Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 798 282

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

karol.cadex
20.04.2020 5 z 5

Po přečtení musím říci jen jedno - Barker je génius. Celá série je masterpiece. A po Samovi Porterovi se mi bude velmi stýskat (rozněžnil mě i autorův doslov). Mrzí mě jedna jediná věc - že jsem sérii nečetla najednou, ale jak vycházela. Čtenáře pak brzdí časové prodlevy a věci do sebe nemusí zapadnout možná tak, jak by měly.
Šesté dítě je vyvrcholení. Orgasmický zážitek. Do poslední strany jsem si říkala "do prdele, jak tohle dopadne???". A dopadlo to. Šíleně.
Sam je tady nehorázný chudák, Bishop ještě větší magor než v předchozích dílech. Chemie mezi postavami pracuje úplně zběsile. Deníkové záznamy dotváří atmošku a vysvětlují, co by jinak zůstalo nepochopené. Barker si hraje mezi vraždami ještě se SARSem, což s ohledem na aktuální situaci ve světě je docela úsměvné, a obchodem s dětmi.
Tohle není jen tak ledajaká thrillerová série. Tohle je šílenost v tom nejlepším slova smyslu.

ivousekk
16.04.2020 5 z 5

Četla jsem pro nakladatelství už v únoru a Šesté dítě je rozhodně top thriller. Sice ne moc uvěřitelný a ze začátku mi přišel až překombinovaný, ale postupně vše začalo do sebe zapadat.
Co autor rozhodně umí, je přišpendlit čtenáře ke knížce a držet ho tam až do poslední stránky.
PS: Šesté dítě je třetí díl, který nejde číst samostatně. Celá série je jeden příběh/případ a musí se číst od začátku. A o to se rozhodně ochudit nechcete ;-)