Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62102/bmid_saturnin-A1i-62102.jpg 5 7477 1083

SirChico
05.11.2021 5 z 5

Nekupuj zajíce v pytli a přečti si tuhle recenzi! A jak by řekla teta Kateřina, Kdo čočku vaří, najde si brzo holku. Nebo něco takového.

Saturnin je česká komediální klasika, která pobaví i dneska. Na začátku jsem se trochu bál, že to bude jenom sbírka komediálních scének (trochu jako Don Quijote), ale velmi brzo celá kniha přejde na docela pěkný, ucelený příběh. Celá parta komediálních postav zůstane izolovaná v dědečkově vile a začnou se dít zajímavé věci.

valeria0031
31.10.2021 5 z 5

PO dlouhé době znova přečtené. A mnohem lepší než pamatuji. Autor nezklamal a jsem na cestě pro další knihy od autora :)

puczmeloun
25.10.2021 3 z 5

A vida, odtud je ono slavné: Setapouch! Sobý hnusec!

Jinak, máme nově v rodině tetu Kateřinu (rodinným stavem a jménem, povahou a množstvím rozsévaných přísloví naštěstí ne), a tak jsem si chtěl ze zájmu připomenout originál čtený naposledy někdy během školních let. A je to svým způsobem vtipná připomínka doby první republiky (zajímavé, že kniha je až z roku 1942), styl humoru mi sedne, ale už je na tom vidět jisté stáří. Nebudu zapírat, že je to odpočinkové pohodové čtivo, kde se člověk opakovaně zasměje v místech tematicky nadčasových (nemluvě o již kultovních hláškách), množství věcí už ale odkazuje na společenské situace dávno minulé a pokud člověk "netrpí" nostalgií, úplně si je neužije. A přiznávám, že mě i při tomto čtení překvapil podivuhodný koncept knihy, kdy je většina textu věnována pobytu u dědečka a úvod se závěrem jsou jakýmisi přílepky. On je ostatně děj v Saturninovi spíše jen nosičem historek, různorodých situací a slovních hříček.

david5746
24.10.2021 5 z 5

Velice milá kniha, která prostě nestárne a pobaví i po letech při opakovaném čtení.

Renatka11
24.10.2021 4 z 5

Přestože okouzlení z prvního přečtení před spoustou let už se neopakovalo, i teď mě Saturnin pobavil a několikrát rozesmál. Pohodová česká klasika.

Luca235
18.10.2021 5 z 5

Kolikrát už jsem ho četla? Ani nevím. Ale naposledy to bylo nahlas a na střídačku s mým jedenáctiletým synem. Pro oba úžasný zážitek!

veverrka11
08.10.2021 5 z 5

Saturnina zbožňuju snad ve všech jeho variantách, i když moje cesta k němu byla poměrně zdlouhavá. Ze začátku (to mi bylo nějakých 12?) jsem vůbec nechápala, proč o něm táta tak básní. Ale od té doby uběhla dlouhá doba a dnes je Saturnin jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Knížka je skvěle a vtipně napsaná, díky čemuž dej rychle ubíhá. Postavy jsou dobře vykreslené a chovají se přesně podle své charakteristiky. Se Saturninem vtrhne do života vypravěče obrovský chaos, který se dle slov autora podobal horské dráze. Souhlasím, tolik humorných situací jen tak nezažijete.

159
03.10.2021 5 z 5

Naprosto geniální dílo, které se dá číst stále dokola a pořád skvěle pobaví.

Fidorr
02.10.2021 5 z 5

Geniální!
Saturnin je u nás v knihovně řekl bych dobrých dvacet let, nikdy jsem knize nevěnoval nějak větší pozornost, film jsem také neviděl, ale řekl jsem si.. tak já to teda zkusím. A jsem za to rozhodnutí neskutečně rád! Ten humor je mi tak neskutečně blízký a řekl bych skoro až vlastní, že jsem se dlouho tak nenasmál :D Velmi se mi líbil i jazyk jakým bylo psáno. Určitě si Saturnina zase někdy přečtu, mrknu na film a zajdu i do divadla. Zkrátka a dobře, přesně můj šálek vynikajícího čaje :)

Hakate
01.10.2021 4 z 5

Odpočinková, humorná a nesmrtelná klasika, která neomrzí

Belanna
01.10.2021 3 z 5

Je to klasika. Humorné, odpočinkové.

Karoli_D
29.09.2021 5 z 5

Klasika, která nezklame. Milé, odpočinkové a veselé čtení.

baty
09.09.2021 5 z 5

Skvělá oddechovka. Film jsem nikdy neviděla, ale to se asi teď, po přečtení knihy, změní.

marketa7
06.09.2021 5 z 5

Báječná kniha, která nikdy nezklame a vždy potěší. Zkusili jste si někdy reálně představit třeba scénu s koblihami ? Já několikrát....

Anoliy
03.09.2021 5 z 5

Jedna ze skvělých knih a její firmové zpracování opět úžas (a to nerada srovnávám knihu a film).

essterkaa
01.09.2021 5 z 5

Velmi milá oddechová kniha. Ideální na vypnutí, člověk u čtení nemusí nijak zvlášť přemýšlet.

georginaa
29.08.2021 5 z 5

Opět klasika, která svým humorným vyprávěním čtenáře pobaví. Film též stál za to, a není ani jednomu co vytknout.

amejzlík
28.08.2021 5 z 5

Saturnin je úžasný humoristický román. Je to kniha, kterou bych si opravdu přála u maturity vytáhnout. Moc jsem si užívala situace do kterých, Saturnin postavy dostával. Smála jsem se na celé kolo. Téměř na každé straně. Zatím nejlepší humoristický román, jaký jsem četla. Hodně oceňuji také volbu jazyka. Tohle už se v moc knihách dnes nevidí.

BarkaS
22.08.2021 4 z 5

Úplně jsem zapomněla, jak moc se v tom příběhu kouří. Jinak skvělá, nadčasová a zábavná humorná kniha.

Fengr
20.08.2021 5 z 5

Je vůbec nutné k tomu něco psát?