Morová rána

Morová rána https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4564/bmid_morova-rana-l7x-4564.jpg 4 340 62

Sága prokletých série

Světově proslulá sága Prokletých! Příběh plný tajemství, napětí a lásky. Silje je mladá dívka, která při morové epidemii přijde o všechny své blízké i domov. Je ponechána svému osudu. Když už se všechno zdá být beznadějné, život jí zcela změní náhodné setkání s tajemným cizincem... V té době ještě netuší, že se zanedlouho ocitne v blízkosti strašidelných hor a pozná pravdu o záhadných obyvatelích a jejich prokletí. Nechte se pohltit silným příběhem, který oběhl celý svět. Přeložila Olga Zumrová.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Trollbunden , 1982

KatChiss
17.08.2013 5 z 5

Knížku jsem začala číst v pondělí 3.6. a dočetla jsem ji dneska - 5.6. - ráno. Asi je to tím, že jsem nemocná a mám čas. Prostě mě ta knížka vzala hned od začátku a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Musela jsem se dokonce přesvědčovat, abych se od ní na chvíli odtrhnula a moje oči si trochu odpočinuly.
Hlavní hrdina Silje přišla kvůli moru o celou svojí rodinu. Vyhnali ji z domu a ona najednou neměla nic. Své šaty dala nějaké stařence, která na tom byla dost bídně a pro sebe si nějaké vyrobila z pohozených látek. Ujala se dvou malých dětí, které našla. Naštěstí potkala záhadného muže-zvíře, který jí domluvil bydlení u Benedikta. Na statku ji moc nebavilo pomáhat, a tak jezdila s Benediktem do kostela, kde kreslila malby na zeď. Jednou měla nakreslit ďábla za dívkou. Když obraz dokreslila, zděsila se. Ďábel vypadal přesně jako muž-zvíře, kterého potkala. A ještě k tomu držel dívku na zprsa a líbal ji na krk. Silje se za to velice styděla. Muž-zvíře ji dokonce pronásledoval ve snech a ona po něm tolik toužila.
je to vážně napínavá a dobrá knížka, tak si ji určitě přetěte ;)

adelinka
29.06.2013 5 z 5

toto je prvá časť.....druhá je "hon na čarodejnice" - prečítala som aj druhú časť z knižnice, pretože som dej hltala........mladé dievča sa zaľubi do nie pekného muža, ktorého okolie považuje za čarodejníka...ako sa spolu predierajú životom si prečítajte....mne sa kniha páčila....

77fifi
27.06.2013 5 z 5

krásná sága... jen je škoda veliká, že ji utli a dál nevydali... v AJ je vydáno 10 dílů a poláci vydali všech asi 40 dílů....škoda... krásně se to čte...

lusila
22.06.2013 4 z 5

Tento diel ságy sa mi veľmi páčil, aj keď takéto knihy nevyhľadávam. Je to taká príjemná zmena pre mňa.

Lucifirekzraje
07.04.2013

Naprosto mě to úchvátilo. Překvapeně jsem ji hltala. jsem zvědavá na další díly. Ale naprosto mi to vzala dech. Mohu jen doporučit

Martina Beranov
14.02.2013 2 z 5

Tento díl byl nejlepší z celé ságy, která byla přeložena do CZ. Zbylé tři díly jsem nicméně přečetla jen proto, že jsem všechny 4 knihy dostala darem. Bylo to nudné, málo napínavé.

lara25
20.01.2013 5 z 5

Já Ságu Prokletých hltala, moc se mi líbila. Škoda, že zatím nebyli přeloženy další díly. Prý nějaké jsou, nevíte někdo??? :-)

Iworri
30.08.2012 1 z 5

Mně ničím nezaujal už 1. díl, proto jsem k dalším ani nedošla. Lépe řečeno jsem ten 1. díl ani nedočetla. Bohužel tato Sága mě neuchvátila.

Lenny33
14.07.2012 4 z 5

Mě se tedy 1. díl celkem líbil, ikdyž měl své mouchy. Bohužel další díly už mi nic neříkali.

alipeli
15.06.2012 3 z 5

Od této knížky jsem moc neočekávala, ale to byla chyba. Je to hezká knížka, hlavně taková oddychová, což je na toto hnusné počasí pro mě ideální. Četla jsem ji celou jedním dechem a vůbec nevnímala čas. Co nejdřív se pustím do čtení dalšího dílu. Vřele doporučuji.

