Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1064 341

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Majulle
09.11.2021 4 z 5

Parádní počteníčko, knížku jsem dostala darem a bohužel jsem si k ní nekoupila ještě první díl.. takže mě trošku mrzelo že je tam vlastně popsáno co se děje v prvním dílu a jak to dopadne.. Ale knížka je určitě čtivá a zajímavá, moc mě bavila.. Jen neudělejte chybu jak já a první si přečtěte první díl :D už se těším na další :)

Majuš333
01.11.2021 5 z 5

Nemám rada, keď mám kvôli nedostatku času dlho rozčítanú knihu...potom sa vďaka tomu trošku strácam v texte a celkovom deji...veľa postáv mi tiež nepomohlo (hlavne agenti FBI)... Pátá oběť mi trochu pripomenula knihu V kleci od Ellison Cooper, ale určite v lepšom prevedení :)
Hlavným plusom pre mňa boli krátke kapitoly, bolo to skvelé a napínavé... Ten koniec ma odrovnal, takže sa hneď púšťam do pokračovania :)

„Je tu zima jako u čarodějnice v posteli,“ prohlásila Clair a mnula si dlaně.
„Co to je za přirovnání?“ zeptala se Sophie s očima upřenýma na novinářské dodávky.
„Čarodějnice nikdo nemiluje.“
„Aha, ten pocit znám.“

„Vzpomínky se jeví jako blízké nebo vzdálené podle typu.“
„Co to znamená?“
Sarah mělce vzdychla. „Někdy si čtu o psychologii. Na vysoké mě to hodně bavilo. Mozek vnímá šťastné vzpomínky jako něco, co se stalo nedávno. Ty špatné ale zatlačuje do pozadí a někdy je úplně zablokuje nebo zapomene. Je to takový obranný mechanismus. Člověk se obklopí tím dobrým, a mezi sebe a všechno špatné vloží určitou vzdálenost.“

Fanda74
18.10.2021 5 z 5

Pokračování Čtvrté opice, za mě skvělé, čtivé a napínavé. Už se těším na třetí díl.

Janadvorackova
16.10.2021 4 z 5

Chvílemi překombinované, ale konec odpovědi přinese.

moudivlacek
17.09.2021 5 z 5

Páni! Tak to bylo něco! A já si myslela, že po prvním díle bude tady všechno jasné. A tak to tedy rozhodně ne! Je tu stará parta vyšetřovatelů v čele se Samem, ale ten brzy je postaven mimo vyšetřování, a je tu i starý známý Bishop. Ale není sám. A nejsou sami ani detektivové. Bishopa vyšetřuje FBI. Policie se mezitím snaží vyřešit únosy dívek. A dohadují se, zda je to Bishop či jiný sadistický vrah. A jak asi tušíte, tato 2 vyšetřování se různě prolínají, a výsledek je..... trocha vysvětlení Bishopovy minulosti a opět otevřený konec. Ten mě asi zničí, teď musím shánět další díl. Důrazně radím číst po řadě, abyste chápali souvislosti i samotné postavy.
Milovníkům thrillerů rozhodně doporučuji.

Didi15
08.09.2021 5 z 5

Panebože ,to je tak skvělý . Ještě že mám třetí díl připraven , jinak bych se zbláznila . Neuvěřitelně napínavé .

janastok
03.09.2021 5 z 5

Teda pane spisovateli! Děj knihy ubíhá jak splašený, mrtvoly se kupí, napětím ani nedýchám a náhle ,,pokračování příště''. Ještěže mám další díl, jinak bych se picla.

nina3905
24.08.2021 5 z 5

Tak ako sa Opičí vrah pohrával so Samom a so svojimi obeťami, tak rovnako sa autor pohráva so svojimi čitateľmi. Druhý diel trošku slabší ako prvý, ale skalní fanúšikovia si nenechajú ujsť záverečnú časť.

Atak
22.08.2021 5 z 5

Pokračování příště:) jako vážně v televizi už je na to člověk zvyklý, ale u knížky to potěší. No nic jdu sehnat pokračování a možná i první díl série;)

EliskaD
22.08.2021 3 z 5

Nedotčeno ani na druhý pokus. Poprvé jsem knihu odložila proto, že jsem měla zmatek v postavách. Po pár měsících jsem to zkusila znovu s větším soustředěním na postavy. A hádejte co? Opět zmatek v postavách. A pak i v ději. Nepamatovala jsem s odstupem času detaily z prvního dílu a na to jsem nejspíš dojela.

