Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 798 282

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

Mathiola8
18.12.2021 3 z 5

Na konci divné.

m_martina
17.12.2021 5 z 5

Tato knížka byla stejně výborná jako předchozí dvě části. Četla se sama a mně se moc líbila.

Mája777
08.12.2021 5 z 5

A je to!!! Takový konec jsem nečekala. Ale nepatrné náznaky tam byly. Četla jsem téměř do půlnoci, jenom abych se konečně dověděla, jak to všechno vlastně dopadne.
Celou sérii jsem přečetla na jeden zátah, jinak bych se asi ztrácela v postavách, hlavně v tomto díle. Možná to i bylo trochu překombinované, ale perfektně. Za mě spokojenost, doporučuji a dávám plný počet :)
(7. 12. 21 - 28 473 - 71)

TessaJean
02.12.2021 5 z 5

Celá tato série nasadila tak vysokou laťku, že teď budu mít hodně velký problém číst další knihy. Dlouho se mi nestalo abych takto obsáhlou knihu přečetla během dvou dnů, ale bylo tak neuvěřitelně čtivé, že mě to doslova přikovalo k židli a já jsem se do příběhu ponořila takovým způsobem, jako bych tam sama byla. Styl psaní pana autora mi hodně připomíná styl Chrise Cartera.. ta temně vykreslená atmosféra, krátké kapitoly, neuvěřitelná čtivost a napětí.... tomu říkám talent. V knize je spousta překlepů v textu, což mě místy docela iritovalo. Příběh je opravdu obsáhlý, takže jsem se někdy i mírně ztrácela a ještě mi vrtá hlavou pár věcí, které dle mě nebyly dovysvětleny. Nicméně i tak jsem nesmírně spokojená.

Šánka
29.11.2021 4 z 5

Jak to napsat a nepohanět, to si tato trilogie rozhodně nezaslouží!
Závěrečnou část jsem četla po více než dvou letech a pro mne to byl knižní porod. Tolik postav, návazností na děj z předešlých dílů, návratů do minulosti, ztrácela jsem se v tom. Jasně, Bishop je originální psychouš, jeho deník nezapomenutelný, ale já jsem tak 200 stran bojovala, jak se v tom zorientovat. Kniha je napínavá, neuvěřitelně čtivá, výborně napsaná, také až překombinovaná, ale.... MUSÍ se číst jednotlivé díly brzy po sobě, případně naráz, aby ten zážitek byl dokonalý.
Oba předešlé díly byly naprostá žánrová topka a tou je i Šesté dítě, jen jsem si to opravdu nemohla tak užít po takové pauze.
Celou trilogii doporučuji, ale číst s malým odstupem!!!!!!

85098211
10.11.2021 5 z 5

(možné spoilery)
Tato kniha je jedna velká hra na kočku a myš ;-). A vůbec není jednoznačně dané, kdo koho pronásleduje. Začátek případu je trochu pomalejší, ale když se na scéně začínají objevovat stále nové oběti, pátrání se rozjede na plné obrátky. Pokud jde o Sama, tak toho mi bylo dokonce až líto. Nejenže je postavený mimo službu, ale stává se z něj dokonce i hlavní podezřelý? To jako fakt? Kniha je vyprávěna z několika úhlů a důležitou roli tady opět hraje Bishopův deník, který čtenáři přinese nejedno překvapení ;-). Kniha se mi tentokrát zdála tak trochu překombinovaná, autor rozvinul několik dějových linek - a někdy jsem měla pocit, že jsem se v nich zamotala nejen já, ale i on sám :-). Přesto je zase skvěle napsaná, neskutečně čtivá a její závěr doslova peckoidní! ;-) Dávám tedy zasloužený plný počet a je možné, že se k celé trilogii zase někdy vrátím. Protože mne opravdu moc mrzí, že už nebude žádné pokračování...
PS: A teď už jen jedna poznámka na okraj: Zajímalo by mne, kdy přesně v průběhu roku 2019 autor knihu napsal, protože zápletku ohledně viru SARS, potažmo koronaviru, snad ani nelze považovat za náhodnou???

Majuš333
04.11.2021 5 z 5

Keď som sa púšťala do Čtvrtej opice, bola som presvedčená, že každá kniha zo série bude o inom sériovom vrahovi...a ako veľmi som sa mýlila, keďže som čítala trilógiu :) Autor nás vtiahol do šialeného kolotoča zvratov a udalostí, kedy som sa sama seba pýtala: „Čo je pravda a čo lož?“ Aj keď bol Bishop vynikajúci herec, o Samovi Porterovi som vôbec nezapochybovala a bolo super, že našiel oporu aspoň v Emory :) Určite sa k tejto trilógií čoskoro vrátim, vrele doporučujem :)

Fanda74
03.11.2021 4 z 5

Zakončení trilogie o Opičím vrahovi. Za mě dobré, čtivé a napínavé, ze všech tří dílů asi nejvíce zvratů, ale možná až moc komplikované.

Kristy78
23.10.2021 4 z 5

Čtivé, i když nevím, jestli jsem to nehltala proto, abych se už konečně dozvěděla, jak to všechno skončí. Na mě až moc divoká zápletka a moc kombinací, ale fajn čtení. Fascinuje mě, jak tohle dokáže spisovat vymyslet ;)

lištička123
22.10.2021 5 z 5

Skvělé zakončení série.

romika
15.10.2021 3 z 5

Jelikož jsem četla všechny díly pěkně za sebou, tak jsem si pamatovala, ale mít každý díl s odstupem roku bych fakt nedala... první díl nejlepší, druhý nedovysvětlený a třetí překombinovaný....fakt už jsem se v tom ztrácela, ač se mi první díl líbil. Velká škoda.

