Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7485 1084

Janiny
15.12.2012 5 z 5

naprostá srdcovka, tenhle příběh

čohynka
12.12.2012 5 z 5

Kniha mého srdce... Ráda se k ní vracím.. Na druhou stranu se mi ale přece jen víc líbí filmová postava Saturnina - pan Vízner ji ztvárnil bravurně...

hiresm
22.11.2012 3 z 5

Je jen málo případů, kdy film je lepší než kniha a tohle je jeden z nich.

Morgainne
13.11.2012 5 z 5

"Doktor Vlach vždycky říká, že nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života. Když přijímají královské dary osudu s přesvědčením, že je to samozřejmé. Probudí-li se člověk ráno zdráv a svěží v čisté posteli s vědomím, že za chvíli dostane teplou snídani, je to pádný důvod k tomu, aby vstal a aby zazpíval píseň díků nebo napsal oslavnou báseň na krásu života."

HTO
30.10.2012 5 z 5

Taková poznámka k téhle geniální knize, kterou mám od roku 1986, kdy jsem ji četl poprvé, čím dál tím raději. Píše se tu (ta ona je zdravotní sestra): „Saturnin chtěl vědět, zda by se pan doktor přišel podívat, co se to děje, kdyby někdo začal na ošetřovně střílet. Byla tím poněkud zmatena, ale domnívala se, že v takovém případě by pan doktor určitě přišel.“ Já se díval o víkendu na film s van Dammem, kde se na ošetřovně střílelo ne o sto šest, ale přímo o sto sedm, a nepřišel vůbec nikdo! To je skandál, Karolinum je musí obeslat skvělým anglickým překladem.

monduha
28.10.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec .. dá se číst pořád dokola a vždycky pobaví..

kika 13
26.10.2012 4 z 5

Ráda se k románu vracím plná mistrně humorně psaných situací.

Lily96
16.10.2012 4 z 5

Abych pravdu řekla, tato kniha mě hluboce zklamala... Čekala jsem od toho mnohem, mnohem víc. Semtam mě něco pobavilo, ale celkový dojem je nevalný. U čtení jsem se docela nudila, přišlo mi to o ničem.
Vzhledem k ostatním nadšeným komentářům asi nechápu anglický humor...

Sajdeman
02.10.2012 5 z 5

Česká klasika. Legrace od začátku do konce :o)

Artem
30.09.2012 5 z 5

Vtipné, trefné, poutavé a zábavné. Kniha, u které mě zamrzela každá otočená stránka o něco přibližující konec.

Maica
25.08.2012 5 z 5

Bezvadná kniha. U ní se člověk někdy prostě musí smát nahlas. Ale jsou zde i chvilky pro zamyšlení, jako například skupiny lidí podle doktora Vlacha. Mně totiž už dlouho vrtá hlavou, do které z kategorií patřím, protože pohled na mísu koblih u mě vyvolává chuť ty koblihy sníst. :-)

Faustov
15.08.2012 5 z 5

Tento román Z.Jirotky snad nemá žádnou chybu. Velice rád a často se k němu vracím.

Zuzaňák
10.08.2012 5 z 5

také povinná četba a vůbec nelituji :-) zábavná kniha :-)

sezanka
09.08.2012 5 z 5

Když jsem si tuhle knihu vybrala ze seznamu povinné četby, neměla jsem nejmenší tušení, co bych od ní mohla čekat. Velice příjemně mě překvapila. Člověk se při četbě opravdu pobaví. Občas jsem se musela smát i nahlas, protože jinak to nešlo.

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Vždy, když jen slyším název, už mám na tváři úsměv. :) Četla jsem ji ve škole, během hodin, protože jsem se od toho zkrátka nemohla odtrhnout, a několikrát jsem díky svým výbuchům smíchu už byla málem vyhozena za dveře. Teta Kateřina a Saturnin v parodii na pana Erbena, tomu se zkrátka nic nevyrovná. :)

dusty
12.07.2012 5 z 5

Jen dva autoři dokázali vytvořit dokonalý anglosaský humor: angličan Wodehouse a čech Jirotka.

Yacubbus
08.07.2012 5 z 5

Ano, tak toto je má srdcová záležitost. Moc se mi líbí styl humoru, zejména Saturninovi destrukčně vtipné hlášky s jeho neochvějnou vážností.. :) A zároveň je to snad jediná kniha, podle které byl natočen stejně dokonalý film. Bravo!

zutheska
23.06.2012 5 z 5

Ach ano! Jedna z mých nejoblíbenějších knih! S radostí jsem zjistila, že patřím mezi třetí typ lidí:D A člověk se chtě nechtě přiučí i mnoha příslovým, díky teto Kateřino:D A hlavně - díky pane Jirotko:)

FilipGOLF
14.06.2012 4 z 5

Tato kniha pobaví jak mladší tak i starší čtenáře, je prostě nadčasová :-)

mončičáček
04.05.2012 5 z 5

Jedna z mých absolutně nejoblíbenějších !!!!