Křik

Křik https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349157/bmid_krik-i6z-349157.jpg 4 347 105

Sarah Geringënová série

Výjimečný thriller inspirovaný skutečnými událostmi. Uprostřed mrazivé noci jsou policisté povoláni k rutinnímu případu úmrtí v psychiatrické léčebně. Tělo pacienta, který uškrtil sám sebe, je nalezeno s ústy otevřenými v tichém výkřiku. Inspektorka Sarah Geringënová cítí, že tady něco nesedí. Co znamená jizva na čele oběti? Co představují kresby na stěně? Vyšetřování zločinu zavede čtenáře přes Londýn, Oslo a Minnesotu až k otázce, která fascinuje snad každého: existuje posmrtný život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cri , 2016

kolby
01.05.2019 3 z 5

Nevyužitý potenciál témy vhodnej skôr pre zručnejšieho spisovateľa. Vnútorný svet postáv "červená knižnica hadr".
Ale nápad aj pointa skvelé.

rodak
04.04.2019 5 z 5

Velmi čtivé,zhltal jsem za 3 dny a byl moc spokojený.

vladka321
15.03.2019 4 z 5

Krásná kniha, strhující děj, někdy až neuvěřitelný. Je vidět, že autor se inspiroval skutečnými událostmi, ovšem dost popustil svoji fantazii. Člověk se nevyhne pocitu, že toto je už trochu moc. Nicméně, nechala jsem se strhnout. Hodně jsem si zapřemýšlela a i dost o námětu knihy diskutovala. Rozhodně stojí za to přečíst a užít si to napětí až strach.

Moni_91
11.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Po dlouhé době čtení, které jsem si opravdu užila a těšila se na každou chvíli, co si budu moci číst! Místy mrazivá nálada a to mám ráda! :) Doporučuji!

nik077
26.02.2019 5 z 5

Bezva čtení....vydařená kniha....četla jsem ji skoro jedním dechem...mám tento žánr velmi ráda

Termina
23.01.2019 4 z 5

Já prostě žeru drsný baby v hlavní roli :)) zápletka zajímavá občas mi to přišlo až neuvěřitelné ale je to přeci kniha ne skutečnost tak proč ne .. ( inspirováno skutečností )

Abia
05.12.2018 3 z 5

Začátek je možná děsivý, ale pak přijde hodně informací, aby čtenář byl v obraze a děj se zpomalí. Nevadilo mi to, kniha se četla dobře. Zajímavé téma, kterého jsem se zatím nedotkla, se mi líbilo. Jen ten konec by asi byl uvěřitelnější, kdyby nebyl tak happy.

koki.veru
15.11.2018 5 z 5

Moc povedená knížka. Vtáhla mě okamžitě do děje. Zajímavý nápad a velice dobře se čte. Doufám, že to není jediná kniha od tohoto autora :)

Ďumbierka
26.10.2018 3 z 5

Neočakávajte temný psycho triler, ako sa knižka snaží prezentovať. To len na úvod, aby bolo jasno. Ja som od toho čakala skoro až horor a tak som bola - musím pravdu povedať - na začiatku knihy sklamaná. Ale, kniha vôbec nie je zlá. Ide však skôr o akčnú kriminálku s príchuťou trileru. Má to niečo aj z drámy a pschologického románu. Nevyšetruje tu celý tím (aj keď na pozadí áno), ale len vyšetrovateľka Sarah, ktorá mi bola dosť sympatická a to mám veru vždy radosť, keď mi postavy sadnú. Našla som si viac obľúbencov a hlavné postavy boli proste super aj tí “záporáci” a aj “hrdinovia”. Sarah sa proste rozhodne, že objasní tajomstvo smrti pacienta “488” z psychiatrickej liečebne v Osle, keďže ju k prípadu povolali uprostred noci a tak nejak ju to drží pokope. Precestuje veľa a nezostane len v Nórsku. Tam začne knižka naberať viac a viac akcie (aj keď nie som extra fanúšik - neviem tak úplne oceniť asi tú akčnosť v knihách) a potom to miestami strieda dráma a psychologický román. Musím povedať, že po zmierení sa, so žánrom - mojou chybou inak odhadovaným, ma kniha začala vlastne baviť. Nenudila som sa a tajomstvo som chcela odkryť aj ja. O čo ide si nechám pre seba. Čakala som veru niečo iné, možno niečo temnejšie, možno niečo VIAC, INÉ..., ale však uvidíte, možno práve TOTO niekoho naozaj vystraší. Koniec koncov, ide o veci, ku ktorým sa autor dostal na základe skutočných udalostí. Ku koncu knihy som nevedela prestať čítať a išlo to samo. Užila som si aj knižnú love story. Ja som proste romantička aj pri takýchto knihách.