Jaruš7
06.08.2021 5 z 5

Zčerstva do dalšího dílu dokud je paměť bystrá.
Případ se více rozevírá a nastupuje fáze podnětů z tíživé minulosti.
Děsivou kruťárnu zažívají další oběti, touha poznat, je síla životního boje o restart v jiné dimenzi a levelu.
Prolínání postav v osudových zlomech obohacuje příběh, a vždy deníkem nastíní motivy, které odhalují bažinu zla, jímž je podvědomí zamořeno.

Citace:" Ještě tři roky a budou mě muset vyslat do nic netušícího světa. Ať jim je Bůh milostivý."

Přičte-li se k tomu zdravotní zvůle osudu, pak je nálož explosivní.
Audiokniha komplet v superlativech.

Pavlina50
06.08.2021 5 z 5

Po nadšení z prvního dílu jsem k tomuto druhému přistupovala s mírným despektem, nevěřila jsem, že autor dokáže udržet tak vysoce nastavenou laťku. Ovšem naštěstí jsem se parádně mýlila. Tento díl se mi líbil snad ještě víc než jednička, přikoval mě ke knize naprosto dokonale. Byla jsem nešťastná, že musím knihu kvůli spánku odložit. Ráno jsem měla chuť si vzít dokonce dovolenou, abych ve čtení mohla hned pokračovat…už dlouho jsem tak rychle domů z práce neběžela.
Celý příběh má neuvěřitelné tempo, Bishopova hra s policií zdaleka neskočila, naopak pokračuje s daleko větší intenzitou a zamotává policii hlavy čím dál víc. Do vyšetřování se zapojuje čím dál víc osob, příběh je daleko více rozvětvený než ten předchozí, přibývá i vypravěčů jednotlivých kapitol, ale vůbec mi to nepřipadalo nepřehledné a ještě pořád jsem se v tom množství postav dobře orientovala.
Jediná malá skvrnka, co mi trochu (ale opravdu jen nepatrně) vadila, bylo zhuštění celého obsáhlého příběhu do čtyř dnů, to mi přišlo opravdu dost nereálné a ryze nepravděpodobné. Ale nad to jsem se díky ostatním kvalitám tohoto thrilleru dokázala jednoduše povznést.

A ten konec…..pane Barkere…no tohle! To se teda fakt nedělá!
Ještě, že mám připravený třetí díl na stole! Nemít ho, asi by mě kleplo.
Anson Bishop má pořád ještě náskok…

Simix.š
03.08.2021 5 z 5

Začala jsem číst jako první, protože jsem netušila, že to je trilogie :D Svitlo mi ve chvíli, kdy Porter vzpomínal co se událo. Takže jsem knihu hned odložila, a i když jsem věděla jak dopadne první díl, tak se na něj hned vrhla. Tato je teda trochu slabší než 1., ale čtivé to je bezvadně. Jdu na trojku, at vím, jak to skončí.

Česneksmedem
21.07.2021 4 z 5

Slušný špalek! Dle mého trošku slabší než první díl a také malinko překombinované. Pořád je to ale solidní čtení. Co ale považuji za naprosto zákeřný faul na čtenáře je utnutý konec knihy. To je dle mého věc, která by se neměla stávat. Že si autor udělá nějaký prostor pro další díl, to chápu. Toto ovšem ne.

jjanca
08.07.2021 4 z 5

Aj druhý diel tejto série som prečítala jedným dychom. Táto časť mi prišla o trochu lepšia, než prvý diel. Teším sa na posledný diel a som zvedavá, čo všetko má Bishop ešte v rukáve.

lištička123
07.07.2021 5 z 5

Skvělá série, hned objednávám další díl.

Makyyy
02.07.2021 5 z 5

Skvělé. Před pár dny přečten 1.díl série a dnes po dočtení otevírám hned 3.díl. A jsem plna očekávání...

Jenny055
26.06.2021 5 z 5

Musím dať 5 hviezdičiek, lebo som to naozaj prečítala jedným dychom. Ale ten koniec ma dorazil. Myslela som si, že sa mi do čítačky natiahla len časť knihy. Koniec žiadny nebol. Už ale čítam "Šesté dítě" tak som sa ukľudnila .

F22Falcon
24.06.2021

Celý příběh výborný už od prvního dílu, konec je jedno velké "no ty krávo". Bohužel jsem první díl četl již před více než rokem, takže jsem si na některé věci vzpomínal těžce. Poučen z této chyby jsem si Šesté dítě půjčil už před dočtením druhého dílu a jdu na to!

amanda99
15.06.2021 4 z 5

Super,chystám se na další díl.

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker