Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 804 804

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

Katte192
07.05.2020 5 z 5

H-u-s-t-e... Druhý díl byl "divná nuda" a BOŽE DÍKY! Že jsem sáhla po třetím ze "zvědavosti jak tahle divná věc dopadne" vůbec není divná, ale boží! Doporučuji!

bosorka
07.05.2020 4 z 5

Z celé série mě nejvíc bavila Pátá oběť. Čtvrtá opice dobře nastartovala sérii, druhý díl jí dal neuvěřitelný tah a nezbylo než čekat na poslední díl. A docela mě mrzí, že jsem ho nečetla hned následně, protože přece jen se mi něco z hlavy vykouřilo. Šesté dítě se zahušťuje, přibývají postavy i zápletky. Někdy to opravdu působí až moc překombinovaně. Ale moc se mi líbilo, jak nás autor nechává v napětí do poslední vteřiny a jak už předtím postupně dávkuje několikero překvapení. Pořád ovšem hodnotím vysoko, ač tento díl je za 4 a půl, celkově bych sérii o Samu Porterovi dala plných 5.

perpe2a
07.05.2020 5 z 5

Poslední díl ze série o opičím vrahovi byl opět skvělý. Celá trilogie se mi moc líbila a doufám, že autor brzy něco dalšího představí.

EvaMetzger
07.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Tybrdo! Dnes rano pred 8h som sa do nej konecne pustila. Teraz je 2 minuty pred polnocou, ked som bola aspon trocha schopna sa pozbierat a nieco sem hodit. Dnes sa nevarilo, neupratovalo, ziadny homeoffice, aspon tie veci z pracky, ktore som do nej hodila rano o 7h, by som mohla konecne vybrat.... Mna ten pribeh Sama tak dostal, ze este stale nemozem uverit, ze sa trilogia skoncila. Aj tento posledny pribeh ma az nenormalne fascinoval a vzdy, ked som si myslela, ze aspon jedna vrazda sa rozuzli, stalo sa nieco, co ma zase hodilo na vedlajsiu kolaj. Cely dej bol tak napisany, ze jeden fakt nevedel, kto je ten dobry a kto ten zly. Same prekvapenia, ktore rodili este väcsie prekvapenia, az som fakt zacinala miestami pochybovat o vlastnom zdravom usudku a miestami som sa skoro nenavidela za to, ze som mala velke pochybnosti o Samovi a Bishopovi. Doporucujem kazdemu milovnikovi thrillerov, pretoze toto dielo dostane minimalne 99% citatelov uplne na kolena. Uz sa neviem dockat dalsej knihy od tohoto skveleho autora!

happy-smile
06.05.2020 4 z 5

Kniha se skvěle četla a přinesla tolik nových zvratů, že člověk vůbec neví, čemu má věřit. JD Barker umí čtenáře nasměrovat tam, kam potřebuje. A my mu jenom zobeme z ruky. Jsem zvědavá, jestli přijde s nějakou další sérií. Problém trochu byl, že jsem si minulý díl už moc nepamatovala. Naštěstí na to jsou v knize odkazy, ale i tak bych potřebovala trochu hlubší vhled. Kdybych na Šesté dítě navázala hned po Páté oběti, tak bych asi četla, až by se ze mě kouřilo. Takhle to bylo trochu klidnější.

jirimatejka
05.05.2020 5 z 5

Kniha je skvělá, napínavá, člověku se nechce přerušit čtení. Každopádně je vhodné číst jí hned po předchozích dvou dílech, jinak je navázání trochu obtížnější. Mínusem je naprosto překombinovaný a nereálný závěr. Ale i tak 5 hvězd.

alexis818
05.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla vážně jízda jaksepatří.Začnete číst a už prostě nemůžete přestat.Super.Těším na další dílo z pera tohoto autora.

Lenny.Wolf
05.05.2020 5 z 5

Ty bláho, já ani nevím, co napsat.. snad že to bylo naprosto GENIÁLNÍ!! Dala jsem si re-reading dvou předchozích knížek, abych hned touhle navázala a byla to teda jízda. Nechápu, jak to mohl autor vymyslet a dát dohromady, aby to všechno tak dokonale zapadlo do sebe. Celá trilogie je naprosté mistrovské dílo a já budu netrpělivě vyhlížet nějakou další knihu od pana Barkera.

Hella
04.05.2020 3 z 5

Byla jsem na knihu neskutečně natěšená, dokonce jsem si ji - jako e-knihu - prvně v životě koupila.... a ono docela zklamání. Toho nereálna a překombinovaného děje tam bylo tolik, až jsem se ztrácela a otráveně se vracela o pár stran zpátky. Za mě podstatně slabší než první dva díly, škoda.

Erlif
04.05.2020 4 z 5

Závěreční díl byl očekáván a ještě teplý z tiskárny skončil v mých rukách. Kniha se rozjede a nezastaví, odložit Šesté dítě z ruky prakticky nemožné, tento styl si Barker opravdu udržuje a za to dostává plný počet hvězd. Bohužel mi na knize něco nesedělo, něco rušivého, po dočtení jsem zjistila, že to na mě bylo moc překombinované, až postavené na hlavu, krapet nereálné a kniha je velmi a snad doslova rozlítaná. Závěr byl pro mne úsměvný a dopadlo to dle mých představ.
Těším se, že autor přijde s novou postavou a novou trilogií, myslím si, že detektiv Porter je dokonale vyčerpán a měl by se nechat "u ledu". :)

Wabinka
03.05.2020 5 z 5

Tak to byla teda jízda!To roční čekání na knihu se opravdu vyplatilo. Jedna z nejlepších sérií,co jsem četla.Krásně si s námi autor pohrával až do samotného konce.
Teď už jen trochu závidím těm,co mají tuto trilogii teprve před sebou.Doporučuji všemi deseti a ještě dalšími deseti navíc.