gordon13
13.10.2018 3 z 5

Přiznám se, že jsem čekala od knihy podstatně víc...výborný námět mě nalákal, začátek vcelku zajímavý, ale pak se to zvrhlo v příšerně přeplácanou akční a nereálnou slátaninu jak z béčkových filmů...škoda, myšlenka knihy dobrá

ilčidlo
05.09.2018 5 z 5

Čtivá a napínavá kniha, těžko se od ní odcházelo. Chvílemi mně až mrazilo že se něco takového mohlo stát, takové neskutečné pohrdání lidským životem.

Kalina
04.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha, jedna z těch, které vás nutí k zamyšlení. Tedy mě rozhodně. Samozřejmě děj obsahuje dva hlavní hrdiny, kteří prožívají “neuvěřitelné véci s předpokládaným koncem”. Rozhodně doporučuji k přečtení.

playada
23.08.2018 1 z 5

Dočteno asi po půlroce, nějak mě to extra nezaujalo.

kneprulka
19.08.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná. Ovšem, spíše bych ji zařadila ne do detektivky, nebo thrillery, ale do sekce románů.
Hlavní hrdinové pro mě byly až moc velcí Vinettuové.
O projektu, projektech z historického hlediska tam z mého pohledu bylo málo. I o ústavu Gaustaudu, ale jsem ráda, že se na dejicí se události, nezapomnělo a jsou zajímavým námetem pro napsání knihy.

JezinkaJ
01.08.2018 4 z 5

Znepokojující čtení. Inspirace skutečností je poněkud varující.
Vzít strach jako modus operandi je nelidské. Jedna z nejsilnějších negativních emocí podpořená představami, zkušenostmi a obavou z očekávaného, nám umí zkazit život. A to jsme pořád ještě ve vlastních rukách, když z nich zmizíme do rukou výzkumných, nečeká nás už nikdy nic pěkného. Na tohle jsem myslela, když jsem si četla.
Nadechnu se, s radostí si užiju každý svůj den, a se strachem budu nakládat velmi opatrně. Bát se budu jen stomatologa. :-)
Přežila jsem i nereálně fatální hlavní hrdinku.

Nixa
26.07.2018 5 z 5

Konec to malinko pokazil, ale přesto je tohle skvělá kniha. Od první stránky mě bavila a celkem často mi lezl mráz po zádech. Hlavně ten pocit, že je kniha inspirována skutečnými událostmi. Inspektorka Sarah mi byla velmi sympatická a celá její povaha mě bavila.

SimonaP
05.07.2018 3 z 5

Do tří čtvrtin knihy jsem si říkala super, krásně se četla, byla jsem zvědavá, cože za pokusy prováděli? Ale poslední čtvrtina knihy mě zklamala. Asi jsem úplně nepochopila, co to jako mělo být? A podle pravdy? To jako vážně?

FireOfFilth
28.06.2018 5 z 5

Totální pecka. Jedna z nejlepších a nejčtivějších knížek, který jsem měl tu čest mít v rukou. Tahle kniha se čte sama, úžasně vás vtáhne do děje.
K samotnému ději, který možná bude obsahovat lehké SPOILERY.
Během vyprávění příběhu se dost změní v jednotlivých částech tónina.
V první části, kdy navštívíme Gaustad je atmosféra skoro až hororová a neskutečně pohltí.
Další část, která se odehrává v Paříži je v podstatě takový klasický thriller.
Hodně zábavná a hlavně odhalující tajemství je část odehrávající se na ostrovu Ascension.
V poslední části se odebereme do Minnesoty, ale dlouho tu nepobudeme.
Vzhledem k tomu, že je tento příběh inspirován skutečnými událostmi je jeho vyznění dost znepokojující.
Tuto knihu doporučují všem, kteří mají rády zajímavé příběhy obsahující prvky odkrývání tajemství.
Hodnotím 100% a jak jsem řekl na začátku nejlepší kniha za poslední roky.

iveetka
25.06.2018 5 z 5

Waaau. Čtivé od začátku až do konce. Nemám vůbec co vytknout. Téma o existenci nesmrtelnosti duše mě nadchlo. Pět hvězdiček dávám úplně zřídka, ale tahle kniha si je v mém seznamu knih zatím přečtených zcela zaslouží.

PADA123
19.06.2018 4 z 5

Dobře napsaný psychologický román s několika zápletkami, která mě nenechala knihu odložit a dočíst až do konce.

podle skutečných událostí

Nicolas Beuglet