Sedm dní spolu

Sedm dní spolu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375790/bmid_sedm-dni-spolu-XJS-375790.jpg 4 117 42

Vánoce. Čas rodinné pohody… nebo taky ne. Zvlášť když jste s celou svou rodinou v karanténě a nemůžete utéct. To pak vyjde najevo ledacos… A právě v takové situaci se ocitne ne tak docela standardní rodina Birchových, když se dcera Olivie, lékařka, vrátí ze zóny zasažené nebezpečným virem. Rodinní příslušníci z toho pochopitelně nadšení nejsou – a ona zase těžce nese, že bude muset strávit celých sedm dní s lidmi, kteří mají takové nedůležité a povrchní starosti. Jenže i oni mají svá tajemství, a zdaleka ne tak malicherná, jak se Olivii zprvu zdá. A jako by toho nebylo málo, jedno z těch tajemství nečekaně zazvoní u dveří!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Seven Days of Us , 2017

petra1394
20.12.2018 5 z 5

Obvykle tenhle typ knih nečtu, ale před Vánoci jsem chtěla zkusit něco oddechového s Vánoční tématikou a vzhledem k tomu, že mám ráda film Láska nebeská, tak jsem sáhla po téhle. Některé postavy mi byly ze začátku protivné, některé jsem si oblíbila, ty oblíbené mě potom začaly štvát a našla jsem si oblíbence jiné a nakonec jsem chápala všechny. Každý měl pro své chování své důvody a žádná z postav nejednala iracionálně. Všechny jsem nakonec svým způsobem chápala, každá postava byla jedinečná a měla jasně vymezený charakter. Kolikrát se mi už v knize stalo, že hlavní postavy byly naprosto bezcharakterní a kdyby za větami nebyla jejich jména, asi bych nevěděla, kdo to mluví. To ale není případ této knihy. Hodně se mi líbila a - - - SPOILER - - - škoda toho smutného konce.

Atuin
19.12.2018 3 z 5

Příjemné čtení, pokud si člověk nechce pustit tématicky podobný film,ale dá přednost knize, v zásadě přístoupí na jistá scenáristická pravidla.
Takže po takové knize člověk sáhne ve chvilce kdy se nechce zahltit hlubokým a propracovaným příběhem, ale příběhem který je veden " po přímkách" ( subj.názor)
Proč jsem i za těchto okolností dala tři hvězdy? Což v mém překladu znamená průměr ..No protože je tam nakombinováno příliš mnoho prvků na sílu a pro efekt, nechci být konkrétní, ale ráda bych i byla :-).
Protože jsem čekala trochu víc ( maličko) komornější přístup a tím pádem mám pocit že by ji slušel jeden vypravěč, tato cesta to maličko nahrbila.
Kniha je pro mě trochu osudová přišla mi 17.12.
Začala jsem jí číst 17.12., kniha tím dnem i začíná a to flashbackem na 17.11. a to mám narozeniny...takže tak úplně nerada jí mít nemohu. .:-)). Ale jelikož jsem knihu během dvou večerů přečetla je to opravdu maličkost s kterou bude každý čtenář hned hotový a zase nic velkého to nezanechá...
Ovšem s výhradami jen 3/5

Vánoce pro ženy rodina karanténa

Autorovy knížky

2018  79%Sedm dní spolu