Alizon
03.05.2020 5 z 5

Varovani cislo 1: Nectete samostatne. Bez znalosti predchozich dilu budete uplne ztraceni. I kdyz ctete serii postupne a mezi jednotlivymi dily je casova prodleva (tak jako ja - cetla jsem jednotlive dily tak jak vychazely), chvili trva nez se zorientujete a nektere navaznosti tak nemusi hned zapadnout na to spravne misto.
Varovani cislo 2: Cela serie je navykova, silena, zvracena a tezko se prestava cist. Na konci druheho dilu jsem mela pocit, ze je autor psychopat, kteremu dela poteseni mucit ctenare a skoncit v nejlepsim. Nastesti treti dil nasledoval pomerne brzy a opet jsou tu deniky Opiciho vraha. Tentokrat ovsem ctenar uz vubec nevi - nebylo to celou dobu uplne jinak, kdo je tu vlastne obet, kdo je blazen? Konec uz je tak zamotany, ze knihu nejde odlozit do 2 hodin do rana .... A jako "bonus" je tu mozna nakaza SARS. Mel autor vesteckou kouli?

kofola33
02.05.2020 5 z 5

Pro me naprosta bomba! Jedna z nejlepsich serii, co jsem kdy cetla, nepostrada absolutne nic, vyzivala jsem se v tom dokonale, me zvracene ja dostalo, co potrebovalo a ja jsem naprosto spokojena. Ten konec to zabil. 10*

Sandruš
02.05.2020 5 z 5

Nejlepší série poslední doby!!
Poslední díl, kde všechno do sebe postupně tak krásně zapadne..a vy jen sedíte a říkáte si jestli je to vůbec možný..
A ten konec? No to už jsem vůbec nečekala, díky za takové návykové čtení, kde si sice můžete myslet co bude dál a vytvářet si své teorie, ale vždycky to bude úplně jinak.

Nechybí tu napětí, zvraty, emoce a potřeba kdy nechcete přestat číst dokud to prostě nedočtete.
Knížky rozhodně doporučuji, myslím že nikdo nebude zklamaný.
Snad se brzy dočkáme další knihy.

Titas9001
01.05.2020 5 z 5

Geniální! Myslela jsem, že Čtvrtou opici už nelze překonat, ale mýlila jsem se. Co na tom, že těch zvratů je tolik. Co na tom, že je to možná překombinované, když se to tak výborně čte a pořád máte sevřené útroby z té pochmurné atmosféry a těch opravdu nelehkých osudů. A kdo je padouch a kdo je hrdina? Závěr bez chyby !!!!! Jen se těším, až budu mít s odstupem času chuť si přečíst všechny díly na jeden zátah, protože už mně po tom roce občas možná něco uniklo. V každém případě jsou mé čtenářské chutě v posledních týdnech na vrcholu blaha. Nejdříve výborný nový Thilliez, teď Šesté dítě a příští týden (doufám) nový Weaver. Co pak budu číst???????

ellescorpio
29.04.2020 3 z 5

Když jsem loni dočetla Pátou oběť, která skončila velkým wow, nemohla jsem se dočkat dalšího pokračování a říkala si, že nesmím zapomenout, jak to dopadlo. Koupila jsem po roce Šesté dítě a pamatovala jsem si samozřejmě prd. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se chytila. Pak měl střed pěknou gradaci, bylo to napínavý, bohužel posledních asi 180 stran, kde byl děj neskutečně překombinovaný a absolutně neuvěřitelný, sráží hodnocení dolů.

AndreaOn
27.04.2020 5 z 5

Naprosto bombasticka serie plna napeti a zvratu, a i kdyz jsem si myslela, ze mam jasno, byla jsem uplne vedle...kdybych mohla dam kazdemu dilu 10 hvezdicek....

Trustty
26.04.2020 5 z 5

Opravdu skvělá prace. Trošku mě mrzí, že trilogie skončila, ale nic se nemá přehánět :))
Tahle serie byla vskutku hodně povedená a zakončení přesně takové jaké mám moc ráda.......ono pomyslné WAUUUUU se konalo. Kdo je tu vlastně šílenější?? :))
Doporučuji.

booklaboratory
25.04.2020 5 z 5

Táto kniha bola doslova jazda. Od prvých strán som sa nevedel odtrhnúť od knihy dej má doslova pohltil. Tento autor presne vie ako má vyzerať kvalitné krimi. Teším sa na ďalšiu knihu.

Finn69
22.04.2020 5 z 5

Šesté dítě nezklamalo, je to stejně jako předchozí díly parádní thriller. Tak jako jeho hrdinové je trochu šílený, možná trochu překombinovaný, ale hlavně nabitý dějem a plný takové té "noir" atmosféry. Nechybí šokující momenty, papírové krabičky ani překvapivý konec. Ano, vidíte dobře, tentokrát se nekoná žádný cliffhanger, všechny dílky do sebe zapadnou a nebudete stačit koukat :)
Určitě celou tuhle sérii doporučím, je to hodně dobré a napínavé čtení, navíc po všech těch Harry Holech a dalších je to takový příjemný závan nového vzduchu. I když ten vzduch trochu páchne zatuchlinou a nejspíš jde odněkud z márnice :)