Májové růže

Májové růže https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384977/bmid_majove-ruze-GIP-384977.jpg 3 319 101

Čtyři měsíce po výbuchu v Zahradě, kde zvrhlý psychopat držel mladé dívky, se agenti FBI snaží pomáhat přeživším s návratem do každodenního života. S blížícím se jarem však opět udeří sériový vrah a vyšetřovací tým musí pachatele dopadnout dřív, než se objeví další dívčí tělo s podříznutým hrdlem. Vše navíc nasvědčuje tomu, že obětí bude i Priya, sestra jedné z prvních obětí. Pomůže agentům vraha dopadnout a pomstít tak smrt své sestry?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Roses of May , 2017

jitkapeldova
05.08.2022 4 z 5

Pěkná kniha.. zajímavý příběh, do poslední chvíle sem nevěděla, kdo je vlastně vrah :)
Líbil se mi vztah hlavní hrdinky s členy FBI..
nicméně podle mého tam byl trochu zbytečně zatažen děj prvního dílu.. proto o hvězdu méně.. ;)

smardice
19.07.2022 4 z 5

Druhý díl série navazuje na první a trochu víc pokulhává za jedničkou, co se týče akčností a napínavostí, i když vražd je tam taky dost. Hvězdičku navíc jsem přidala za to, že do poslední chvíle jsem netušila, kdo je ten zvrhlý vrah.

Karina_
26.04.2022 4 z 5

Druhý díl byl také zajímavý, ovšem takový typický příběh, seriálový vrah dívek. To nic nemění na tom, že příběh byl skvělý a kniha čtivá. Hlavní hrdinka je skvělým přínosem do příběhu a miluju její vztah s detektivy FBI.
Konec konců kniha je skvělá.

marekB78
19.04.2022 4 z 5

Tato kniha mě nenadchla tolik jako první díl. Už tam nebyla tak zajímavá zápletka, ale i tak se kniha dobře čte

Jaklová.katka
14.04.2022 3 z 5

Jsem trochu zklamaná. Motýli byli skvělý,ale růže mě tolik nezaujaly.
Nevím jestli se pustin do další...

Angell328
05.04.2022 5 z 5

Úplné odklonění od prvního dílu ale já dávám plný počet hvězd protože jako standartní honička za psychopatem plus náhledy do života přeživších motýlů a že ani svoboda nedokáže některé rány zahojit. Za mě super

janina66
23.03.2022 3 z 5

Díky poslechu audioknihy jsem "to" dala. Z poloviny knihy se omílal 1.díl, a hlavní část trochu nuda. Máma Priyi byla trochu divná. Uvidím, zda si časem vyposlechnu pokračování?

Sati
12.03.2022 2 z 5

(SPOILER) No, agenti FBI, kteří se k obětem chovají zhruba stejně jako ke svým dětem, možná i lépe, matka Priyi, která o své mrtvé dceři mluví jako by nebyla mrtvá, ale odjela na skautský tábor, po tom co Joshua schytá 17 ran nožem do plic, srdce a hlavních tepen se ještě přemýšlí o tom, že to možná přežije a nakonec snaha o navázání na první díl přidáním postav z motýlí zahrady, které jsou pro děj druhé knihy naprosto nepodstatné. Nevím jestli autorka tento díl psala na kokainu, nebo jen na sílu chtěla napsat další díl, ale došla fantazie.

zofie3000
05.03.2022 2 z 5

Tohle byla první knížka ze série na kterou jsem narazila. Úplně mi to nesedlo. Děj byl poměrně nudný, šlo to od ničeho k ničemu, hlavní postavy mě taky úplně nezaujaly. Jediný pozitivum že to celkem odsejpalo

Atara16
08.09.2021 1 z 5

Tak u tohohle dílu ani nevím co napsat, nuda, spousta jmen kterými se mi těžko orientovalo a o proti Motýlovi který byl pecka, je za mě tento díl propadák. Je to velká škoda.

