Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7595 7595

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

Ikkju
10.02.2012 5 z 5

Knihu jsem dostal jako kultovní od rodičů, čtení a její humor jsem si vychutnal jako Saturnin šálek anglického čaje; jen z lety se mi zdá že ta skvostnost knihy trochu vybledá...

reykjavik
07.02.2012 4 z 5

Úsměvná kniha, která vždycky pobaví a potěší.

Lamička
28.01.2012 2 z 5

Všemi velice vychvalovaná kniha, ale mi autorův humor prostě nesedl....

Elisa.Day
13.01.2012 4 z 5

Prostě klasika. Je třeba dodávat víc? ;-)

Le Chat
06.01.2012 5 z 5

Kniha, která vždy pohladí na duši. To by se snad nelíbilo jen tetě Kateřině a Miloušovi...

carbici
29.12.2011 5 z 5

Skvělá knížka, spíše než za český humor bych ho označila za anglický humor po česku. Plno nezapomenutelných postav, které jsou velmi specifické. (a co teprve nutkání, která člověka přepadají v blízkosti mísy koblih)

dangerita
28.12.2011 5 z 5

Pro mě srdcová záležitost. Četla jsem knihu dvakrát a určitě ne naposledy. Pěkný český humor, jemný, který je přesně podle mého gusta. Hašení Miloušova knírku mě pokaždé dokáže spolehlivě rozesmát! Když jsem knihu četla poprvé, pobavila se tím i celá tramvaj, kde mě tyto řádky "zastihly" jaksi nepřipravenou :-)

Renava
15.12.2011 5 z 5

Čierny humor, bizarné príhody, Saturnin so svojou chladnou hlavou a pohotovým riešením v každej situácii = (rovná sa) pár príjemných večerov strávených v spoločnosti tejto starej dobrej klasiky. Teta Kateřina so svojimi porekadlami a neochvejnou starostlivosťou o zdravie dedečka proste nemá chybu :-)

BeckyT
23.10.2011

Tato kniha si právem zasloužila ocenění "kniha roku" Je skvělá jako kniha i jako celovečerní film se skvělým obsazením v hlavní roli. Miluju ji, stejně jako zbytek rodiny a hlavně sestra. rozhodla jsem se, že z ní budu letos recitovat

4xab
09.10.2011 5 z 5

Tak tohle je knizka, kterou kdyz doctu, zacnu cist zmova od zacatku. Je v mem zlatem fondu!

smrček
29.09.2011 5 z 5

Oblíbená knížka celé naší rodiny, vřele doporučuji!

Vernika
27.09.2011 4 z 5

Pěkná knížka, dobře se čte, je vtipná, taková relaxační, film je prý také dobrý :)

Adrianah
23.09.2011 5 z 5

Humoristická knížka parodující meziválečnou českou společnost. Autor se vysmívá tvůrcům otřepaných románů a některým lidským vlastnostem. Vypráví o Saturninovi,sluhovi,který má neobyčejný talent vytvářet absurdní situace,které dokáží zaskočit hlavně jeho pána. Velmi čtivá kniha plná anglického humoru a ironie.Vřele doporučuji.

gabim
28.08.2011 5 z 5

Knihu mám radší než film, četla jsem ji několikrát před shlédnutím filmu, na který jsem se těšila, ale který mě tak drásal, že jsem ho poprvé celý nevydržela - o tolik se mi kniha líbila víc. Chápu, že film není špatný, ale některé věci jsou prostě daleko snažší vtipně popsat než dostat na plátno.

aychend
23.08.2011 5 z 5

Dobře jsem se pobavila a knihu doslova zhltla za 1 den. Lezení po borovici a potápění do tůně nemá chybu! :-D

Slečna L.
12.08.2011 5 z 5

nemohu jinak než hodnotit pěti hvězdičkami. kniha se řadí od mého přečtení do předních poliček knihovny. výborné počtení, které vám nijak nezatěžuje hlavu, spíše pomůže zamračenému obličeji zvednout koutky úst! :)

asam
09.08.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších. Krásná čeština, vtipné narážky, elegance Moc ráda se k ní vracím

Violetti
29.07.2011 5 z 5

Ideální oddechová četba na prázdniny. Saturnin bude už asi navždycky moje oblíbená knižní postava...

studentik
21.07.2011 5 z 5

Saturnina bych zařadil ne do humoristického románu,nýbrž do optimistického románu.Velmi mě zaujal nadhled, s kterým nás
Saturnin provázel tento příběh.Dokonce jśem se pobavil rozsáhlými výklady doktora Vlacha...

e-Lisbeth
13.07.2011 5 z 5

Kniha bez strhujícího příběhu a přece čtivá a zábavná :-). Ráda se k ní vracím a nacházím odraz reálného života - viz např. čekání na sanitku z nemocnice :-))))