Křik

Křik https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349157/bmid_krik-i6z-349157.jpg 4 347 105

Sarah Geringënová série

Výjimečný thriller inspirovaný skutečnými událostmi. Uprostřed mrazivé noci jsou policisté povoláni k rutinnímu případu úmrtí v psychiatrické léčebně. Tělo pacienta, který uškrtil sám sebe, je nalezeno s ústy otevřenými v tichém výkřiku. Inspektorka Sarah Geringënová cítí, že tady něco nesedí. Co znamená jizva na čele oběti? Co představují kresby na stěně? Vyšetřování zločinu zavede čtenáře přes Londýn, Oslo a Minnesotu až k otázce, která fascinuje snad každého: existuje posmrtný život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cri , 2016

kasavubu
13.06.2018 5 z 5

U knihy kladně hodnotím především její neotřelý námět, ze kterého mě místy hodně mrazilo. Kniha byla nesmírně čtivá, postavy dobře vykresleny. Už jak tu padlo v předchozích komentářích, největším nedostatkem byla zbytečná překombinovanost, která ubírala na uvěřitelnosti samotného příběhu. Našlo se i několik nelogičtností, ale ty autorovi s klidem odpouštím. Ještě teď několik dní po přečtení mi kniha nejde z hlavy a přemýšlím, jestli na ni není alespoň zrnko pravdy... Za námět nakonec dávám plný počet v hodnocení.

ArwenAragorn
07.06.2018 3 z 5

Pro mě to byl docela průměrný thriller, navíc na hranici sci-fi, což zrovna nemusím. Chvílemi byl napínavý, chvílemi docela nudil. Ale téma je děsivé.

32da
03.06.2018 4 z 5

výborná kniha, doporučuji. zvlášť vysvětlení na závěr.

Evule81
08.05.2018 5 z 5

Výborná kniha. Moc se mi líbila.

TomBarek
06.05.2018 4 z 5

Nějak nevím jak tuhle knihu hodnotit. Začátek mě hodně bavil ale potom se tam něco zlomilo a přišlo mi to až přehnané nato že by to mělo být podle skutečné události.
Jinak knížka samo o sobě není špatná čte se dobře děj vás táhne dál a vy chcete vědět jak to dopadne ale na víc jak 4 hvězdy to asi není

Zrzavá_Tereza
21.04.2018 5 z 5

Po dlouhé době něco, co mě fakt vtáhlo a nepustilo! Skvělé téma + napětí.

hanulka26
07.04.2018 4 z 5

První polovina knihy naprosto dokonalá, to jsem se nemohla odtrhnout, pak se děj posunul tak trochu do říše fantasmagorie šmrncnuté romantikou, což moc nemusím a pokazilo mi to výsledný dojem. Ale čtivost a akčnost se knize rozhodně nedá upřít.

michaela7087
03.04.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda přátelé! Skvělý triller!

josska
31.03.2018 5 z 5

Knížka se pěkně četla a byla dost napínavá,bavila mě a zaslouženě 5 hvězd,

jiri77
21.03.2018 3 z 5

Velmi čtivá kniha ,u které se mi více líbila první polovina a ta druhá mi už přišla v některých případech přes čáru. Přiznám se ,že mě kniha nejvíce nalákala skvělou obálkou a dějem v psychiatrické léčebně,který byl bohužel pouze v prvních částech knihy. Kniha se četla skvěle a celkem mě i bavila , a donutila mě trochu popřemýšlet o nesmrtelnosti duše ale musím říci ,že to taková pecka jakou jsem od ní očekával nebyla ,ale přesto ji všem doporučuji.

Vladísek
18.03.2018 2 z 5

Možná jsem čekala více od tohoto díla, ale bohužel se musím zařadit po bok čtenářů, které kniha až tak nenadchla. Jednou a dost, víckrát ji určitě číst nebudu.

kacapr
11.03.2018 5 z 5

Super! Dobře se čte, napínavé, zajímavá zápletka, inspirováno skutečnými událostmi a navíc ještě i k zamyšlení!

Zlodějka knih
18.02.2018 5 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě vzhledu obálky a po přečtení obsahu skončila v nákupním košíku...ale s jistotou můžu říct, že obsah knihy a to, co jsem si nakonec přečetla bylo sto a jedno. Čekala jsem naprosto něco jiného a jsem mile překvapena, moje prvotní očekávání byl případ v zákoutí psychiatrické léčebny a že se tam bude odvíjet celý příběh a že tomu tak nakonec nebylo mě trochu zklamalo, ale tím kam se ubíhal celý příběh mi to bylo vynahrazeno. Kniha se mi četla velice dobře a celý příběh a jeho spád se mi prostě líbil...

radus
17.02.2018 5 z 5

Ani nevím, co mám o téhle knížce napsat - byla zajímavá, napínavá, také dost děsivá a měla úžasný spád. Jenom z toho konce jsem jsem tak trošku rozpačitá...přišel mi překombinovaný. Určitě doporučuji přečíst, tato kniha ve vás NĚCO zanechá.

Marta1510
13.02.2018 5 z 5

Velmi napínavá kniha od začátku až do konce. Pro čtenáře, kteří uvažují, jaké to bude někdy po smrti a o čem všem na tomto světě nevíme. Tato kniha mě donutila si přečíst víc o projektu MK ultra a najít si více o tomto tématu v odborné literatuře.

Hella
10.02.2018 2 z 5

Pro mě zcela průměrná kniha, kterou bych podruhé dobrovolně nečetla.

PetK
05.02.2018 2 z 5

Celkem ráda odpustím knížce určitou míru nepravděpodobnosti, pokud je to vyváženo napětím, záživným příběhem a barvitými postavami nebo humorem... Ale tady se setkal mírně neuvěřitelný příběh a k tomu ve druhé půli už značně překombinovaný děj. Takový trochu "Brown style", kdy si u šestého konce říkáte, ať už to proboha skončí. Poslední třetinu jsem dočítala jen proto, že mě zajímalo, jak to dopadne, ale požitek už jsem z toho neměla.

Marekh
04.02.2018 4 z 5

Kniha se mi celkově líbila, zajímavý námět, akční scény, měla spád, konec knihy byl překvapivý a k zamyšlení.

orinka3
04.02.2018 5 z 5

Výjimečně dobré! Strhující napětí nepolevuje po celou knihu. Osobní problémy Sarah nepřebíjejí děj, temné síly v pozadí hrozí něčím hodně zlým. Už samo prostředí ústavu nepřidá, a tady je znásobeno činem, který se vymyká chápání. Odhalení v závěru je nevšední, pátrání pod časovým tlakem je dechberoucí. Kniha se mi moc líbila, takovou napínavku v ruce často nemám. Dala bych 6 hvězdiček.

Iki1
31.01.2018 5 z 5

Thriller je velmi dobře napsán, dokázal mě i přes poměrnou obsáhlost přitáhnout ke čtení. Po delší době jsem se zase těšil, až si s knihou sednu do klidu a budu číst. Zaujal mě střídmě rozkošatělý děj, tah na branku bez zbytečných kliček a odboček i trochu strohý autorský jazyk. To vše románu dodalo potřebnou šťávu.

podle skutečných událostí

Nicolas Beuglet