Záhrada motýľov

Záhrada motýľov https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369033/bmid_zahrada-motylov-BDP-369033.jpg 4 1169 1169

„Krása ešte nikdy nebola taká desivá... Prvý diel oceňovanej trilógie.“ Izolovaná záhrada, kvitnúce rastliny a... zbierka nádherných motýľov – mladých žien, ktoré boli unesené. O to všetko sa stará Záhradník, zvrhlý muž posadnutý uchovávaním krásnych dievčat. Jedna z tých, čo prežijú, Maya postupne odkrýva podrobnosti o tomto desivom mieste aj o svojom väzniteľovi. Ako sa jej napokon podarí utiecť? Prežijú aj ďalšie dievčatá? Agenti FBI Victor Hannoverian a Brandon Eddison musia vyriešiť najotrasnejší prípad svojej kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

The Butterfly Garden , 2016

1825
25.10.2017 5 z 5

Mela jsem uplne jinou predstavu o knize, ale nakonec me bavila, bylo to zase neco jineho..tesim se na pokracovani serie.

mmmisulka.r
24.10.2017 5 z 5

Děsivé a fascinující zároveň. Hodně povedená kniha, originálně pojatá a opravdu nesmírně čtivá. Dlouho na ni budu vzpomínat.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Apanka
23.10.2017 4 z 5

První půlka pecka, jako fakt pěkný. (spoil?) Ale pak to tam ta Maya podělala s tím klučinou a už mě to nebavilo. Ale rychle se to čte. Určitě doporučuju, neboť myšlenka Motýlů byla zajímavá

weberda
23.10.2017 5 z 5

Mě se knížka líbila, zase něco trochu jiného. Čtivé a napínavé.

Dumicek
19.10.2017 3 z 5

Na knihu jsem se opravdu moc tesila a nakonec me trochu zklamala...zvlastni styl vypraveni mi moc k srdci neprirostl...co se tyce deje, tak ani to me moc neoslovilo. Spatne to nebylo,ale hodne mi v tom chybelo. Napeti jsem v tehle knize vubec zadne nepostrehla. Za me proste prumer.

Keksík
18.10.2017 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se vcelku těšila. Mám ráda psychologické thrillery a tohle bylo dle shrnutí vzadu něco pro mě. Knihu jsem přečetla za 5 hodin. (Čas vím přesně, přítel hrál playstation :D) Čtivé to bylo. Autorka měla jednoduchý styl psaní. Hlavní postava- Maya, byla zajímavá. Její chování na policejní stanici se mi líbilo. Trochu tajemná, s dobrými pozorovacími schopnostmi. Ale!
Takhle kniha je hloupoučká. Tak strašně hloupoučká. Až mě to několikrát rozčílilo během čtení. Já se ráda vciťuji do některých postav, v tomto případě do May.
Takže unesli mě, jsem v nějaké zahradě s dalšími 25?(nevim přesně) holkama. Po prvotních událostech, a po tom kdy teda zjistím, jak přesně to v té zahradě funguje, a k tomu ještě jsem oblíbenkyně a každá holka dostane nějaké dárky (aby se samo sebou cítily fajn).. je dle mého názoru úplně logické že se pokusím o útěk!
2 muži, (Dese nepočítám) proti 25 holkám! Plus některá z nich mám pocit měla nůžky atd.
Jednoduchá logika. Počkám až tam Avery nebude, Zahradníka chytim, svážku a popřípadě mučim, dělám cokoliv, dokud mě nepustí ven. To samé s Averym kdyby přišel. Neříkejte mi, že 25:2 není jasná převaha! Nebo rozmontuji postele, klidně s prstama sedřenýma a mlátim do skla dokud ho neprobiju.
Takže tohle mě rozčilovalo, protože mi to přišlo hloupé. Na to jak Maya byla chytrá a SPOILER (svým způsobem věděla co ji čeká) se svým osudem naložila ...odevzdaně a nijak.

Toť můj názor, knihu znovu číst nebudu. Ani další pokračování. Ale každopádně, každý máme jiný vkus a já doporučuji k přečtení skoro všechny knihy. Nikdy nevíte komu se bude líbit. :)

slunečnice777
17.10.2017 5 z 5

Tento příběh sem začal číst ráno cestou k lékaři, před chvíli jsem ho docetl. Sice pouhých 347 stránek, přesto velmi dobře sepsané. Záhadná hlavní hrdinka, kterou jsem si ihned zamiloval. Příběh je podávám zvláštním a však kráným způsobem. Příběh je temný, zvrácený přitom jemný plný zvláštního citu, taková překroucená láska. Toto zůstane dlouho v mé paměti, určitě si najdu čas na pokračování série. Ještě bych dodal, když jsem četl, hlavní hrdinka připomínala moji maličkost a mé zážitky v dětství. Je až zarážející jak autorka dokáže popsat ve své fantazii to co se ve světě dětem v útlém věku stává. S čistým svědomím mohu jen doporučit. Pevně věřím že budete mít výborný detektivní zážitek.

Demonlover
13.10.2017 1 z 5

Opsaný Sběratel polibků plus ještě další kniha a taky mně některé pasáže připomínají jakýsi thriller - horror z 90. let, co často opakovali na kabelovce. Rébus: "komu se to bude líbit ?" Dnešní puberťáci jsou jiní než, když byla autorka mladá. Asi to budou dostávat maminky a babičky od dcer a vnuček, které si to kupovali původně pro sebe. Spíš to skončí u těch babiček.

zuzi.podzim
12.10.2017 5 z 5

libil se mi styl psani, trochu jine tema nez "hledame vraha", jen skoda zaveru, ten mi cely dojem zkazil, nejak mi tam nepasoval, snad kdyby to skoncilo "neukoncene" o par stranek drive, bylo by lepsi

Cituska
12.10.2017 4 z 5

Je to kniha, která se mi docela dobře četla i přesto, že začíná vlastně koncem, víte, že hlavní hrdina z toho všeho vyvázl víceméně v pohodě, jen se zajímáte o to, co se tam vlastně stalo, jak a proč....Od konce, který si dovolím říct, že jsem úplně asi nepochopila(mluvím o tom, že se Maya nechala unést schválně) jsem očekávala víc, proto ubírám jednu hvězdičku.

Danago
07.10.2017 4 z 5

Izolovaná zahrada, sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny.
Knížka má opravdu hodně zajímavý a dost netradiční námět. Přes to všechno hrůzné, co se v zahradě dělo, je knížka vyprávěná jako pohádka. Sice drsná pohádka , ale přesto to tak na mě působilo. Některé pohádky , ale jsou taky hodně drsné. Záleží na podání.
Knížka je velice čtivá, ale možná nebude pro každého. Je prostě zvláštní.

Nixa
29.09.2017 5 z 5

Tahle knížka mě bavila od samého začátku. Postavy z knihy mi byly moc sympatické a na konci jsem se s nimi těžko loučila. Konec byl už možná trochu přehnaný a tak nějak zbytečně zamotaný, ale jinak se mi ,, myšlenka " Zahrady líbila. Příběh byl čtivý, napínavý a už se moc těším na další díly!

zuzana2599
29.09.2017 4 z 5

Sběratele motýlů jsem přečetla poměrně rychle a musím uznat, že od první do poslední stránky je to příběh, který vás nutí číst dál a dál, je to vyprávění, které má grády a probudí vaši zvědavost.
Je to ale typ příběhu, který je dost těžko uvěřitelný, a pak mě napadá, kam až lidská fantazie může zajít, aby příběh byl dost děsivý, morbidní a krutý. Jsou vůbec nějaké hranice ?
Takže na zklidnění mysli si naordinuji nějaký klidnější žánr - historii, či romanci...

skipiii
28.09.2017 3 z 5

Námětově velice zajímavá a napínavá kniha. Bohužel zpracování bylo horší - mnohdy nebylo poznat kdo na koho mluví, uvozovky a přímé řeči buď zcela chyběly nebo se do konkrétní části ne úplně hodily. A z toho důvodu za mě jen 3*.

Pistácie
26.09.2017 4 z 5

Příběh je to opravdu napínavý, tajemný a plný očekávání. Ale nebyl to takový krvák, thriller a trhák, jak jsem asi čekala. Myslela jsem si, že tam bude daleko více drsnosti, krveprolití a hrůzných scén. Neříkám, že mne to zklamalo, ale přijde mi to celkem povrchně popisováno. Nejde to tak do hloubky, jak bych asi čekala. I tak mě příběh bavil. I když už je konec celkem prozrazen ze začátku, a postupně se odkrývá výpovědí dívky, která retrospektivně vzpomíná, i tak se postupně odkrývalo mnoho nového a hrůzného.
Těším se na další dva díly, které věřím, že autorka posune ještě o něco dál.

kikiodvi
26.09.2017 4 z 5

Znepokojivá - to je podle mě slovo, které tuhle knížku vystihuje nejvíc. Po dočtení mi nebylo zrovna dobře, i když je malá pravděpodobnost, že by ve něco takového mohlo stát v reálném světě. Bylo zajímavé vše sledovat z pohledu hlavní postavy a jednotlivé detaily postupně odkrývaly šílenou realitu.
Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem se úplně začetla. Jakoby mi pořád chyběl nějaký důležitý detail a bránil mi pořádně porozumět. Objevuje se zde hodně jmen, a tak je potřeba dávat pozor, kdo je kdo.
Myslím, že názor na Sběratele motýlů si nejlíp udělá každý sám. Svým způsobem je to zajímavé čtení.

ivousekk
25.09.2017 4 z 5

Opravdu zajímavý a dost netradiční námět. Občas si říkám, kdo je šílenější, zda postavy psychopatů nebo ti, co jejich příběh vymysleli :)
Výborně se to četlo, příběh byl čtivě napsaný. Pořád jsem měla potřebu otáčet další a další stránky, až jsem byla na konci.
Jen jsem nějak potrádala pocit, že je to opravdu děsivé, že by mi naskakovala husí kůže. Buď je to tím, že to bylo tak moc neuvěřitelné, že se něco takového může stát, nebo už jsem moc otrlá ze všech těch thrillerů. Težko říct...
Knížka rozhodně stojí za přečtení.

c.svetlana
18.09.2017 5 z 5

Knížku jsem doslova zhltla (,a to se mi podarilo i pres dve malé děti doma:-)))) Výborně napsané, perfektně rozložené napětí, a první thriller, kde jsem se neudrzela a ukapla mi i slza. Doporučuju a těším se na další autorčinu knihu.

DariDerek
18.09.2017 5 z 5

Pro mě výborné čtivo. Mám ráda, když se v příběhu postupně odkrývá celý smysl, celý proces, jak to všechno bylo. A tady je to od začátku do konce napínavé. Za mě opravdu dobrý.

Catherine
14.09.2017 5 z 5

Taková čtivá oddechovka. Ani nevíte jak a jste na konci knihy. Ale po přečtení musím uznat že srovnání s mlčením jehňátek docela sedí. Takže zase žádné překvapení.