Gibis
16.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi se shodnu s ostatními čtenáři, že Motýli byli nesrovnatelně lepší. Jednak pro mě byl hodně neuvěřitelný kamarádský až rodinný vztah mezi agenty FBI a dívkami z vyšetřovaných případů a za druhé jsem jen těžko hledala sympatickou osobu.
SPOILER: A ve finále vražedná mise sedmnáctileté Priyi s požehnáním její matky mi přišla už opravdu hodně přitažená za vlasy.
Nicméně jako audiokniha se to poslouchalo příjemně a tři hvězdičky si kniha ode mne vyslouží.

TerezaaBaarova
29.07.2021 3 z 5

Mně se tahle série obzvlášť líbí, je jiná než jsme zvyklí u tradičních thrillerů.

Ano tento díl byl slabší než byli Motýli, ano je to psychologická sonda do duše dívek, a ano je to zvrácené a komplikované a rozhodně přečtu i Děti, (od té si hodně slibuji).

bekule
29.06.2021 2 z 5

1,5
Horor?? thriller?? a to jako kdy??Po velmi povedených "motýlech" toto je jedna nekonečná nuda. Třetí díl ani náhodou.Rozhodně nedoporučuji.

Nixa
20.04.2021 5 z 5

S prvním dílem se to nedá srovnávat, ale i tak se mi to líbilo. I když to nebylo vyloženě napínavé a ani překvapivé, děj i zápletka se mi moc líbily. Hlavní postavy jsem si oblíbila prakticky hned a setkáme se tu i s postavami z prvního dílu z čeho jsem měla opravdu radost.

Katulinka69
12.01.2021 2 z 5

Víc dát nemůžu, do čtení jsem se nutila

Peyka
10.01.2021 2 z 5

Co k tomu říct?! Jeden velký faux pas. Oproti prvnímu dílu naprostá katastrofa. Díky Databázi jsem byla připravená na nejhorší, radši jsem tedy vsadila na audioknihu, kde vábivé hlasy Martina Pisaříka a Evy Josefíkové aspoň udržely moji pozornost až do konce.

Děj této knihy je absolutně směšný, vůbec nic se neděje, žádná akce, napětí, zvraty. Pouhé bezduché plácání a povrchní myšlenky jedné dívky a velmi zvláštní vztah přeživších obětí s agenty FBI. Autorka se snažila pokračovat v sérii Sběratel, a tak do děje přimíchala i dívky z prvního dílu, ale čtenář se ztrácí. Je to příliš chaotické. A tak natahovaný konec po odhalení vraha jsem snad ještě neviděla.

Opravdu nic mě na této knize nezaujalo. Nic, co bych podtrhla. Velmi podprůměrná, jak kompozičně, tak tématem, které volá po přívlastku klišé. Prý třetí díl Letní děti je o dost lepší, ale bohužel tady nevím, nad čím autorka přemýšlela. Ale i mistr tesař se někdy utne. Budu velmi překvapená, jestli v češtině vyjde i čtvrtý a závěrečný díl série (v orig. The Vanishing Season)

JannaB
26.12.2020 2 z 5

Co to bylo? Takový skok? První kniha wau a teď tohle? Knihu jsem sice dočetla, ale s velkým zapřením a taky protože je ještě třetí díl. Tak snad ten bude lepší, i když vím, že na první díl to mít stejně nebude.

pifffka
10.09.2020

Tohle nebyla kniha pro mě.

denisa4297
13.08.2020 3 z 5

Začátek byl pro mě velice chaotický. Nevěřila jsem tomu, že se knížka vůbec rozjede a se srovnáním 1.dílu mi přišla velice slabá. Vraha jsem odhadla hned, co se v knize objevil a od té doby začala kniha být i napínavá a můj první názor jsem postupně změnila. Ve finále se mi začala i líbit.

MarkétaI.
11.08.2020 3 z 5

(SPOILER) "Chovej se rozumně a neriskuj." - Věta, kterou řekne matka sedmnáctileté dceři, která se chystá zabít vraha dívek.. Tak to mě vážně pobavilo.
Neschopní detektivové. Matka, která přišla o jednu dceru, udělá návnadu z druhé dcery a připadá jí to evidentně v pořádku. Velice nudné pasáže ze šachu..
Vraha jsem poznala hned, jen co se objevil na scéně.
No nevím.. není to bůhví jak hrozná kniha, ale znova si ji určitě nepřečtu.

horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison