Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234682/mid_lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 5 2910 2910

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

moničina
19.01.2018 3 z 5

Nebolo to zlé, ale má aj lepšie knihy zo série Rhyme - Sachsová, napr. Hodinár, Hoříci drát, Iluze.

lucie5078
18.01.2018 4 z 5

Napínavé, promyšlené, místy mě úplně mrazilo z detailních popisů. Určitě si od autora přečtu i další knihy.

evismaior
15.01.2018 4 z 5

80 % - detektivní klasika - zapeklitý příběh se sériovým vysoce inteligentním vrahem, který nechává vyšetřovatelům vodítka navádějící k dalším obětem. Dobré duo hlavních postav - Amélie Sachsová - krásná, bystrá policajtka se sklony k sebepoškozování a Lincoln Rhyme ochrnutý od krku dolů (a v neméně dobrém filmu představovaný mým oblíbeným Denzelem Washingtonem - až díky knize jsem zjistila, že detektiv je vlastně běloch:-)), ale hlava mu funguje pořád víc než dobře - a od plánované asistované sebevraždy ho dělí jen touha zachránit další oběť. Příběh se odehrává v rozmezí jen asi tří dnů, které jsou ale nabité akcí, a přesto dojde i na vývoj vztahů mezi mnohými zúčastněnými. A k tomu ty obvyklé zápletky - schopným detektivům seberou případ, oni pátrají dál, pak jim ho zas vrátí, ke všem obětem se dobíhá na poslední chvíli, vrah je v příběhu významnější postavou, než by se zdálo (a to mi právě trochu nesedělo, protože když jsem se dozvěděla, kdo tím vrahem je a jaký je jeho skutečný motiv, nějak se mi nezdálo, proč se v tom tedy celou dobu tak vyžíval), a následuje nezbytné nebezpečí i pro hlavní aktéry. Kostra příběhu tedy stejně předvídatelná jako kostry sesbírané sběratelem kostí, ale každopádně se ráda nechám zlákat i k dalším detektivkám s touto zajímavou dvojicí postav.

SuperSojka
11.01.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka, pokud se tedy použít slovo 'příjemná' v souvislosti s vraždami. ;-)

KAPO99
30.12.2017 5 z 5

Super kniha doporučuji přečíst ... už čtu další Tanečník...Jeffery Deaver spisovatel no.1

Johhanka79
28.12.2017 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem se chystala číst asi dvanáct let... a konečně jsem si ji přečetla a to jedním dechem. Kniha má spád, nikde nezaostává, postavy jsou sympatické a prostě dávám pět hvězdiček, hlavně za hlavního hrdinu.

slunicko1958
22.12.2017 5 z 5

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla, a rozhodně nejlepší. Jeho knížky jsem už přestala číst, ani jedna z těch následujících nedosáhla na kvalitu Sběratele kostí. Prostě nasadil laťku vysoko.

rosta75
15.12.2017 5 z 5

Mám od Deavera doma asi 20 knih,jedna je lepší než druhá,tenhle spisovatel prostě umí.

ŠtěpánkaB.
11.12.2017 4 z 5

Klasika, která by neměla chybět v knihovničce žádného čtenáře detektivek :) Jednu hvězdu ubírám za to, že kriminalisté byli na stopě vraha hodně brzy a to podle mě knížce trochu ubralo na napětí.

Pumpkin
29.11.2017 5 z 5

Druhé čtení (po strašně dlouhé době) ale napínavé jako když jsem to četla poprvé.

Roux
20.11.2017 5 z 5

Páni, číst tuhle knihu byla neskutečná jízda. Přirovnala bych to k sezení v autě vedle Amelie Sachsové. Samozřejmě film jsem viděla již před několika lety a bohužel kniha se mi do ruk dostala až teď. Rozhodně nezasvěceným doporučuji napřed knihu, potom film, ve kterém toho spousta chybí a plno věcí je tam jinak. Zážitek ze čtení musím napřed pořádně vstřebat a než se tak stane, několik dní mi to bude vrtat v hlavě. Daever mi touto knihou ukázal, že za přečtení stojí i jeho ostatní díla. Už se na ně těším

Malina20
14.11.2017 5 z 5

Napínavé, překvapivé. Prostě geniální!

Jaruš7
31.10.2017 5 z 5

Je to četba, která, i když z ní jde někdy husina, vás zmagnetizuje.
Skvělé načtená od J.Vondráčka má v sobě děs - ze zvrácenosti a jímavost z dilematu - žít, či už ne.

stumpy
26.10.2017 5 z 5

jednoduše výborné. Autora vřele doporučuji

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Nejlepší z celé série. Povedl se i film.

chamyl
27.09.2017 4 z 5

Hodnotím vysoko, protože jsem se nenudil a autor vcelku umně dokázal udržovat napětí. Pachatelovy pohnutky jsou pochopitelné a většina postav se (obvykle) chová uvěřitelně.
Na druhou stranu mi zápletka přišla lehce překombinovaná s občasnými nelogičnostmi (např. role Rhymova zapojení do vyšetřování v kontextu celého případu). Také jsem už malinko unaven stereotypní nenormálností hlavních hrdinů (policistů) v kriminálních románech posledních let, která se zřejmě na kurzech psaní detektivek standardně vyučuje a je podmínkou pro jejich napsání.
Celkově ovšem zajímavě strávený čas pro zimní večery nebo naopak letní poležení na pláži.

vera1.c
23.09.2017 5 z 5

Kniha výborná, přečtená jedním dechem. I film stojí za shlédnutí.

Etule
02.09.2017 5 z 5

Geniální.

jiri2737
31.08.2017 5 z 5

Nejnapínavější detektivka jakou jsem četl. Kniha je nabitá dějem. Postavy jsou tak plasticky popsány, že jsem je měl před očima. Naprosto šokující rozuzlení na posledních stranách. Od Deavera přečtu všechno.

kittlerka
29.08.2017 4 z 5

Na začátku se kniha tvářila jako průměrný thriller, ale pak mě hlavní postavy i děj pohltily, příběh skvěle napsaný a perfektně popsaný. Trochu mě zklamal tak krátký časový úsek, ve kterém se vše odehrálo.