Bohyně osudu ze Salonu d'Amour

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347401/bmid_bohyne-osudu-v-salonu-d-amour-vEw-347401.jpg 4 86 35

Salon d'Amour série

Tady, kousek od starého jižního náměstí, mám kadeřnictví. Pokud jste kolemjdoucí, prosím vstupte. Nabízím mátový a bezinkový čas ze své zahrádky, když budete muset chvíli čekat. Dívám se na vás do zrcadla a přemýšlím, jak nejlépe vám mohu pomoci. Mé nůžky jsou jako kouzelnická hůlka. Mé barvy vás dokážou změnit k nepoznání, pokud chcete. Když sedíte v křesle a já vás zakryju pláštěm, moje první otázka je vždy stejná: Co pro vás mohu udělat? A tím nemyslím jen vaše vlasy. Mám na mysli: Co mohu udělat pro váš život? K dispozici mám dvě otočné židle a nikdy není náhoda, že vedle vás sedí právě konkrétní člověk. Při čtení tohoto romantického románu se budete smát i plakat dojetím. Anna Jansson, jež je dobře známá díky sérii detektivek, se pustila na zcela neznámé pole románů pro ženy. Seznamte se s Angelikou, bohyní osudu, která má už sedm let zavedené kadeřnictví a která se snaží dodat vašemu životu víc, než je pěkný účes. Ale možná pro samé pomáhání nevidí, že je na obzoru velká láska...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Ödesgudinnan på Salong d'Amour , 2014

Lindah
26.09.2018 2 z 5

Kniha me dost zklamala. Po precteni nadsenych komentářů jsem čekala víc..Příběh kadernice Angeliky s detektivní zapletkou uprostred bylo takove povrchní čtení. Nebyt zápletky,tak bych snad ani nedocetla do konce. Pribeh doporucuji jen tem,kteri chteji neco lehkeho cist a prilis se nad obsahem nezamýšlet..

LadyCotton
29.08.2018 4 z 5

Obálka klame vzhledem. Hlavní hrdince je totiž skoro padesát let.
Nicméně to nic nemění na tom, že knížka se čte lehce, svižně. Je komická i lehce dramatická :) je to takové sranda odpočinkové čtení.

Lenicka90
29.06.2018 5 z 5

Moc me bavila,byl to zase trochu jiny druh romantiky. Je tam trocha krimi,humoru a clovek si kazdou chvili mysli,ze uz to horsi byt nemuze a pak prijde nova a nova zapletka. Knizku kazdopadne vrele vsem doporucuji :))

veronika9143
18.05.2018 4 z 5

Na knize mě asi nejvíce bavilo hodnocení zákazníků. To bylo perfektní. Angelika byla více jak seznamovací agent, než kadeřnice, ale z nějakého důvodu mi to nevadilo. Dobře se mi četla a na konci na vás čekají některé recepty za pár korun. Taková letní oddechovka.

bookcase
06.04.2018 5 z 5

Tak to mě tedy bavilo, láska, zločin, vztahy mezi lidmi, humor, vše v jednom kyblíčku, hezky namícháno. Ač se odehrává na švédském ostrově (chci se tam podívat, krásné popisy města), má to francouzský šarm Amélie z Montmartru. Chytlavé a čtivé. Akorát jsem nechápala, proč si v jedné větě tykají a vykají a tykají a vykají... bez jakéhokoliv vysvětlení.

