Šarlatáni

Šarlatáni https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384343/bmid_sarlatani-8Zo-384343.jpg 3 81 28

Noah Rothauser, čerstvý šéf rezidentů v Boston Memorial Hospital, má v nové funkci plné ruce práce – od přípravy programů operací až po řešení následků úmrtí pacientů. Fakultní nemocnice z několika místností udělala hybridní operační sály budoucnosti, což se zdá jako významný medicínský pokrok až do chvíle, kdy během rutinní operace přijde o život jinak zdravý muž. Noah má podezření, že se chyby a následné manipulace se zdravotním záznamem pacienta dopustil špičkový, byť egocentrický chirurg William Mason, který však obviní anestezioložku Avu Londonovou. Když ovšem začnou přibývat další úmrtí související s anestézií, musí se Noah zamyslet nad schopnostmi veškerého lékařského personálu - a to včetně Avy. V ohrožení se tak ocitne nejen Noahova důvěryhodnost a jeho pracovní místo, ale i reputace celé nemocnice…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Charlatans , 2017

bagel
06.05.2019 4 z 5

K tomuto autorovi jsem se vrátila po mnoha letech a dost dobré. Trochu moc zdlouhavé, ale ke konci to nabralo obrátky.

Heliku777
25.04.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře. Zajímavý děj a překvapivý závěr, který nutí k zamyšlení. Ale musím souhlasit s Květ. Také jsem před lety ráda četla knihy od Cooka a bavily mě víc. Knihu doporučuji.

Stanas513
24.04.2019 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a teď jsem trochu překvapená. Určitě se čte dobře, je tam napětí, ale konec mě rozhodil. Ale tady jde opravdu hlavně o upozornění na dnešní digitální svět a možnosti zneužití identity.

esprit
13.04.2019 1 z 5

Z jeho díla zatím nejhorší. Dočetla jsem, ale žádné napětí se nekonalo. Jen neustálý popis chodu nemocnice a postupu rezidentů.

ANDY28
01.04.2019 4 z 5

prostě Cook :-) sice jsem již v 1.třetině věděla jak to skončí, ale nenudil, prostě Cook! Jako vždy výborný

yerisley
16.03.2019 5 z 5

Já tuhle knížku doporučuji. Bylo to pro mě oddechové čtení a sice trošku člověk předpokládal odkud vítr vane, ale i tak mě závěr knihy překvapil. Respektive nad tímhle jsem ještě nepřemýšlela. Kdo ví, kolik takových šarlatánů máme kolem sebe :-) Bavilo mě to.

kozisek1
24.02.2019 5 z 5

Na nového Cooka jsem se těšila s nezklamal.

Květ
24.02.2019 3 z 5

Když mi bylo kolem dvaceti, přečetla jsem od Cooka všechno, co knihovna nabízela, proto, když mi manžel koupil tuto novinku, byla jsem naprosto nadšená. Ale buď se mi změnil vkus, nebo spisovatel nebyl ve svojí obvyklé kondici, protože Šarlatáni byli pro mě celkem zklamání. Přes 400 stran četby by šlo zkrátit na půlku, děj mi přišel natahovaný, nic moc se nedělo jen stále stejně omílaná porada o nemocnosti a úmrtnosti. Od poloviny knihy už bylo jasné, odkud vítr vane, jak to zhruba celé skončí, na závěr sice ještě autor zařadil malý zvrat, ale to nezachránilo průměrný dojem z této knížky. Škoda, tak snad příště...