Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1064 341

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

lucakuca
13.03.2022 5 z 5

No to zas je nápad skončit knihu uprostřed Mega průšvihu! Fakt jako!!! Mám chuť trucovat a hned 3.díl nečíst, ale potrestala bych sama sebe :-) :-)

Pavlnka
11.03.2022 5 z 5

Opět velmi napínavé, jen ten otevřený konec mě dostal. Jdu na další díl, jinak to nejde.

Nuttelka
24.02.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Napínavá jízda nadále pokračuje a ani 2. díl nezklamal. U poslechu jsem přikovaná a napnutá, jak tohle všechno dopadne. Konec tohoto dílu je hodně useknutý a tudíž se musím vrhnout na poslední díl. Bohužel v audio verzi "zatím" není, nikdo neví, kdy bude, musím tedy vzít do ruky knihu a dočíst. Ale co z toho všechno ještě bude, vůbec nemám tušení, i když konec tohoto dílu nám už trošku naznačuje, kam se bude děj odebírat...

LeNÍk32
21.02.2022 5 z 5

Perfektní... okamžitě zahajuji čtení Šestého dítěte. Jsem neskutečně zvědavá na rozuzlení.
Malinko moc osob na můj vkus, ale alespoň se člověk opravdu soustředí na to čte. Děj plyne, krátké kapitoly a kniha je celkově neuvěřitelně poutavá
Za mě pecka a opět plný počet hvězd

jarin58
14.02.2022 5 z 5

Pokračování dílu prvního,jak dějově,tak i napětím.

IHT
10.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Velmi napinave, vyborna zapletka, ale ty tri linie vysetrovani mne ve finale dost daly zabrat - tak uplne jsem nezvladal pamatovat si, kdo kde co resi. A ten konec - to je fakt podpasovka! Nastesti mam uz Seste dite ve ctecce...

knihyKeMne
08.02.2022 4 z 5

Tohle není fér! Většina knihy byla taková, no, prostě obměna Čtvrté opice. Už to nebylo tak originální, prostě jen jaksi stejné. Až posledních pár kapitol bylo opravdu zneklidňujících, leccos naznačujících, ale nic nevysvětlujících. A tak opakuju, tohle není fér, protože další díl momentálně nemám. A já chci vědět víc!

snimcibdim
06.02.2022 5 z 5

Potvrzuje se, že tato série je špičková ukázka svého žánru.
I když zprvu působí, že je s předchozí knihou spojena jen volně, nenechte se zmást. V prvním i tomto druhém dílu sledujete stále jednu stavbu - jen pokaždé z jiného úhlu.
Vše se propojí až v díle třetím, což napoví (ne)konec Páté oběti, který sice ukončí jednu zápletku, aby zároveň otevřel další: nečekanou, větší a poněkud šokující.

Evka27
21.01.2022 3 z 5

Takže ještě musím dočíst třetí díl. Tento mě bavil o trochu méně, snad se zas trojka trochu zvedne.

čef
13.01.2022 4 z 5

Ani po skoro 600 stránkách autor nedokončil to, co načal již v předchozím díle o opici, čímž mě dost naštval. Také věčné opakování faktů a předchozího děje mne nenadchlo, jakož ani geniální padouch není to, co mám příliš v oblibě. Celkově však dokázala tato kniha připoutat mou pozornost, místy měla totiž výborný spád a to mi většinou stačí.

lalela
03.01.2022 5 z 5

Druhá knížka z trilogie. Když přečtete první, nemůžete přestat a chcete číst dál a dál. Úžasně napsané, skvělé čtení. Dlouho jsem nečetla něco tak výborného.

zdendula31
28.12.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií současnosti.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Pátá oběť navazuje tam, kde Čtvrtá opice skončila. Je to super čtivé, napínavé, zamotané, šokující.. ale ten závěr! Nemít doma nachystané Šesté dítě, tak mě asi klepne :))

"Nemůžeš si hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla."

Joyce24
22.12.2021 5 z 5

Opět čtení, od kterého se jen těžko může člověk odtrhnout. Zvrat střídá další zvrat a když dočtete tento díl do konce, tak nelze jinak než se začíst do dalšího dílu, protože se chcete dozvědět, jak to vlastně všechno bylo a jak to dopadlo.

janina66
17.12.2021 5 z 5

Opět výborné počtení, ale ten hooodně utnutý konec mě tedy dostal. Hned si objednávám pokračování. Když už jsem si myslela, že bude S.Porter zas pro koho žít, tak ne. Trochu mě to zklamalo.

ArwenAragorn
11.12.2021 5 z 5

85%
Nemůžeš si hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla.

Ani druhý díl nezklamal. Opět velmi čtivý, napínavý a drsný. Bylo tam moc zvratů a velkých překvapení. A konec si autor nechal hodně otevřený.
Doporučuji!

Mája777
05.12.2021 5 z 5

Tedy, kdo tohle rozmotá? Včera večer jsem dočetla a už hltám poslední díl. Je to parádní, napínavé čtení a kdo je opravdu vinen, netuším.
(4. 12. 21 - 27 961 - 70)

Mathiola8
05.12.2021 5 z 5

Uf, nemohla jsem se odtrhnout.

J0hn
29.11.2021 4 z 5

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdami. Kniha rozhodně nenudí, ale neustálé přeskakování mezi jednotlivým vyšetřovateli, oběťmi a deníky už mi přišlo trochu moc. Mám raději klasiku kdy je děj odvyprávěn z pohledu jedné postavy. Chápu, že se takto lépe udržuje napětí, ale co je moc to je moc. A vše je korunováno koncem, který není. Poslouchal jsem jako audioknihu, takže v první chvíli jsem si myslel že jsem si do mobilu nepřetahnul všechny soubory, ale nic takového. Čtvrtá opice měla otevřený konec, tady není konec žádný. Pokud nemáte i třetí díl série tak zůstanete zcela neukojeni :)

TessaJean
28.11.2021 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba! Čtvrtá opice mě moc nenadchla.. vyšetřování mi tam tehdy přišlo hrozně zdlouhavé, zato vrahův deník jsem hltala. V této knize mi přijde, že je zde daleko víc akce, napětí a zvratů. Četla jsem ji v době kdy jsem byla nemocná a i přesto, že mi nebylo zrovna nejlíp, tak jsem se od knihy absolutně nedokázala odtrhnout a musela vědět jak se bude příběh dál vyvíjet. Je tomu tak i díky krátkým kapitolám. Určitě si ji někdy v budoucnu přečtu znovu...

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker