skvělá knížka. Po strašně dlouhé době jsem zase ráda, že je moje vlastní a ne z knihovny. Nelituju ani jediné koruny, kterou jsem za ní dala a ani jedné přečtené stránky.

sgjoli
10.03.2019 4 z 5

Tak tahle kniha mi hodně sedla. Mezi postavami byla brzy rozpoznatelná ponorková nemoc, jak spolu nuceně tito lid trávili sedm dní v jednom domě. Trochu mne sice vytáčelo, jak jsou všechny postavy tak děsně povrchní a zahleděné samy do sebe, ale pak se postupně začaly postavy měnit a já z toho byla fakt nadšená. Jen mne mrzí, že se autorce nepodařilo dovysvětlit úplně všechno, co zde načala. Ale jinak za mne fakt super čtení a určitě doporučuju.

Juliette
07.03.2019 3 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha o rodinných dramatech, která vyplavou na povrch v době, kdy spolu musí všichni trávit jeden týden ve společném domě.

magnolia
19.02.2019 5 z 5

Tentokrát jsem ráda, že jsem se nenechala odradit některými komentáři a připojuji se k těm, co spíše chválí. Rodina, sesterské vztahy, anglický venkovský dům s minulostí a vzpomínkami a do toho současnost s několika odhaleními. Čtení, postavy a prostředí jsem si docela užívala, prostě se to dobře četlo a představovalo (Vrbový pokoj, Růžový pokoj, ...). V krátkých kapitolách se rychle střídali všichni zúčastnění, byl tu i jemný humor a napětí. Jen po návratu do města mi připadalo, že se už trochu přetahovalo... Ale přesto, ráda doporučuji.

KKlara
02.02.2019 5 z 5

Je to takove holcici cteni, nic vic, ale ve sve kategorii moc hezke, knizku jsem si uzila a doporucila bych.

Kamilajznik
26.01.2019 3 z 5

Neurazi, ale nenadchne. Chvilemi sem se musela nutit do cteni.

tabaluga
26.01.2019 4 z 5

Knihu na toto téma jsem četla první. Zápletka se mi libila a postavy byly charakterove dobře vykreslene. Do každé z osob jsem si dokázala někoho promitnout..

novi74
19.01.2019 3 z 5

Netradičně pojaté oddechové čtení spíš pro dámy, a doporučuji knihu číst ve "správném" rozpoložení a ideálně s vánočními rekvizitami :-)

wendulka321
18.01.2019 3 z 5

Ale, jo nadšená z ní nejsem, ale vcelku se mi líbila.

CleoXandra
13.01.2019 2 z 5

Zase jeden z příběhů, kdy "ponorkový" efekt zhutní atmosféru a nastolí vytahování kostlivců ze skříní. Vyloženě špatné čtení to nebylo, ale podobných kusů už jsem četla dost. A zrovna tenhle mi nijak objevný nepřipadá.

Daysi.Dee
03.01.2019 5 z 5

Vánoce jsou za námi, ale rodinu Birchových v Anglii teprve čekají. Čeká je 7dní karantény, 7dní pohromadě. Já nevím jak vy, ale na mě jdou při té představě mdloby! 7 dní s mojí mámou, tátou a ségrou...Stěží zvládnu 4 hodiny!! V příběhu jsem se dost viděla, protože nikdo z účastníků dobrovolně/ nedobrovolného domácího vězení není zrovna nadšen. Stejně tak ty jejich rodinné vztahy jsou...no tak nějak asi jako u nás. Uplně jako u nás! Každý má ty své kostlivce ve skříni, své vnitřní křivdy a prostě si vzájemně příliš nerozumí. V knize se střídá ve vyprávění celá rodina. Každý ukáže svůj pohled na věc a své emoce, to se mi líbilo nejvíc. Kniha se četla dobře a příběh gradoval na samém konci a ten jsem klasicky obrečela. Kdybych měla 7dní prožít se svojí rodinou, asi by to dopadlo pěkným masakrem.

kanitsuj
31.12.2018 4 z 5

Příběh, který Vám zaručeně zpříjemní období mezi vánočními svátky. Rodina, v níž už má každý člen něco odžito, je nucena strávit sedm společných dní za zdmi svého venkovského sídla. Každý den i noc vyplouvají na povrch různá tajemství, ke slovu se hlásí léta potlačované emoce a je jen otázkou času, zda to rodinu vyvrátí z kořenů nebo naopak semkne. Podle mého názoru autorka málo pracovala s budováním dramatického napětí v závěru jednotlivých kapitol, čtenář na několik malých výjimek ví, kam se bude děj pravděpodobně ubírat. Očekávala jsem asi vzhledem k rozsahu knížky i hlubší psychologii postav a propracovanější líčení atmosféry velkolepého viktoriánského panství. Myslím, že knížka mohla být o malinko lepší, než je, ale na druhou stranu se jedná o autorčin debut, tak jí mnohé odpouštím a s optimismem vyhlížím její následující počin:-)

Nefilim
27.12.2018 2 z 5

Jedna z postav se zde pozastavuje nad tím, že lidé utrácejí za zbytečnosti, místo toho, aby podpořili dobročinné aktivity v Africe. Ano, těch 348 Kč, co tento naivní román stojí, by se určitě dalo utratit lépe. Se svařákem, cukrovím a mozkem ve vánočním režimu se to přečíst dá. Po zbytek roku je Sedm dní spolu nestravitelná kniha.

alzbeta4340
27.12.2018 5 z 5

Tohle se mi opravdu moc líbilo. Jedna z těch knih, které popisují stav v rodinách dosti běžný, a to že se máme navzájem hodně rádi, ačkoliv si často lezeme na nervy. A vánoce jsou pro tuto situaci ideální kulisa.
Výchozí zápletka je celkem netradiční a přitom uvěřitelná a nálada kolísá od intimní, jemné zpovědi přes suchý humor, sarkasmus až do maličko dojemného konce.
Ráda doporučuji.

Vánoce pro ženy rodina karanténa

Autorovy knížky

2018  79%Sedm dní spolu