JanaDor
03.04.2018 4 z 5

Musím říct, že mě kniha bavila. Byla milá, hezky se četla a moc se mi líbilo, jakým způsobem byla vytvořena láska hlavní hrdinky. To bylo originální a svěží.
Prostě taková nepřeslazená romantika se záhadou a s praštěnou starší hrdinkou, která měla dobrý cit odhadovat cizí lidi, ale u svých blízkých se malinko spletla. Knihu doporučuji těm, kteří si rádi přečtou originální romanci s kapkou tajemství a překvapení.

veronika0382
26.03.2018 4 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d´ Amour je příjemná oddychovka, která vás pobaví, budete se u ní smát, ale také budete dojatí. Recepty na různé švédské dobroty na konci knihy jsou příjemným bonusem, který mě mile překvapil.

alzbeta4340
17.03.2018 5 z 5

Angelika je majitelka kadeřnictví a kromě vytváření účesů dbá také o to, aby pomohla svým nesmělým zákazníkům k seznámení nebo přímo k lásce. Ona sama je už nějaký čas vdova, právě jí bylo 48 let a se svým osamělým životem se už smířila. Ale jak se říká, všeho do času....
Jedná se o jemnou a docela netradiční romanci, s náladou někdy melancholickou a jindy veselou, prostě takovou, jak chodí život.

Jamilily
05.03.2018 5 z 5

Po spoustě přečtených severských detektivek jsem sáhla po severské autorce jiného žánru (ale i tady najdeme nějakou tu kriminální zápletku). Ze začátku jsem byla lehce zklamaná - věštby??, pak jsem pochopila, o čem přesně ta knížka je, výsledkem byl neuvěřitelně čtivý a milý oddechový příběh. Hned po dočtení knížky jsem si přála, abych mohla obsah zapomenout a užít si jí znova... :)

P.ary
04.03.2018 5 z 5

Krásná oddechová kniha, která určitě za přečtení stojí. A já už se těším na pokračování, které by u nás mělo vyjít... :-)

Márinka
01.03.2018 5 z 5

Láska, přátelství, nevraživost, pomluvy, podvody, stáří, nemoc, smrt, smíření, napětí, něha, touha i pár receptů na švédské speciality. To vše a možná ještě více se vešlo na 370 stránek románu, který přečtete téměř jedním dechem. Snad jen nemusela autorka “vystřílet všechnu munici” v jedné knize. Některé z mnohých osudů by zasloužily více prostoru. Více v Recenzích.

TheMelorry
01.03.2018 5 z 5

Kniha mě vážně moc bavila. Je to romantická oddychová knížka, která ale má zajímavý děj. Vážně dobře se čte, hlavní postava Angelika vypráví svůj příběh, přímo čtenáři a řeší situace ze všedního života.Nechybí vtipné komentáře a celkově je kniha napsaná lehkým čtivým jazykem. Rozhodně můžu doporučit a to nejen pro romantické duše.

Ivuska.09
26.02.2018

Doporučuji ženám, které mají rády romantiku, ale zároveň od knihy očekávají "něco víc", protože tady to určitě najdou. Autorka píše velmi příjemným stylem a příběh nepatří k těm fádním. Angeliku jsem si oblíbila, jsem ráda, že to není žádná tuctová hrdinka. Čtivé, zajímavé.

knihamouder
26.02.2018 5 z 5

Kniha je velice poutavá. Čtení ubíhá nesmírnou rychlostí. Příběh obsahuje minimum kadeřnické práce. Je více zaměřen na komunikaci se zákazníky, na řešení problémů a hledání štěstí.
Líbil se mi postoj Angeliky k životu. Měla svých starostí dost, přesto rozdávala druhým radost a aktivně se podílela na jejich štěstí.
Hledáte-li příběh o životě, lásce, přátelství, naději a nebojíte-li se pohledu na stáří a smrt, Bohyně osudu ze salonu d'Amour je určena právě pro vás.
Angelika vás provede starostmi s nadhledem a vytříbeným humorem.

sona8058
20.02.2018 5 z 5

Tohle je přesně ta knížka, kterou si vychutnáte! Autorka má skvělý vypravěčský styl, povypráví vám o švédské přírodě a seznámí vás s hlavními hrdiny tak, že se do nich okamžitě zamilujete a bude vám nakonec líto, že kniha UŽ končí... :-) Více v recenzi ;-)

láska severská literatura kadeřnictví

Anna Jansson