Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234682/mid_lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 5 2908 2908

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Kortez
11.03.2019 5 z 5

Kniha staršího data, takže pobavil opis technologií, v té době nejnovějších, jinak napínavá detektivka se zajímavým sériovým vrahem který vraždí podle staré knihy.
I když jsem viděl nejdřív filmové zpracování, rozhodně tuto detektivku doporučuji a určitě sáhnu po dalších s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou.

Šungitka
27.02.2019

Začala jsem číst, leč nedočetla (i když to nemám ve zvyku). Pro mě je to příliš naturalisticky drastické.

katushah
13.02.2019 4 z 5

Super detektivka. Od Deavera jsou všechny super.

makiosaur
19.01.2019 4 z 5

Velmi poutavě a čtivě napsaná kniha. Miluju detektivky a spoustu aktuálních už mám za sebou, tak jsem se pustila do něčeho staršího. Největší úskalí tkví v roku vydání knihy - od té doby se vyšetřovací metody a postupy extrémně posunuly a zlepšily. Na druhou stranu je zajímavé číst o New Yorku z pohledu v roce 2000.

work
10.01.2019 3 z 5

Kniha vyšla v roce 1997 a NENÍ nadčasová. To je asi její jediný problém, protože jako čistý detektivní thriller je napsána výborně. Není se tedy čemu divit, když se vcelku rychle ocitla i v kinech (před dvaceti lety se ještě nefilmovala každá pitomost). Tehdy se mi opravdu líbila. Vrátil jsem se k ní znovu teď a musím přiznat, že to už nefunguje, přece jen se dnes vkus už posunul a hlavní postavy, které všechno ví, nebo staří dobří poldové, co se znají ze školy, už nejsou v kurzu. Přidáte-li k tomu odkazy na konference UNESCO a OSN, Juliu Roberts a další tehdy horká témata, otáčíte stránky rychleji, než byste chtěli...

Polinka92
07.01.2019 5 z 5

Viděla jsem prvně film, ale hned jsem věděla, že chci přečíst i knihu, jež se stala předlohou.

Velmi dobře se mi to četlo, příběh napínavý a hodně dobře promyšlený. Jediné, co můžu vytknout, tak nakladatelství Domino - nehlídalo si chyby v gramatice, interpunkci, překlepy a absenci uvozovek, které uzavírají přímou řeč - trochu mi to otrávilo požitek z knihy.

Nicméně, Deaver mě snad ještě nezklamal. Napínavý, poutavý příběh, který je vybarven nádhernými větami s bohatou slovní zásobou...
Těším se na další díl...

Becca_books
22.11.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem už četla víckrát, ale od té doby vyšly poslední čtyři díly, tak se chci pustit znovu do celé série. A protože mám moc práce, jdu k práci na PC vyzkoušet audioknihu.
Zatím dobrý, ale jsem zvědavá kolik toho udělám. Předpokládám, že za chvíli budu hledět do blba a poslouchat :-)

jaroiva
09.11.2018 3 z 5

Takový zlatý průměr. Standardně čtivá detektivka. Možná, kdybych před nedávnem nečetla Chrise Cartera, že by se mi to líbilo vic, ale takhle je to při srovnání prostě slabší.
Důkazy jsou na můj vkus poněkud příliš vědecky analyzované, Rhyme trochu příliš geniální. Naštěstí ještě nemá vizionářské sny, jako někteří jiní detektivové.
Určitě bych ale považovala Deavera za lepší čtení než Johoho Nesbø :), který mě už přestal bavit.

85098211
31.10.2018 5 z 5

Tato kniha mi nebyla tak úplně neznámá, protože jsem kdysi dávno viděla film. Už jsem si z něj nepamatovala ale ani trochu ;-). Proto jsem se s chutí pustila do knihy. Příběh je prostě skvělý, napínavý, strhující, čtenáře chytne hned od první stránky a nenechá ho vydechnout až do famózního finále. Lincoln Rhyme i Amélie Sachsová jsou sympaťáci a nedá se jim odolat. Oblíbila jsem si nejen je, ale také jejich autora a jsem zvědavá, s čím se střetnou ve svém dalším případu...

