Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400704/bmid_saturnin-piJ-400704.jpg 5 7477 1083

Damato
15.04.2015 5 z 5

neznám ve svém okolí nikoho, kdo by Saturnina nečetl, nebo alespoň o knize neslyšel.Vždyť teta Kateřina se cituje sama....

bago
13.04.2015 5 z 5

Dokonalý český humor, co víc dodat. Právě proto jsem si kdysi knihu vybral jako téma k seminárce.

Tinoušek
12.04.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Nevím, co víc k ní napsat. Čtivá, vtipná, ze života... Prostě super :D

B56stereo
12.04.2015 5 z 5

Asi každý má knihu, kterou může číst 100 krát a stále se k ní vrací. Já mám Saturnina. Čtu ho vždy, když si chci zlepšit náladu nebo si jen tak v klidu vychutnat chvíle u dobrého rumu.

Zrzavá_Tereza
11.04.2015 5 z 5

Saturnina prostě miluju a pokud bych někdy měla mít sluhu - byl by to právě on!
Kniha s báječným a vřelým vtipem, který už v dnešní době moc knih bohužel neobsahuje.

alef
08.04.2015 5 z 5

Ve vile vypravěčova dědečka se scházejí všichni účastníci této "jízdy", některé dědeček pozval, jiní se pozvali sami - příběh začíná. Do života nás všech (účastníků tohoto vyprávění - jak těch knižních, tak nás čtenářů) ruku v ruce se Saturninem vstupuje zmatek, jeho fantazie je neuvěřitelná a taky nevyčerpatelná … a my čtenáři jsme spolu s nimi unášeni vírem událostí, které už není schopen nikdo regulovat:

„Od doby, kdy se stal mým sluhou, nevěděl jsem dne ani hodiny, kdy budu nucen řešit situaci naprosto nevídanou, senzační a obyčejně velmi málo příjemnou.“

„Kdyby mi osud nepřivedl do cesty Saturnina, nikdy bych nevěřil, že se vyskytuje ještě třetí druh lidí, které představa koblih svištících vzduchem láká natolik, že vstanou a uskuteční ji. K takovým jedincům chová doktor Vlach nezřízenou úctu.“

A do třetice: "Nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života."

Užijte si tu "jízdu" jako jsem si ji užila já a spousta dalších čtenářů :-) ... takhle knížka se natrvalo stala jednou z knih mého srdce.

morava
07.04.2015 5 z 5

Me velke dik panu Jirotkovi za toto skvele dilo. Kniha, ktera mi pri cteni kazde stranky dokazala vykouzlit usmev na rtech, nekdy az tak velky, ze usmev presel v hlasite zvuky a to nehlede na to, kde jsem se prave nachazela.

Danielka001
28.03.2015 5 z 5

pro mě jedna z nejlepších knih co jsem četla ))))

Rup
26.03.2015 5 z 5

To opravdu mohl napsat jen sedmilhář. Ale napsal to skvěle. Čistý humor, jenž si na nic nehraje. Doporučuji.

Brusinka01
26.03.2015 5 z 5

Opravdu nádherná knížka, Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila :-)

svickop
21.03.2015 5 z 5

Saturnin? Buď tu bude milion komentářů, nebo žádný, protože tahle kniha je nepotřebuje. Kdysi v jednom rádiu se nad touto knihou rozplývala moderátorka a řekla: "Každý rok, kdy si nepřečtu Saturnina, považuji za ztracený." A měla pravdu.

Kikty
20.03.2015 5 z 5

Kdybych měla volit českou knihu mého srdce, byl by na prvním místě Saturnin, na druhém Saturnin a na třetím Saturnin.

Daniel.95
05.03.2015 5 z 5

Skvělá a vtipná kniha, který se nedá absolutně nic vyčíst. Na Milouše a tetu Kateřinu se prostě nedá zapomenout! :D Pro srovnání sem si ihned pustil celý seriál a ten mě ani z poloviny tak nenadchnul.

kiris
04.03.2015 5 z 5

Kéž bych dnes v kavárně dostala do hlavy ránu macatou koblihou!

-Daniela-
26.02.2015 5 z 5

Už dlouho jsem se u knížky tak nenasmála. Humoristické romány nejsou sice můj šálek čaje (nebo jsem spíš možná nenašla ty správné), ale tento je výjimka, je to opravdu vtipně a zároveň chytře napsané.

pif69
24.02.2015 5 z 5

Knížka sedmilháře Zdeňka Jirotky plná laskavého a inteligentního humoru . Již více jak 30let má čestné místo v mé knihovně i srdci .

R.E.M.
19.02.2015 4 z 5

Laskavý a svěží humor. Výborné postavy - Saturnin, doktor Vlach, dědeček, i teta Kateřina si mě získali. Čtivá a pohodová knížka, kde jsem mávla rukou nad několika nudnějšími stránkami večerního vyprávění tety Kateřiny. Ovšem "děkovný" dopis přítele p. Vlacha byl skvělý - potěšila mě originální a bezpečná místa pro schování klíče před zloději. Bavil mě suchý anglický humor a sarkasmus.
Po sluhovi netoužím. Ale když tak přemýšlím, někteří členové rodiny a přátelé hýří občas pozoruhodně podobnými nápady jako má Saturnin nebo dr. Vlach. (Poznámka: Ještě jsem žádného z nich nezaškrtila.)

t.o.m.m.y
19.02.2015 3 z 5

Lehké a rychlé čtení. Nezklame, potěší a pobaví...

Rade
12.02.2015 5 z 5

Úžasná vtipná knížka. Četla jsem ji dávno před tím, než byla zfilmována, a tak jsem měla z filmu trochu strach, ale nutno říct, že se docela povedl, což s ohledem na druh Jirotkova humoru nebylo vůbec jednoduché. Dobrý scénář a výborní herci.
Oblíbené hlášky: "Sobý hnusec!" "Neřekl, ´má úcta´, řekl ´no maucta´!"

azeret92
09.02.2015 2 z 5

Na tuto knížku jsem se těšila, neboť všichni říkají jak je hezká, srandovní.
Chtěla jsem si ji také přečíst, proto že vyhrála v anketě Kniha mého srdce. Bohužel se musím přiznat, že mě vůbec neoslovila. Nechala jsem ji rozečtenou ( a to nechávám knížky rozečtené nerada). Asi pro tento humor nemám buňky. No bohužel.