Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1064 341

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Nikkaa
28.05.2019 5 z 5

Opět tleskám, dobře napsáno jako první díl... Hon na kočku a myš stále pokračuje uvidíme co se stane v pokračování :-)

mispulin
27.05.2019 5 z 5

Tohle se nedá komentovat! To se musí přečíst!
A 5 hvězd je strašně málo...

Jido
26.05.2019 5 z 5

Zase super čtení. Hodnotím na 200 % a nutně potřebuji pokračování!

alibaba72
22.05.2019 5 z 5

Pátá oběť je kniha nebezpečná, přečet jsem ji za 24 hodin a díky této knize, jsem se nevyspal, druhý den ráno zaspal, v průběhu čtení v MHD jsem o dvě zastávky přejel, tím jsem dorazil pozdě do práce, v práci jsem odmítal o přestávkách komunikovat se spolupracovníky (již dva dny mně to nemohou odpustit), na cestě ze zaměstnání jsem opět v MHD přejel, tentokrát jen o jednu zastávku, cestou ze zastávky jsem vrazil do sloupu a kolemjdoucí se náramně pobavili a poslední stránku jsem přečetl krátce po osmé večerní. V průběhu čtení jsem zhubnul dvě kila, projevila se dehydratace a spánkový deficit. Vzal jsem si dovolenou. A co ten konec? To nám autor nemůže dělat.... Žádám nakladatelství Domino a o co nejrychlejší vydání další knihy s Opičákem :-)

mirunda
22.05.2019 5 z 5

Poslední týden nebylo tolik času na čtení, ale přesto jsem vzala čtečku do ruky každou volnou chvíli. Bylo to napínavé a mělo to spád ... Už ať je další díl, otevřené konce mě pěkně štvou ????

kasavubu
21.05.2019 4 z 5

Tak zase jsem se nedozvěděla, jak to všechno s Bishopem bylo a budu teď napnutá jak kšandy až do vydání dalšího dílu. Bylo to opět dobré počteníčko, i když Čtvrtá opice mě zaujala díky deníkové formě přece jen o trochu víc. Do Páté oběti jsem se nemohla dlouho začítst a osobně si myslím, že celá kniha mohla být klidně i o čtvrtinu kratší. Občas to bylo zbytečně zdlouhavé. Od poloviny se ale vše zlomilo a nemám jedinou výtku. Pokračování si určitě přečtu, jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

RADOST
18.05.2019 5 z 5

Skvělá série, jejíž díly na sebe navazují a i když řeší dílčí hrůzné skutky, zdaleka neodhalují vše. Postupně, komplikovaně, ale akčně se odkrývají dávná tajemství, vztahy, příčiny, záměry i skutky těch "dobrých" i "zlých". Napínavé čtení, které rozmotává jen několik z mnoha uzlíků, které nás zřejmě čekají i v dalších dílech. Těším se na ně.

kneprulka
18.05.2019 5 z 5

Encyklopedie. Takže mi chcete říct, že se o chlapovi co vydloubavá oči polévkovou lžící nedozvíme nic ani v páté oběti? To je mrzuté ????
Jsem si to myslela, hned jakmile jsem přečetla dvě strany.
Tím pádem v tuto chvíli nemám co číst!
Co jsem četla dál, vypadá kniha zajímavě, ovšem, jestli jsou v ní útržky z předchozí knihy, obávám se, že bych ději neporozuměla jak bych chtěla. Takže dle Vás musím jít a koupit první díl!

encyklopedie
18.05.2019 5 z 5

kneprulka .....hodně doporučuji začít opičákem z prvního dílu....ono to totiž není zase ukončeno ani ve dvojce ....

kneprulka
18.05.2019 5 z 5

Abych rozuměla Páté oběti. Je nutné přečíst Čtvrtou opici?
Pátou oběť jsem začala teď číst a poněkud mi nedává začátek smysl. Jako kdyby kniha začínala buď od Olomouce, nebo navazovala na předchozí knihu...

encyklopedie
18.05.2019 5 z 5

.....tady nepíšu nic - Opičák a Porter stačí..... není třeba dalšího chválení.....321%

Ivulka432
14.05.2019 5 z 5

Děj rozjetý na několika frontách najednou. Krátké kapitoly dodávají na dramatičnosti a člověk musí pořád pokračovat ve čtení a nevadí ani 566 stran. Opět skvělá detektivka, nečekané zvraty, už aby bylo slibované pokračování!

Martiiiik
13.05.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zase byla plná překvapení a zvratů, nečekaných zápletek i mrazivé zvrácenosti.. líbila se mi více než první díl Čtvrtá opice. Jen bylo poněkud velkým zklamáním, když hltáte a hltáte stránky a pak otočíte na poslední a tam stojí pouze "Pokračování příště" :-D tak šup šup, J.D., ať je to rychle :-D

Agida
13.05.2019 5 z 5

Tohle byla fakt jízda a hodně návyková :) Autor se mi líbí čím dál víc, napínavý děj, jen škoda toho otevřeného konce, ale chápu, že nás neustále udržuje v napětí a už se nemůžu dočkat pokračování.....

kneslova
10.05.2019 5 z 5

Na detektivku velmi obsažná kniha, dobře napsáno, za mne lepší než Čtvrtá opice, stejně jako v předchozí knize je tam moment, který šokuje a zásadně mění domněnky čtenáře. Otevřený konec a tudíž jasné pokračování - no uvidíme jak se to povede.

Sandruš
10.05.2019 5 z 5

Tak tohle mě baví, rozhodně se J.D. Barker řadí mezi mé top spisovatele.
Tuhle sérii doporučuji všem který si chtějí přečíst něco drsného, zvráceného.. Čtvrtá opice byla víc drsná než tohle (asi hlavně díky deníku) ale určitě nebudete zklamaní ani z této knihy.. doufám že další díl vyjde co nejdřív..

perpe2a
09.05.2019 5 z 5

Druhý díl se mi opět moc líbil. Bohužel vše skončilo tak, že budu s netrpělivostí vyhlížet třetí díl. S thrillery se sice poslední dobou roztrhl pytel, ale toto stojí za přečtení, je to super.

Patapuf
08.05.2019 5 z 5

Panebože... to bylo úplně brutální.... Skoro ve většině případů, když má něco pokračování, tak nejlepší je první díl a pak už to pomalu upadá, protože víte co máte čekat... ale tohle je naprosto úžasné... po dočtení prvního dílu sem měl strach jestli jde udržet takhle vysoká laťka, ale autor se prostě překonal... Tohle bylo ještě lepší...to se nestává moc často.. za mě absolutní jednička..

Peetullka
05.05.2019 5 z 5

Prostě pecka!!!
Perfektně zamotané. Lepší než opice :-)
No, netrpělivě budu čekat na další pokračování Sama a Bishopa.
A opět jedna postava na kapitolu, tím Vás udrží v naprosté pozornosti a potřeby číst dál a dál.
Velmi povedené a necelých 600 stran uteče až moc rychle. Nutně potřebuji další díl !!!!
Čtvrtá opice a Pátá oběť prostě dokonalé a promyšlené.
Doporučuji.

Zdenka006