Lusa
24.10.2018 5 z 5

Od autora jsem předtím četla jenom "tvůj stín" ktera byla takovou oddechovkou ale na druhou stranu mi otevřela dveře k další autorově tvorbě. A teď už vím, že jsem udělala dobře, napínavý příběh od začátku až do úplného konce s překvapivou tečkou. Jistě budu s tímto autorem pokračovat i dále.

Jelen51
17.10.2018 4 z 5

První vlaštovka od tohodle autora a nejsem zklamaná. Některé pasáže by za mě mohly být kratší, ale samotný závěr a finish super super super. Klika že mám doma hned další dil. Jdu na něj.

bekule
25.09.2018 4 z 5

Začátek trošku pomalejší ale stejně jsem příběh zhltla za necelé dva dny. Hodně drastické, zvláště druhá oběť.... Opravdu netypický námět, kdy hlavní hrdina je totálně ochrnutý kromě hlavy a jednoho prstu na ruce. Pro mě byly nejzajímavější scény kdy dával Amélii vysílačkou pokyny jak má ohledávat místo činu. Skvělé, myslím že tahle dvojice mě bude dlouho bavit.

Janča055
02.09.2018 5 z 5

Čtivé,oblíbené tohoto autora mám rada a snažím se mít v knihovně všechny jeho knihy

Nello
30.08.2018 3 z 5

Je to dobře napsané, o to nic, ale stěží uvěřitelné, tak proto, jen tři hvězdy každé jeho knize. Čtu od něj knihy jen proto, že už vím a mám zrovna na tohle chuť.

kiki11
25.08.2018 5 z 5

Napadá mě jen jedno slovo vystihující tuto detektivku - geniální. Nevím, zda je autor policista, forenzní technik nebo kde vzal všechny ty vědomosti, ale zkoumání důkazů popisoval úžasně. Celá kniha je napsána poutavě a zajímavě a má spád. Scény, kde oběti čekaly na smrt, jsem četla se zatajeným dechem. Rozuzlení mě víc než překvapilo, do poslední chvíle jsem vůbec netušila, kdo je vrah. Takže za mě jedině 5 hvězd, protože tohle byla vážně jízda.

Costanzo
25.08.2018 5 z 5

K téhle knize jsem se dostala úplnou náhodu. Inspiroval mě k tomu film s Denzelem Washingtonem, který byl právě natočen podle této knihy. Film se mi líbil a z praxe vím, že kniha je 100x lepší a neváhala jsem. A nelituji. Super kniha, výborně čtená, zhtla jsem ji celou a nyní, když píši tento komentář, mám v knihovně již celou sérii, která má v tuto chvíli 13 knih. Doporučuji.

kaffa
16.08.2018 3 z 5

dobrá detektivka, která nezarmoutí, ale "uplně odvázaná" sem z toho taky nebyla.... napětí tomu nechybělo - mimo místa, kdy si hlavní hrdinové vylívali srdíčka, obvykle mi nedělá problém, když je do příběhu začleněn i soukromý život postav, ale tady mi to vážně nesedlo.... dost mě to rušilo.... možná někdy se k této sérii vrátím....

Nikolas0311
05.08.2018 5 z 5

Má první kniha od Deavera a rozhodně ne poslední. Thriller o pošahaném vrahovy, který má zálibu v kostech a řídí se podle jedné knihy němá chybu. Překvapila mě i hlavní postava Lincoln Rhyme, který je po vážné nehodě upoután na lůžko. První setkání s ním mi nebylo příjemné, protože se mi zdál nesympatický, zlý zkrátka idiot. Avšak v průběhu knihy jsem k Rhymovi získával věcí sympatie a nakonec jsem si ho zamiloval stejně jako Amelie Sachsová, která ho ze začátku také neměla zrovna v oblibě. Kdo je nakonec ten záhadný Sběratel kostí mě naprosto dostalo. Už se těším na další knihy tohoto autora.

LK65
31.07.2018 5 z 5

Moje první ze série Rhyme-Sachsová, mohu jen doporučit a určitě si přečtu další díly ze série, které mám doma.

DeKo1996
26.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Hlavní hrdina mi od začátku moc sympatický nebyl.. Ale postupně jsem si ho víc a víc oblíbila.. Amélie se mi líbila už od samého začátku. Hltala jsem každé slovo z této knihy. Určitě si přečtu i další díly s touto sympatickou dvojicí..
U Deavera mám zaručeno, že se mi kniha bude líbit.