Satanovo jaro

Satanovo jaro https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6675/bmid_satanovo-jaro-SGO-6675.jpg 5 30 9

Jožík Bukovský série

Historický román, odehrávající se na Pelhřimovsku v roce 1691. V roce 1691 je u pelhřimovských hradeb vyvražděna skupina italských herců komedie dell´arte, z nichž se zachrání jediná osoba, představitelka Kolombíny. Skrývá se u zemana Jožíka Bukovského, který je pověřen vyřešit nejen zmíněný zločin, nýbrž i další sérii vražd, páchaných na ženách v okolí.... celý text

alekis
03.08.2023 5 z 5

Výborná druhá část série krimi případů Jožíka Bukovského! Historické detektivky, to je moje, a tato je podaná tak rozkošně, s takovými slovními obraty, že nemohu než tleskat! A přitom - tak málo přečtení! Bohužel, a stejně jako u první části - přehlíženo. Není to holt americký krvák...
Autorův styl psaní mi dokonale sedí, příběh je sestavený tak, že se zabýváme nejen případy hrozných vražd, ale také rodinnými a pracovními vztahy. Je to o životě před několika staletími a protože nejsem odbornice - historička, protože je všechno podané velmi přesvědčivě a autor svou knihu nepochybně před vydáním konzultoval, konstatuji: nemá to chybu!
Důležitá indicie nechybí, ale vcelku, pro úplné rozkrytí, je potřeba se příběhem pročíst až ke konci, abychom pochopili, že lidí s pokřivenou myslí nebylo a není nikdy dosti.

Vestička
14.07.2023 5 z 5

Tak jako super, lepší než první díl , krasný, nádherný jazyk, podle kterého bych autora snad i poznala. Tíživá doba pobělohorská, i když Jožík má skvělou rodinu a velké štěstí. A příběh, napínavý , neotřelý. Jen ty starosti komediantů a jiných lehkoživků mě nedojímaj. Zato- nejdřív jsem myslela, že homopletka nebude. Pak že bude odbytá jednou větou , a nakonec se ukázalo , že autor knihou z roku 2005 předešel dobu o 15 roků. Doporučuju všema deseti všem.

hanzmb
22.06.2023 5 z 5

Druhé setkání s Jožíkem a po druhé maximální spokojenost. Líbí se mi to víc, než vše co za posledních 5 let vydali Bauer a Vondruška (samozřejmě s výjimkou Sklářů). Na rozdíl od těchto "chrličů" se bohužel nových dílů nedočkáme. Přijatelná krimi zápletka, pestré životní příběhy několika postav a spousta dobových reálií. Tu svatbu jsem si opravdu užíval. Tušit před měsícem, že ten pramen na Křemešníku je zázračný, vypil bych alespoň 5 litrů.

Luigi1
27.05.2022 4 z 5

No nato že to je detektivka,kterou nemusím,to docela ušlo.

Dant76
05.01.2020 5 z 5

Pěkně napsaná historická detektivka, krásně se četla. Víc takových knih.

Keddie
26.04.2019 5 z 5

Velice dobře vymyšlená zápletka. Ani plno archaických slov nerušilo a kniha se velmi dobře četla. Už se těším na další díl.

minek
04.05.2018 5 z 5

Velmi zdařile podaný detektivní příběh za středověku. Kniha má spád a docela mě zaujal neobvyklý exkurz do prostředí otrokářského korábu. Bohužel jsem nečetl předchozí díl-musím to co nejdříve napravit.

vincek1
31.08.2015 3 z 5

Proti první knize se mi tato zdála o něco slabší, ale stejně všem doporučuji si ji přečíst.

kryspin66
15.09.2014 4 z 5

Další poutavá historická krimi od autora. Jsem zvědavý jaký bude další díl

Zdeněk Pošíval
česká, 1937 - 2013