Domeček pro panenky

Domeček pro panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353179/bmid_sandman-2-domecek-pro-panenky-mrO-353179.jpg 5 476 56

Sandman série

Nové, plně barevné vydání s alternativní obálkou! Druhý díl městské fantasy Neila Gaimana, kde musí Sandman nejen čelit rebelujícím nočním můrám, ale i mladé dámě, která se k vlastní smůle stane "vírem snění". Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější knihou v dnešním mainstreamovém komiksu - a taky tou nejradikálnější. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech a dokonce se mu povede pravý husarský kousek: Smrt v jeho podání je konečně něco, po čem by člověk mohl umřít touhou. Ale i ve svých zcela nezemských momentech je největším a nejvíce znepokojujícím Sandmanovým kladem to, že všechny jeho hrůzy a všechny jeho naděje jsou jen tak hluboké a podvědomé jako samotné lidské srdce. Číst Sandmana je číst víc než číst nový nápaditý komiks: znamená to číst silnou novou literaturu, v níž čerstvě zaznívá ozvěna nadčasových mýtů.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Doll's House , 2003

hungryreader00
01.09.2022 5 z 5

Opět úžasné! Skvělé ilustrace a ještě lepší příběh.

HermanekB
27.08.2022 5 z 5

Mám za sebou teprve druhý díl, ale přesto jsem už Sandmanovi naprosto propadla. Svět Neila Gaimana je něco naprosto úžasného. Díl od dílu je to lepší a lepší. Není co dodat, prostě naprosto skvělá série s originálním příběhem a krásnými kresbami.

Dávám pět hvězd *****.

LenkaWal
25.08.2022 5 z 5

Můj první komiks, když nepočítám před staletími čtyřlístky. Ale bylo to dokonalé. Musím si přečíst i další díly. Nějak jsem poslední dobou na Neila Gaimana pozapomněla a to musím napravit. Jeho knížky fakt miluju.

elenai
08.08.2022 5 z 5

Mám pocit, že jsem Domeček pro panenky četla jako první. Půjčila mi ho spolužačka na střední a byť jsem skočila do rozjetého děje a občas mi něco uniklo, nedokázala jsem se odtrhnout. Gaiman má všechno tak promyšlené a i ta největší zvrácenost v jeho podání vyznívá velmi realisticky (zdravím fanoušky srazu Obilninové konference), až vám z toho běhá mráz po zádech. Zde se rovněž podíváme na zoubek dalšímu z Věčných - Touze - a zjistíme, že sourozenecké vztahy jsou v tomto podání opravdu sado maso. 100%

Kopta
07.08.2022 4 z 5

Standarty se musí dodržovat. Gaiman pokračuje v něčem rozjetém a docela to dává smysl. Nějaké issues jsou mimo mísu. Lehce se na ně sice najede, ale jen v náznacích. Ten svět je v něčem tak komplexní, že se v tom dá těžko orientovat. Menší hodnocení za onu chaotičnost, se kterou se občas zdá, že nějakou komplexností se snaží tvůrci zakrýt jejich slepé uličky. I tak dobré.

TaNya_
19.02.2022

Snad ještě odvážnější než první svazek a myslím, že mě Sandman naplno chytnul. Víc jsem tady ocenila ilustrace, takže jsem se musela nutit číst pomaleji. U Cereal Convention jsem se opravdu pobavila, to mě regulérně rozsekalo.

Hellrampage
14.10.2021 5 z 5

Druhý diel Sandmana mi prišiel spočiatku slabší, príbeh sa pomalšie rozbiehal a aj Sandman sa ukázal menej, no na konci sa všetko začalo zbiehať do seba a začínalo dávať zmysel. Stredná štvrtá časť potešila, pretože bola nakreslená iným umelcom. Celkovo tomuto druhému dielu nemám čo vytknúť.

KubaHanzelin
11.08.2021 5 z 5

Možná nemusíte Sandmana úplně chápat, ale musíte ho milovat!
Domeček pro panenky je snad ještě lepší než první svazek, ať už jde o příběh Morfea, nebo Rose či rebelujících nočních můr.
Okamžitě sáhnu po pokračování, protože potřebuji další dávku drogy z univerza Věčných:)

V.Šťasta
09.01.2021 5 z 5

Skvělé! Po prvním díle, kdy Morpheus byl vpravdě hlavním hrdinou, se nyní odsouvá lehce do pozadí a sledujeme příběhy nových hrdinů, které možná budeme, možná, možná nebudeme, vídat i dále. Opět se často musím vracet v příběhu zpět a připomínat si, kdo je kdo a jaká je vlastně časová kontinuita. Chválím také české vydání, jak překlad i barvy (viděl jsem jednu variantu barevného originálu a ty barvy byly hodně nedoladěné).

MadamC
01.11.2020 5 z 5

Tak tohle...! To byla jízda!
Miluju, když je vše propojeno a vše dává smysl a na konci je všechno "zabaleno" v jednom smysluplném a dokonalém celku, který je naprosto famózní. A ještě lepší je, když je tam pár postav, které by mohly být v dalších dílech.
Pokud tohle také na knihách milujete, tak rozhodně stáhněte po Sandmanovi, protože přesně tohle dostanete. A navíc obsahuje nejen akci, překvapení, napětí, ale i filozofii, přemýšlení o bytí, o sobě a o ostatních úplně z nového pohledu a nebo alespoň z rozšířeného. A to o snění, touhu, ale i "realitu". Opravdu dokonalý komiks. Alespoň pro mě.
Jsem nadšená a těším se na další díl!
Možná ještě na konec takové malé, ale důležité varování: Čtením Sadmana může vzniknout silná závislost. Tak s tím počítejte.
A také už po prvním přečtení nebudete stejní. A po druhém, třetím,.... radši ani nedomýšlím... Obávám se, že pak už si nebudete ani říkat člověk...
Kdybych mohla, dám nekonečno hvězd, až tak jsem nadšená!

Mooneylan
27.03.2020 5 z 5

Někdy se jen narodíte a žijete svůj život. Někdy se ale může stát, že se narodíte někomu, kdo sní.. A pak už váš život nikdy nebude stejný. Můžete se totiž stát vírem snění a Morpheus pak bude mít nelehký úkol...
Domeček pro panenky ale není jen o víru snění. Je o honu na uniklé noční můry i snové země. Je o naději, Touze a příslibu věčného života. Stačí zavřít oči...

kaffa
15.01.2020 5 z 5

ještě lepší než první díl, ano, vskutku, mohu dát 6 hvězd? toto je naddílo....
je celkem potřeba číst pozorně, aby se člověk neztrácel v běhu času a aby si pak vychutnal, jak je vše propojené a promyšlené....
snažím se přilákat na tuto úžasnou sérii i kolegyňku, ale je to, pravda, dost složité čtení a chce to čas.... trpělivost.... sklopit hlavu a přiznat si, že ne vše je na první počtení jasné.... ale rozhodně to stojí za to! neznám vlastně nic jiného stejně výjimečného a hlubokého, nic co by člověka zasáhlo až tak silně - pokud se jedná o smyšlené příběhy....
takže.... v jakém domečku to vlastně žijeme? kdo si s námi hraje?
asi nejvíce mně na této sérii baví to, jak vlastně člověk nedokáže s jistotou říct, v čem přesně je ta magie těch příběhů.... třeba jedním slovem, zkuste to vyjádřit :-) já ta slova stále hledám, ale ta výjimečnost tam prostě je!

Hadati
27.08.2019 5 z 5

Je s podivem, že Gaiman dokázal jít s kvalitou ještě dál než u prvního dílu série. Domeček pro panenky je podle mě to nejlepší z celé série. Sandman se opět ujal své moci a úřadu, a nyní potřebuje polapit sny, které uprchly z jeho království do světa lidí. Když se mluví o snech, tak jsou myšleny hlavně noční můry. Navíc se zde také musí Sandman vypořádat s Vírem, který ohrožuje veškeré snění.

Nejvíce jsem si zde ale užil Korinťana a sraz „Cereálistů“, což považuji za nejlepší Gaimanův nápad. Že si Cereálisté zařídí svůj vlastní con s panelovými přednáškami, mě opravdu dost pobavilo. Je jen škoda, že nepřeložitelná slovní hříčka (obdobná výslovnost slov cereal-serial) byla ztracena v překladu.

Svica
29.07.2019 5 z 5

Sandman a jeho zákeřní sourozenci - prostě úžasné.

malazluta
19.06.2019 5 z 5

Svět Sandmana a jeho sourozenců vás pohltí a už není návratu - budete se k němu vracet znovu a znovu.

Laféeverte
03.04.2019 5 z 5

Příběh dostal oproti prvnímu dílu několik dalších rozměrů, chvílemi je drsný až násilný, chvílemi se dostává k morálním i téměř filozofickým otázkám. Podle mě skutečně pohlcující čtení. Postavy jsou čím dál víc propracované, a to, jak jsem si je původně zařadila, vlastně vůbec nemusí platit. Nemůžu se dočkat až se dostanu k dalšímu dílu.

dalia1769
21.03.2019 5 z 5

Vynikající, komplikovaný a spletitý příběh, líbil se mi ještě více než první díl. Těším se na další Sandmanovy příběhy.

Candide
26.12.2018

Nejlepší komiks, jaký jsem kdy v životě četla! Nevím, zda miluji víc Gaimana, či Sandmana. Nebo je to totéž?

Jizi
19.10.2018 5 z 5

Mistrovské dílo tak temné, silné a znepokojivé, jako pohled samotného Krále snů. Gaiman brilantně staví příběh, který vás zajme a nenechá vás vydechnout, motivy a témata, jež přináší, jsou jako 100% koncentrát děsivých nočních můr říznutý ironií a cynismem přesně v tom správném poměru. Skvělé postavy, skvělý scénář, skvěle pasující kresba, skvělý český překlad. Intermezzo cestovatele časem je pak třešničkou na dokonalém černočerném dortu. Ano, prosím. Ještě, prosím!

Mercatino
25.05.2018 4 z 5

Sandman je fantastickéj a proto se mohli více zaměřit přímo na NĚJ. Chce to zkrátit a osekat. Občas jsem se ztrácel ve světě fantazie, ale vždy když se objevil Sandman, stálo to za to. On je ta kvalita, chci jeho příběh, nic jiného !!!!

komiksy Sandman

Autoři knihy