Česneksmedem
06.10.2021 4 z 5

Závěrečný díl série je opět slušný špalek. Začátek byl trochu rozvláčnější, ale později jsem se nemohl odtrhnout a četl a četl. Velice povedená série, i když musím souhlasit s názorem o mírné překombinovanosti posledního dílu.

Denisa232623
06.10.2021 5 z 5

Ztotožňuji se tady se spoustou hodnocení. Celá trilogie je výborná, propracovaná, má to spád, člověk má neustálou potřebu číst dál a dál až do samého konce, protože dříve není možné přestat. Také souhlasím s tím, že posední díl ze série obsahuje několik trhlin, ale nic se nemění na mém názoru, že je to skvělá trilogie a budu si ji pamatovat ještě hodně dlouho. Až mě mrzí, že je to jen trilogie :-)

Atak
18.09.2021 5 z 5

Super trilogie

Poor_Boy
10.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Komentář obsahuje mírné spoilery. První kniha byla perfektní, ale od druhého dílu bohužel sérii potkalo to nejhorší, co mohlo; retroaktivní kontinuita. Ta může fungovat třeba u fikčních světů, ale v případě detektivních thrillerů je to mor. Čtvrtá opice měla ucelený děj s mírně otevřeným koncem, ale už druhý díl začal kontinuitu zhusta přepisovat. Zcela náhodně se objevovaly zásadní, ale doposud neodhalené informace (Samova ztráta paměti), vraždy se komplikovaly a děj byl tentokrát vyloženě useknutý v půlce. Šesté dítě toho bohužel moc nezachránilo. Děj je extrémně překombinovaný a s ohledem na hlavní Bishopův motiv (pomsta) nedává příliš smysl. Dochází bohužel ke značné relativizaci charakterů i děje prvního dílu. Není například vysvětleno, proč se změnil Bishopův modus operandi; v prvním díle trestá hříšníky tím, že mučí jejich děti. Jakmile se však objeví motiv odplaty za zneužívání, obětmi už jsou takřka bezezbytku přímí účastníci (nemůžu se tak ubránit pocitu, že šlo primárně o to zajistit Bishopovi sympatie čtenáře). Bohužel i některé dílky druhého dílu vyšuměly do ztracena; zejména celá Upchurchova linka z druhého dílu či Bishopova snaha přesvědčit Portera (a autorova snaha přesvědčit čtenáře), že je Porter Otec. Přesto nebudu tvrdit, že by mě kniha nebavila. Poslední kapitola přinesla i určitý pocit satisfakce. Na rozdíl od Čtvrté opice jsem však nečetl Šesté dítě (ani Pátou oběť) s pocitem, že do sebe na konci všechno uspokojivě zapadne. A bohužel nezapadlo.

Didi15
10.09.2021 5 z 5

Naprosto geniální série . I když v posledním díle mi to přišlo už vše trochu překombinované a měla bych spoustu otázek na které bych chtěla znát odpovědi . Za mě tento díl byl asi pro mě nejméně zajímavý , ale i přesto bych pěla samé superlativa . Doufám, že autor ještě něco napíše .

janastok
05.09.2021 5 z 5

Tak tohohle fešáka si dávám do oblíbených a těším se na jeho další knihy. Ani třetí díl série neztratil originalitu, četla jsem bez dechu, moc jsem chtěla vědět, jak to vlastně bylo, ale zároveň ať to ještě nekončí. Konec malinko chaos, měla jsem problém s tím, kdo je "hodný a kdo zlý" a trochu otázek mi ještě zbylo, ale i tak mě to moc bavilo a jen lituji, že nejsou další díly. Doporučuji číst sérii popořadě a nejednou, jinak to nebude ono.

Simix.š
26.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Super trilogie, jen tento díl je z nich nejslabší a konec zmatený a překombinovaný. Ale těším se na autorovi další knihy.

Hm, me by hrozně zajímalo, co se stalo s paní Carterovou, že skončila v jezeře? Dyt v 1. díle Bishop řekl, že to byla matka Emory. Ta umřela na raka, takže asi měla řádný pohřeb. Proto nechápu, když na konci tohodle dílů řekl, že policajti identifikovali 1 z mrtvol v jezeře jako Lisu. To jakože mělo zas maskovat nějakou jinou osobu a Kloz ji falešně přiřadil identitu Lisy? Jestli jo proč? Protože Bishop to přece sám řekl Porterovi, kdo Lisa byla. No, ten konec mi v některých pasážích opravdu nedává moc smysl... I to, když vdova po Hillburnovi (nebo jak) schovavala dopis, páč se bála co by jí udělali ti 2 policajti z farmy. Když ti už plavali pár let v jezeře. To jako nevěděla, ze sou mrtví? Jestli to někdo pochopil, budu ráda za vysvětlení

nina3905
24.08.2021 5 z 5

Kniha je pútavá, napínavá, strhujúca, občas brutálna až zvrátená a obsahuje niekoľko prekvapení, hoci som "Opičieho vraha" odhalila. V kapitolách knihy sa striedajú pasáže z vyšetrovania a denníkové zápisky. Príbeh budete hltať očami a nebudete chcieť knihu odložiť. Ak obľubujete autorov ako Nesbø alebo Carter, neváhajte a po knihe siahnite. Odporúčam čítať celú sériu za sebou.

jjanca
11.08.2021 4 z 5

Bola som veľmi blízko k tomu, aby som dala 5 hviezdičiek, ale nakoniec mi príbeh prišiel príliš prekombinovaný a mŕtvoly na mňa vyskakovali skoro na každom rohu. Čo oceňujem je to, že ma autor neustále držal v napätí, kto je vrah. Takmer do posledných strán som nevedela, komu mám veriť. Rozhodne túto sériu doporučujem a doporučujem ešte čítať hneď za sebou.