Záhrada motýľov

Záhrada motýľov https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369033/bmid_zahrada-motylov-BDP-369033.jpg 4 1169 1169

„Krása ešte nikdy nebola taká desivá... Prvý diel oceňovanej trilógie.“ Izolovaná záhrada, kvitnúce rastliny a... zbierka nádherných motýľov – mladých žien, ktoré boli unesené. O to všetko sa stará Záhradník, zvrhlý muž posadnutý uchovávaním krásnych dievčat. Jedna z tých, čo prežijú, Maya postupne odkrýva podrobnosti o tomto desivom mieste aj o svojom väzniteľovi. Ako sa jej napokon podarí utiecť? Prežijú aj ďalšie dievčatá? Agenti FBI Victor Hannoverian a Brandon Eddison musia vyriešiť najotrasnejší prípad svojej kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

The Butterfly Garden , 2016

AnetHol
15.02.2018 5 z 5

Knížka je skvělá. Zpočátku jsem se bála toho, že bude nudná, když začíná koncem. Ale naštěstí jsem se mýlila :) Knížka je zajímavě a skvěle napsaná, hltala jsem každé slovo :) Někdo tu psal, že se mu to nelíbilo, že jsou věci v knize nereálné.....proboha!! Vždyť příběhy z knih nemusí být reálné, nebo snad jo? !!! Krásný příběh, má spád, má nápad...příběh je originální. A nápad s motýli = něco nového, ale skvělého! Miluju tu knihu, těším se na zbytek série :)

Matita310
15.02.2018 5 z 5

Kniha, která rozhodně stojí za přečtení... Třetí část bych řekla, že byla zbytečně rychle ukončena. Nedovedu si představit jak bude pokračovat série. Jinak knížka se velice dobře čte. Forma vyprávění mě velice bavila. Bylo to zase něco jiného než klasická knížka. Rozhodně doporučuji.

levánoha
14.02.2018 3 z 5

První dvě části mě opravdu nadchly, u té třetí však mé nadšení velmi rychle opadlo. Přišlo mi, že autorka potřebovala udělat rychlý konec a nějak se zbavit motýlů a zahrady, protože už by nevěděla, co s příběhem dál.
Přesto, že je příběh vyprávěný zpětně se to četlo dobře, ale některé věci z knihy byly v reálu těžko představitelné. Ten konec se Sophií byl divný. Další díly už číst nebudu.

lenkaabooks
13.02.2018 4 z 5

Dost dobrý :-)
Tak trochu se mi umocnila fobie z hmyzu, kam patří i více jak dva motýli. A to díky šílenému Zahradníkovi, který je posedlý krásou motýlů natolik, že je uneseným dívkám tetuje na záda a chová si je ve své zahradě. Bylo to šílené a absurdní. Konec je jakoby narychlo spečený, nicméně na další knihu ze série jsem už teď zvědavá.

melonka
12.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla nevšední, psaná zvláštním stylem. Když ji čtete, tak si říkáte - chci se dozvědět něco víc a čtete a čtete..přitom se v tom příběhu děje něco strašného, ale vás to nutí číst dál.
Bohužel poslední část kazí dojem z celého příběhu. Tam mi to příjde překombinované jakoby z nějaké telenovely. Myslím, že to zbytečně degraduje celý příběh a představovala bych si tedy důstonější konec této knihy.

jasmína
11.02.2018 2 z 5

Kniha pro mě osobně byla jedno obrovské zklamaní....

Sorrow
09.02.2018 3 z 5

Autorka si celou práci neuvěřitelně ztížila tím, že se rozhodla většinu pravdy odhalit už na začátku, a pak jít cestou retrospektivy. Na tohle vystavění děje podle mě musíte bejt jako ultra spisovatel a určitě neupírám, že Hutchinson umí psát a umí udržet svého čtenáře napjatého, přeci jen mám ale pocit, že si prostě ukousla až moc velký sousto. Z námětu jsem nadšená, práce s postavami byla taky důstojná, ale jak říkám, jako ne až tak zkušená autorka měla možná na začátek zvolit klasickou výstavbu s postupným odhalováním děje. Nicméně i tak se hrozně těším na další díly, protože potenciál to má. A to pořádnej! :)

em75
08.02.2018 4 z 5

Od začátku napínavé,nemohla jsem se od čtení odtrhnout a čekala jsem,co bude Maya rozkrývat dál. Od začátku bylo jasné,že to v podstatě dopadne celkem dobře,ale konec mě zklamal. Čekala jsem něco víc,sice nevím přesně co,ale prostě něco víc. Ale přesto z ní jsem nadšená.

Pavlnka
07.02.2018 4 z 5

První dvě části mě nadchly, mělo to spád a bylo to moc napínavé. Třetí část byla jakoby nedomyšlená a zkazila celý zážitek. Škoda.

Odigma
04.02.2018 5 z 5

Moje první kniha tohoto žánru.... moc se mi libila. Četla se lehce prectena za tři dny ... kdyby člověk nemusel do práce neudrzela bych se a vzala to najednou... čtu ale dobře ze je to první ze 3 ? Ráda bych se dozvěděla kdy bude další

Sabina.01
01.02.2018 2 z 5

Kniha se mi četla velice těžko, pořád jsem čekala, kdy se to konečně "rozjede", ale ono nic. Byla divně napsaná a celkem nudná, tolik jsem se na ni těšila a hodně zklamala. V poslední části už jsem ji ani nečetla důkladně, jen jsem stránky tak projela očima..

OldřichHanton
30.01.2018 1 z 5

Je to poprvé co nějakou knížku hodnotím jenom jednou hvězdičkou, ale v tomto případě to nešlo jinak. Už v anotaci se dozvíte hlavní motiv knihy, tajná zahrada zaplněná motýly - mladými dívkami unesenými šíleným Zahradníkem. Příběh je pak vyprávěn retrospektivně, jako policejní výslech jedné z dívek po "osvobození" zahrady. Bohužel, při tomto způsobu vyprávění se vytrácí hodně z napětí a nedá se moc mluvit o thrilleru, když už od začátku přesně víte jak to celé dopadne. Převážnou část textu pak zabere podrobný popis zahrady a života v ní, vzhledem k tomu, že se jedná o thriller z našeho světa, dost nereálný. Horší ale je, že děj se stále nikam neposouvá, informace se často i několikrát opakují. Postavy dívek jsou navíc naprosto pasivní, jenom si vzájemně češou vlasy a fňukají. V podstatě si stačí přečíst anotaci a prvních pár stran a znáte celý příběh. V samém závěru románu je sice pokus o jistý dějový zvrat, ale ten mi přišel už úplně nesmyslný.
Autorka má jistě bohatou fantazii a asi se chtěla vypsat ze svých strachů. Možná by to fungovalo jako hororová povídka, ale na dlouhý román je toho opravdu málo.

peterkovasona
30.01.2018 2 z 5

Byla to moje první kniha tohoto žánru a byla jsem zklamaná. Těžko se mi četla, chvílemi jsem se ztrácela. Bohužel zamme nemůžu doporučit.

KuroHaru
27.01.2018 4 z 5

Ano, je to absurdní a ano, je to těžko uvěřitelné. Nicméně si myslím, že autorčin záměr nebyl napsat příběh, který se může stát komukoli z nás. Takže když opomenu absurditu celého děje, musím pochválit napětí, způsob, jakým autorka píše a vskutku originální námět. Jen jsem čekala, že celý příběh bude ukončen jinak, že se dozvím něco šokujícího a překvapivého, na což jsem čekala celou dobu. Bohužel, nekonalo se, takže konec trochu zklamal.

JitkaHambi
21.01.2018 2 z 5

Kniha se mi hrozně těžko četla, byla tak divně psaná.Příběh nereálný a konec knihy mě zklamal úplně.Pro mě ztráta času.

Miriam-věštkyně
20.01.2018 4 z 5

Sběratel motýlů - titul, který mne zaujal nejen svým názvem, obálkou, ale i námětem.
Snad mne i zaujal tím, že já sama mám také vytetovaného motýla na svém těle a motýl jako takový pro mne symbolem nesmírné krásy a nesmrtelnosti, což v případě Zahradníka se v prvním případě shoduji avšak v té druhé už nikoli. Příběh se četl jedním dechem i přesto, že jsem čekala trochu většího napětí, byla jsem mile překvapena.
Pravdou však je, že konec mne trochu zklamal, ne proto, že by byl závěr a čekalo mne "loučení" s Mayou, která mne svým způsobem přilnula k srdci, ale proto, že ten konec byl na můj vkus takový nedotažený, vyvstalo mne na mysl tisíce otázek, na které však odpovědi neznám ....
Celkový dojem je však příjemný i když to byla pro mne spíše pohádka než-li thriller :-)

maličkán
18.01.2018 4 z 5

Jak už tady bylo napsáno, četlo se to jako pohádka.Nedá se upřít, že jsem byla stále napnutá, co bude dál. Rušily mně tam úryvky z vyšetřovací místnosti, nebyly o ničem. Klidně by stačilo jen vyprávění Maye. Každopádně shánět další díly nebudu.

Tynna125
16.01.2018 4 z 5

Dlouho mě knížka takhle svým obsahem neoslnila. Možná jsem byla ale trošku zklamaná z takového zakončení?

Bustedka
15.01.2018 4 z 5

Byla jsem opravdu vtažená do děje, nadšená, zvědavá, byla jsem rozhodnutá, že dám 100%, ale ty poslední stránky celkový dojem dost znevážil. Ale i tak..klobouk dolů. Moc oceňuji způsob vyprávění - výslech oběti a teprve postupné rozkrývání událostí.

LadyAnn
15.01.2018 3 z 5

Knížku jsem dostala s doporučením, že „se čte jako pohádka.“ A musím souhlasit - pokud Sběratele motýlů budete vnímat spíše jako jednoduchý příběh s prvky nereálna než jako detektivní thriller, čtení si užijete. Vyprávění mě bavilo, má spád. Ovšem žádné děsy, strach ani jiné emoce se nekonaly, celkově tedy hodnotím jako čistý průměr.