Křehké srdce

Křehké srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527253/bmid_krehke-srdce-6564dcb79c1ef.jpg 4 132 26

Scarlet Luck série

< 2. díl

Jsou to už tři měsíce, co se Adam neozval. Rosie stále nemůže dostat z hlavy jeho slova z dopisu na rozloučenou. Srdce ji bolí stejně jako první den, postrádá společné rozhovory i každodenní legrační zprávy a fotky, které si s Adamem posílali během turné skupiny Scarlet Luck po Evropě. Touží po blízkosti, kterou s ním cítila, i když byl tisíce kilometrů daleko. Turné skončilo předčasně, jelikož Adam se po nepříjemné události v pařížském studiu rozhodl okamžitě nastoupit odvykací protialkoholní léčbu. Rosie se ze všech sil snaží na Adama zapomenout. Určité rozptýlení nachází ve své práci. Je moderátorkou vlastního internetového pořadu o hudbě a neúnavně pracuje na tom, aby se po posledních událostech vrátil na správnou cestu, ale bohužel se to nedaří úplně nejlépe. A potom Adam opouští kliniku pro léčbu závislostí a u východu jej zachytí nedočkaví novináři. Ve zbídačelém stavu ho vyfotografují a fotky zveřejní. Když Rosie obrázky najde, dojde jí, že Adam je zpátky. A že se jí ani po návratu neozval... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Fragile Heart , 2022

nina3905
24.03.2024 5 z 5

Achhh, jaj, príbeh bol pohladením pre každú romantickú dušu.

happy19
24.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Naprosto nádherně bolavý příběh o dvou srdcích a duších,které se prostě musely potkat!
Rovněž překonat vlastní démony a nástrahy okolního světa...
Miluji slow burn,takže vřele sérii doporučiji všem romantičkám;-)

,,Když se podívám do tvých očí, vím, že jsem našel zrcadlo své duše."

GiraffeAndy
24.03.2024 3 z 5

Oproti předchozímu dílu je pokračování o něco slabší. Všechny vedlejší dějové linky a postavy ustoupily naprosto do pozadí a příběh se věnuje jen vztahu ústřední dvojice, což je na jednu stranu pochopitelné, ale na druhou stranu trochu škoda. První díl byl rozhodně zajímavější, tady jsem se místy už začínala nudit. Možná bych víc ocenila, kdyby autorka celý příběh zpracovala v rámci jednoho románu, nebo kdyby naopak víc rozpracovala některé vedlejší postavy a linky, jak už jsem zmínila, v tomto díle se jim bohužel příliš nevěnovala. Takto působil druhý díl dost předvídatelně a zdlouhavě. Přesto je třeba si druhý díl přečíst, pokud chcete uspokojivý konec celého příběhu.

Matri
23.03.2024 5 z 5

"Vypadala zkrátka jako Rosie. Ta holka s ledově modrýma očima, která mi nedala žádnou jinou možnost než tu, že se musí stát mou přítelkyní. Holka, která se probojovala tou spoustou vrstev, jimiž jsem obalil svoje nitro, až se dostala k jádru."

Prvý diel ma dosť emočne vyšťavil, lebo naozaj sa nejedná o klasickú "ľahkú romantiku". Príbeh Rosie a Adama je trpký, smutný, depresívny, emočne totálne na hrane. A opäť musím povedať, milujem to!!!
Nebudem klamať, z tohto príbehu mám mieru depresiu, som nahnevaná na svet médií, a hoci je to fiktívny príbeh, držím palce každému, kto sa musí potýkať s takouto špinou.
Rosie je miláčik a celú knihu som trpela s ňou :( Adamove trápenie je jedna vec, ale čo sa dialo Rosie by bolo veľa aj na koňa a ona na to bola väčšinou úplne sama.
Rosie a Adam za mňa vytvorili krásny pár, hoci vymyslený, ale ich vzťah autorka vystavala tak, až sa zdal úprimne reálny. Slow burn romantika v celej svojej kráse.
Celá duologia je pre mňa úžasný citlivý, trpký príbeh, ktorý z celého srdca odporúčam!

Už nikdy dům pro hosty.“
„Líbí se mi tvůj dům pro hosty,“ mumlala mi s ústy u krku.
„To mně taky. Ale je pro hosty. A ty už nejsi host.“
„A co teda jsem?“ zeptala se, když jsme došli k posteli.
„Ty jsi všechno. “

Jaymay
16.03.2024 5 z 5

Druhý díl byl doslova křehký a citlivý ale přitom dojemný a neuvěřitelně silný. Líbí se mi, že si stále udržuje svůj styl a a nespadl do typicky sladké romantiky. Právě naopak, autorka se zabývá šikanou na internetu. Samotný příběh je úžasný, figuruje v něm převážně ústřední dvojice ale ani na okamžik jsem se nenudila. Když si je zamilujete, tak už jim jen fandíte. Musím smeknout, za mě tento díl je perfektní. Stránky ubíhaly, vše mi v knize do sebe zapadalo, nemám vlastně co bych vytkla. Snad jen, že konec nemusel být tak rychlý:-)

JaAnička
16.03.2024 3 z 5

Druhý díl romantické duologie Vás opět zavede do světa, v němž sociální sítě neodpouští...

Jak jo, jsme zpátky a navazujeme přesně tam, kde jsme skončili. Tedy, abych byla přesná, o tři měsíce později, během nichž se ale vlastně vůbec nic nestalo a příběh jakoby stál (což po dočtení jedničky smysl dává).

Nechci spoilerovat, takže to vezmu kolem a kolem, ale po dočtení jedničky víme, že tento díl se nebude tak úplně věnovat hudbě nebo samotnému budování podcastu, ale spíše nějakému tomu odpuštění - budování lásky - příjmání - vysvětlení co se stalo - atd. a já, abych byla upřímná, jsem z toho nebyla tak nadšená, jako z prvního dílu.

Nikdy bych ale neřekla, že je ten díl objektivně horší, postavy jsou úplně stejné - možná trochu až nerealisticky otevřené -, děj se taky tak romanticky ale prazvláštně táhne.

Jsem ráda, že jsme prozkoumali i trochu víc z minulosti postav, konečně nám totiž objasnili, co se tehdy stalo a co postavy formovalo do podoby, v jaké se nacházejí.

Ale prostě...čekala jsem asi trochu víc. Zvlášť po jedničce, jejíž konec mě absolutně dostal.

Mona Kasten
německá, 1992