Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 801 284

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

Mikoláška
18.05.2023 5 z 5

Za mně velká spokojenost.... Děj prohnat třemi knihami, super. Klobouček autorovi. Dojem ani nekazí, že není všechno rozhřešené a zbývá několik otázek....

Jana.Kuc
25.04.2023 5 z 5

Wow. Celá série je naprosto perfektní. A opravdu to chce číst hned po sobě. Zvlášť druhou a třetí knihu, které na sebe navazují, jako kdyby to byla jedna kniha.

petra4080
24.04.2023 3 z 5

Pribeh v tomto dilu je pro me jiz prilis prekombinovany. Prilis mnoho dejovych linek. Konec neni uveritelny a par veci zustava nevysvetlenych.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Nedivím se, že Baker měl při psaní téhle série všude po domě nalepovací lístečky, aby se v tom všem on sám vyznal. Byla to neskutečná jízda. Závěrečný díl série jsem jenom valila oči a nechápala, co a jak se vlastně stalo. A vlastně jsem fandila dost padouchům.
Ten konec, to bylo něco. Za mě skvělé zakončení série.

Tereez8662
06.03.2023 5 z 5

Famózní trilogie, nejlepší krimi thriller, jaký jsem četla. Nemohla jsem se od té knížky odtrhnout.

sestraJoy
05.03.2023 4 z 5

NEMŮŽEŠ SI HRÁT NA BOHA, ANIŽ BYS POZNAL ĎÁBLA... Fajnový ukončení série! Těch postav, těch zvratů... i když si občas můžete pomyslet, jestli jako vážně... Ale nakonec bych řekl, že tenhle propletenec postav a zločinů dává smysl.

hnusák
31.01.2023 5 z 5

Uff, neskutečné, toto dát dohromady a udržet to vše ve stavu, že se to nepomotá a stále to dává smysl. Zakončení série bylo fakticky nervy drásající a já sám osobně jsem se někdy v té kakofonii různých jmen občas ztrácel, ale nakonec musím říci, že to byly hodiny jakoby strávené na hřebíčku, v dobrém slova smyslu. Za mne plný počet hvězd.

PetkaS.
26.01.2023 3 z 5

Před chvilkou jsem dočetla a upřímně mám radost že to je za mnou. Po prvních dvou dílech této série, od kterých jsem se nemohla odtrhnout, jsem se k dočtení tohoto dílu musela opravdu hodně nutit. Zhruba 85% knížky mě vůbec nebavilo (čtu ve čtečce, takže jsem doslova odpočítávala procenta do konce). Až pak vše dostalo spád a dá se říct že závěr byl strhující. Nicméně stejně i po konci zůstává minimálně jedna otázka nezodpovězená (alespoň pro mě)...

hajrys
12.01.2023 5 z 5

Super zakončení série. Předchozí díly jsem četla již před nějakou dobou, tak mi chvilku trvalo se zorientovat. Ale pak nastala skvělá jízda, která končila ž nad ránem :-)

Liss93
09.01.2023 4 z 5

Konec mi celkový dojem z trilogie zkazil, ale jinak bych hodnotila kladně. Děj plynul bez hluchých míst, postupně se odhalovala všechna temná zákoutí případu a každou chvíli si musel člověk v hlavě srovnat, na čí straně vlastně je.

Čmeláček
08.01.2023 5 z 5

Ani poslední díl mě nezklamal, je to fakt vynikající thriller, který si budu ještě dlouho pamatovat :). Všechny tři knihy jsou skvělé a podle mého je všechno pěkně ukončené. Zase dávám pět stars a doporučuji.

annettka1098
07.12.2022 3 z 5

Tento díl byl velmi překombinovaný a pro mě hluchá místa střídala akce jako z akčních filmů, kterým bylo těžké uvěřit. Po dočtení mi některé linky příběhu vůbec nedávaly smysl, děj nikam neposouvaly a klidně mohly být vynechány.

Serii jako komplet hodnotím kladně. Líbil se mi nápad i autorův styl. Mrzí mě, že autor celý příběh takto složitě natahoval.

HODNOCENÍ KNIHY: 60 %

HODNOCENÍ CELÉ SERIE: 80 %

Forest66
03.12.2022 odpad!

Čtvrtá opice byla výborná, tak proč to nenechal být a celé to zničil tímhle paskvilem? Nic z toho, co napsal v šestém dítěti nedává smysl. Popírá Čtvrtou opici i zdraví rozum a všechny události a jednání většiny osob jsou zcela iracionální. Chtěl jsem nechst 1 hvězdičku za Neshe a Poola, díky kterým se to dalo aspoň dočíst, ale ne, nejde to

galinek
19.11.2022

Přečteno - v půlce jsem si musela dát několika měsíční nechtěnou pauzu, kupodivu jsem vůbec neztratila nit a během dvou dnů dnes dočetla..... docela mě štvala ta honba na Sama, ....a ano, pár otázek zůstává..... Ale skvělé a napínavé čtení,...doporučuji...

CharlesWard
12.11.2022 3 z 5

Byla to fajn jízda, ale všechno jednou končí. Bohužel mám i po dočtení stále několik otázek.

Iwy
07.11.2022 4 z 5

Tahle trilogie... to byla jízda. Bezva počtení, napínavé, nenudící, chytré.
Maličko mi nesedí to, jakým způsobem autor propojil druhý a třetí díl s první knihou, pořád mi připadá, jako by to byly případy samostatné, trochu nuceně pospojované, ale budiž, popral se s tím vcelku dobře. Tak jako tak jsou všechny díly skvělé.

twiggynka
04.11.2022 5 z 5

Místy dost překombinované, ale nakonec celkový dojem parádní.

katpas76
26.10.2022 4 z 5

Knihu jsem prostě dočíst musela. I když na uvěřitelnosti příběh oproti předchozímu dílu opět něco ztratil, autor píše skutečně napínavě a celou dobu jsem přemýšlela, jak se při psaní dokázal stále orientovat a neztratit. Klobouk dolů. Krváky moc nevyhledávám, celá tato série se ke mně dostala tak nějak náhodou, rozhodně mě bavila, ale zase se na chvíli vrátím ke svým společenským románům. Bude to větší klid.

Freemantle
16.10.2022 5 z 5

Tleskám stehny! Závěr trilogie s detektivem Porterem se povedl na jedničku. Bylo to úderné, zamotané, napínavé, šílené a možná trochu zvrácené, bylo to parádní! Jsem rád, že se autor dokázal odlišit od ostatních tuctových detektivek, které jsou na jedno kopyto, a dokázal sepsat spletitý příběh, který však dával smysl a neměl hluchá místa. Ačkoliv jsem si k žádné postavě nevytvořil hlubší vztah, protagonisté příběhu mi byli docela sympatičtí, nejvíc asi zvláštní agent Poole, který v závěrečném dílu dostává víc prostoru. Kapitoly jednotlivých postav byly krátké, ale jejich čtení bylo vzrušující stejně jako čtení Bishopova deníku, který postupně odkrývá svá temná tajemství. Musím se přiznat, že jsem každou volnou chvíli, kdy jsem zrovna nepřijímal potravu, nevylučoval nebo se nenacházel v pracovním procesu, věnoval čtení - nechtěl jsem nic jiného, než se dozvědět jak to celé dopadne. Byla to po dlouhé době parádní detektivka, která měla grády.

evilunicorn
10.10.2022 4 z 5

Smekám před autorem a tím jak dokázal od Čtvrté opice posunout směr příběhu.Je to stylové zakončení celé série, byť se pro mě osobně jedná o nejslabší díl.To co zdobilo předchozí knihy, totiž postupné odhalování obětí a souvislostí, je zde upozaděno honbou na detektiva Portera..Celé už to působí trochu megalomansky a nadneseně, včetně závěrečných twistů.Nicméně, i tak je tato kniha zdaleka jedna z nejlepších v žánru. Bavil jsem se,děkuji pane Barkere!