Maragad
06.06.2012 3 z 5

Příběh je pěkný, určitě si hned začnu číst další díl, ale vracet se k ní časem už asi nebudu..

Lenka 13
20.03.2012 5 z 5

Naprosto nádherná sága,velice čtivá,pěkný napínavý děj.
Těším se na další díl

dqenisa
04.03.2012 5 z 5

Vřele tuhle knížku doporučuje, je to sice dlouho co jsem jí četla, ale děj celé té serie mi pevně utkvěl v paměti a moc se mi líbil.

Verrrunka
01.03.2012 4 z 5

Čtivé, napínavé, místy i zábavné. Tenhle díl mi ještě nepřišel moc fantasy, uvidíme, co přinesou další :-)

Eneo
13.01.2012 3 z 5

Četla jsem první díl a byla jsem bohužel zklamána. Knížka mi přijde vhodná spíše pro nižší věkové kategorie, romantická linie mi přijde moc uvzdychaná... koncept není špatný, ale asi mi nevyhovoval autorčin jazyk, jakým příběh podala.

Vironey
15.10.2011 1 z 5

Zajímavý příběh, který má podle mě neuvěřitelný potenciál, ovšem v rukách jiného autora - v téhle formě chvílemi naprosto nesnesitelné. Nad některými pasážemi jsem jen nevěřícně valila oči, jestli to autorka myslí vážně nebo jen zkouší stupiditu svých čtenářů. Neuvěřitelně přitroublé žvásty, nesmyslné a hlavně nelogické skoky v "psychologii" postav a v jejich chování. Zpočátku jsem si myslela, že ten otřesný jazykový projev je výsledkem abnormálně špatného překladu. Zhruba v polovině knihy po šíleném vylíčení dívčích nočních polucí jsem dospěla k závěru, že autorkou je beztak nějaká nadržená dvacítka pod diktátem twilightmánie, která si léčí mindráky z puberty. Na konci knihy jsem potlačila žluč a podívala se na rok vydání originálu. Velké překvapení. Poté jsem si vyhledala autorku zde na databázi - naprostý šok. Tuhle absurdní jalovou slátaninu napsala důchodkyně?! Ach, bože... Více dílů nikdy více. Jednu hvězdičku za uslintané líčení bivoje Tengela, která z čtenářek by ho nechtěla, že. ;)

Augi
28.06.2011 5 z 5

Nádherná kniha, přečetl jsem ji jedním dechem a vcítil jsem se do všech postav. :)

Pajos
25.04.2011 5 z 5

Myslím že tady rockwood nemá pravdu, přesládlých a moc romantických stránek tam není moc, mě se to zdá hodně dobře napsané, romantika a sladkosti se tu objevjí (aspon pro mě v dobré míře, a dobře napsané) velká škoda že fragment nevydá víc dílů, taky si říkám že je důvod proc se naučit aspon pořádně anglicky :-) a dočíst serii

Rockwood
30.03.2011 3 z 5

Zajímavá anotace a to nemluvě o líbivém vzhledu knihy. Nicméně jsem byl zklamán. Já fakt nevím, já jsem chlap, já bohužel nemohu nahlídnout do hlav žen. To je nemožné, což je všeobecně známo. Ale mě by skutečně zajímalo, jestli ty přesládlé fráze a přehnané city jsou jejich tajné tužby, nebo takhle skutečně normálně uvažují i normálně. V druhé polovině knihy jsem si vzpomněl na Edíka a Bellu ze Stmívání… Proč tomu dávám o dvě hvězdičky víc než stmívání, je díky prostředí a době. Rozhodně to má mnohem zajímavější příběh, poutavější a čtivější… a to mi můj ukazatel v hlavě hodí čtyři až pět hvězdiček, ale těch neuvěřitelně pocukrovaných stránek je na mě fakt moc, aby to ukazatel ubilo na pouhé tři hvězdičky. Je to škoda… asi jsem pouze realista, racionálně uvažující, nebo snad romantický barbar… ale kdyby trochu upustili páru a víc se věnovali příběhu, bylo by to lepší. Alespoň pro mě ano :)

annikik
09.11.2010 4 z 5

Možná proto, že jsem od toho čekala mnoho, tak mě to docela zklamalo. Ale je to jedna z knížek, do které se ponoříte a už se němůžete odtrhnout. Líbilo :)

láska mor pro ženy norská literatura romantika fantasy

Margit Sandemo
norská, 1924 - 2018