Pozemšťané v plamenech

Pozemšťané v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416150/bmid_sebevrazedny-oddil-4-pozemstane-v-p-bA9-416150.jpg 4 23 3

Amanda Wallerová je zvyklá dostat všechno, co chce. Z pozice ředitelky Operační skupiny X osobně vybrala členy svého Sebevražedného oddílu, který pro ni odvede veškerou špinavou práci, jakou mu zadá. Tentokrát však to, co Amanda chce, patří jednomu z nejsmrtonosnějších Supermanových protivníků – a nikdy nebylo tak důležité to získat. Rozrůstající se mezinárodní spiknutí ohrožuje vše, co kdy vybudovala, a tak se „Zeď“ musí pustit do křížku se samotným Lexem Luthorem. Jedině on vlastní klíč k ovládání živoucí zbraně hromadného ničení známé též jako generál Zod. Ale ať už generála zkusí zastrašit čímkoliv, Zod nepoklekne před nikým. Nepotrvá tudíž dlouho, než si s Operační skupinou X půjdou navzájem po krku. Dokáže Wallerová přeměnit kryptonského válečného zločince na řadového člena Sebevražedného oddílu, nebo její nesmírně ambiciózní plán selže a odsoudí tak celou planetu ke zničení a zotročení mimozemšťany? Odpověď vás možná překvapí! Hvězdný kreslíř TONY S. DANIEL (BATMAN: R.I.P.), uznávaný scenárista ROB WILLIAMS a hostující kreslíři NEIL EDWARDS a STJEPAN ŠEJIĆ spojili síly a stvořili knihu SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL, KNIHA ČTVRTÁ: POZEMŠŤANÉ V PLAMENECH – velkolepý akční trhák přinášející působivou sestavu Supermanových nepřátel! Obsahuje komiksy SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL č. 16–20.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , BB art

Suicide Squad, Volume 4: Earthlings on Fire , 2017

ArkAngel
05.08.2022 2 z 5

A pořád dokola. Nestačí, aby se v jedné knize mlátil Oddíl mezi sebou nebo aby řešili problémy v dalších dílech. Oni musí čelit následkům svých činů i tady, protože Wallerovou napadne mít Generála Zoda v týmu, ale on si bombu sám vystřelí z hlavy... a pak umírají ostatní. A první sešit byl úplně debilní, Lex dá Wallerové co chce, ale místo toho, aby to omrkla, tak jí prostě napadne, že to ukradne, takže tu máme úplně zbytečnou akci. Velký plus ale za sešit od Šejiće, ten chlap je prostě génius.

fvalek
30.03.2020 5 z 5

Sebevražedný oddíl má pořád grády, a tak se konečně dočkáváme vyvrcholení Zod-aférky. Líbí se mi přechod mezi Zodem šíleným z černé sféry a Zodem kliďasem na úrovni. Co by to ale bylo za Oddíl, kdyby nepřevažoval ten šílený - samooperace mozku? Proč ne! Věděl jsem, že Kryptoňané jsou prakticky nezranitelní, ale vyrvat si kousek mozku a být v pohodě, no dobře... Černá sféra konečně vyjevuje svá tajemství a hádejte, kdopak přijde na večeři, ještě že má Katana svou katanu.

Co se týče ostatních postav, byl jsem rád, že ruská garda dostala po čuni a těším se, co se stane s Karlem. Zod ničitel je během akce jako když pustíte hladovou kočku na myší cirkus. R.I.P. afričtí metalidé, někdo to schytat musí. Líbí se mi i rovina osobních neakčních příběhů, hlavně Boomerangovy výčitky svědomí a romance Harley... Nějak jsem nepochopil dění kolem Lexe a jeho superstrojomanů, bohužel se moc nedozvíme, ale základ je jasný. Zod bude ještě oříšek.

Poslední drobný příběh o novém vedení byl takový nezajímavý, jako většinou všechny tyhle doslovy, ale přeci jen dokázal navnadit na další díl... "Je čas, aby se Wallerová přidala k nám" :P

Lenka.Vílka
03.11.2019 5 z 5

"The Lost Souls - Afi"

Zvládnete si představit hodně věcí? No, já si to taky dřív myslela. Ale, pst, není to pravda! Třeba, že se Zod přidá k oddílu. Ale vážně se přidá? Že by se pan: "Zod se pere za sebe!" jen tak spokojil se svojí novou rolí? Nastane peklo na zemi.

("Sebevražedný oddíle...už jen nacházet se ve vaší blízkosti Zoda ponižuje.")

Jinak ostatní ve standardu předchozích dílů. Bavila jsem se tak všeobecně, ale to s Harley mě rozesmutnělo (jsem citlivka, přestože se to nezdá...nebo na mě už jde předvánoční rozněžnělost...sakra!), zbytek tý vší krvavý nádhery byl prostě mňamózní. Zod byl na držku, ale když před tím zrcadlem udělal, co udělal, to bylo nechutný. Jako fakt hodně. Ble! (Přesto porota výkon hodnotí maximálním počtem bodů, plus za estetiku.)

A teď trochu SPOILER To si dělají srandu? Jestli mi ho nevrátí, tak se hodně naštvu. Závěrečný konkurz na novou pozici v týmu byl o to víc drsnější... :( :( :(