Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7485 1084

Adrianah
23.09.2011 5 z 5

Humoristická knížka parodující meziválečnou českou společnost. Autor se vysmívá tvůrcům otřepaných románů a některým lidským vlastnostem. Vypráví o Saturninovi,sluhovi,který má neobyčejný talent vytvářet absurdní situace,které dokáží zaskočit hlavně jeho pána. Velmi čtivá kniha plná anglického humoru a ironie.Vřele doporučuji.

gabim
28.08.2011 5 z 5

Knihu mám radší než film, četla jsem ji několikrát před shlédnutím filmu, na který jsem se těšila, ale který mě tak drásal, že jsem ho poprvé celý nevydržela - o tolik se mi kniha líbila víc. Chápu, že film není špatný, ale některé věci jsou prostě daleko snažší vtipně popsat než dostat na plátno.

aychend
23.08.2011 5 z 5

Dobře jsem se pobavila a knihu doslova zhltla za 1 den. Lezení po borovici a potápění do tůně nemá chybu! :-D

Slečna L.
12.08.2011 5 z 5

nemohu jinak než hodnotit pěti hvězdičkami. kniha se řadí od mého přečtení do předních poliček knihovny. výborné počtení, které vám nijak nezatěžuje hlavu, spíše pomůže zamračenému obličeji zvednout koutky úst! :)

asam
09.08.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších. Krásná čeština, vtipné narážky, elegance Moc ráda se k ní vracím

Violetti
29.07.2011 5 z 5

Ideální oddechová četba na prázdniny. Saturnin bude už asi navždycky moje oblíbená knižní postava...

studentik
21.07.2011 5 z 5

Saturnina bych zařadil ne do humoristického románu,nýbrž do optimistického románu.Velmi mě zaujal nadhled, s kterým nás
Saturnin provázel tento příběh.Dokonce jśem se pobavil rozsáhlými výklady doktora Vlacha...

e-Lisbeth
13.07.2011 5 z 5

Kniha bez strhujícího příběhu a přece čtivá a zábavná :-). Ráda se k ní vracím a nacházím odraz reálného života - viz např. čekání na sanitku z nemocnice :-))))

Emmgirl
10.05.2011

Tato kniha mě sama o sobě ničím nezaujala, zřejmě proto, že jest žánrově zcela odlišná od těch, které čtu za normálních okolností. Dozajista si své příznivce v minulosti našla, nachází a v budoucnu jistě ještě najde, ale mě neozlovila a stejně tak, jako filmové zpracování nemohu zařadit do svého výběru oblíbených. Kniha ani film mi nepřišla nijak vtipná, tudíž kdyby se naskytla možnost znovu si ji přečíst, rozhodně bych ji nevyužila.
Saturnina jsem tedy četla jen kvůli tomu, že jej naše paní profesorka zařadila do povinné četby, takže knihu raději ani nehodnotím. Jak jsem se zmiňovala, nejedná se o můj šálek čaje, tudíž jest v mé knihovničce někde úplně vzadu. Nic pro mě.

padajicidvere
02.05.2011 3 z 5

Kniha sama mě nijak nezaujala, snad i pro to že tento žánr literatury je mi docela cizí. Film jsem ovšem viděla a ten jsem zařadila mezi své nejoblíbenější a líbil se mi více jako kniha..nepřipadalo mi to tak nudné. I když se Saturninem nuda ani v knize nebyla, přece jen dávám tady přednost filmu před knihou.

Alena Tajemná
13.03.2011 5 z 5

...pro mě je saturnin spojený se skvělým podáním O. Víznera a samozřejmě - dokážete si dr. Vlacha představit jiného, než zahrál Lasica? Miluju tenhle román, možná právě protože jsem nejdřív tisíckrát shlédla seriál na čt a tak mi to mile dokresluje postavy v románu. Zkuste to taky .) jinak namluvený se mi nelíbil :(

valda
07.03.2011 5 z 5

Humoristický román o konzervativním mladém muži, který si pořídí výstředního sluhu Saturnina, který potom jeho obyčejný život naplní mnoha zvláštními zážitky a dobrodružstvími. Nechybí afektovaná teta Kateřina a její syn, rozmazlený floutek Milouš, krásná slečna Barbora, bonmoty hýřící doktor Vlach a excentrický dědeček.
Sice krátká, ale velmi zábavná kniha, plná anglického humoru a atmosféry první republiky. Zároveň v ní Zdeněk Jirotka paroduje různé žánry, jako jsou dobrodružné romány nebo detektivky, a zároveň, stále ale v rukavičkách a s elegancí, si tak trochu dělá legraci z usedlého prvorepublikového života vyšší společnosti. Určitě se nabízí srovnání s také povedeným filmem. Oproti filmu mi přišel román ještě jemnější a je z něj cítit, že autor byl také hodně zasněná a romantická duše.

Pájice
17.02.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Smála jsem se víceméně v jednom kuse! :)

*Véronique*
11.02.2011 3 z 5

No, nevím... Knihu jsem četla v posledním ročníku na gymnáziu jako "povinnou četbu". A navzdory tomu, že doslova miluji celou První republiky včetně jejech kulturních počinů, Jirotkův román mě do kolen nedostal. Chvílemi nám odhaluje onu kouzelnou atmosféru dob dávno minulých, avšak v ději dosti rozvláčném, a - pro mě i čas od času nudném. Kniha přečten, avšak - sečteno podtrženo - zklamání se dostavilo a očekávání zůstala nenaplněna...

Tizoun
23.01.2011 5 z 5

:D:D:D:D:D:D:D:D:D Proč se tak směju? Napadlo mě tak, jaké by to asi bylo, kdyby se k Třem mužům ve člunu nalodil Saturnin :D Inu, pouze člověk, který vyrůstal v televizním bombardování Batmanem, Supermanem a různým jiným -manem, dokáže ocenit takové citlivé a veselé zobrazení hrdiny. Čověče, jestli jsi tohle ještě nečetl, jeď prvním spojem do knihovny, ne, do knihkupectví a čti!

tessy999
31.12.2010 5 z 5

Úžasná knížka, četla jsem ji asi šestkrát.

pistalka
15.12.2010 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale tato kniha mi oproti většinovému názoru tolik vtipná nepřišla, nudila mě a postavy neuvěřitelně iritovaly. Můj názor je možná ovlivněn tím, že jsme ji ve škole povinně četli v hodinách slohu, nahlas a před celou třídou, a číst Saturnina týden co týden čtyřicet pět minut opravdu nebyl dobrý nápad. Byl to ovšem dobrý způsob, jak mi nějakou knihu zprotivit do konce života a já se Saturninem už nechci mít nic společného. Fakt.

Izzy
30.11.-0001 5 z 5

Osobně mám radši knihy s vážnějsím obsahem a určitým poselstvím, po jejichž přečtení vám zůstane v hlavě nějaká hlubší myšlenka a něco si z toho odnesete, a proto se mi do Saturnina moc nechtělo... Pravda je to takové lehčí čtení, ale stojí zato. Hned po první kapitole jsem si knihu zamilovala a na tváři se mi objevil úsměv, který až do konce knihy už nezmizel. Opravdu zábavné:) A ne jen díky humorným situacím, ale autor má i skvělý vtipný a čtivý styl psaní.

Mel
30.11.-0001

Neoslovuje mě anglický suchý humor a i když jsem se místy pousmála, kniha nesplnila mé očekávání a kdybych měla možnost ji znovu číst, nevyužila bych ji.

atabana
30.11.-0001 5 z 5

při četbě knihy jsem v duchu slyšela Oldřicha Víznera v jeho nádherné roli sluhy