Morová rána

Morová rána https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4564/bmid_morova-rana-l7x-4564.jpg 4 340 62

Sága prokletých série

Světově proslulá sága Prokletých! Příběh plný tajemství, napětí a lásky. Silje je mladá dívka, která při morové epidemii přijde o všechny své blízké i domov. Je ponechána svému osudu. Když už se všechno zdá být beznadějné, život jí zcela změní náhodné setkání s tajemným cizincem... V té době ještě netuší, že se zanedlouho ocitne v blízkosti strašidelných hor a pozná pravdu o záhadných obyvatelích a jejich prokletí. Nechte se pohltit silným příběhem, který oběhl celý svět. Přeložila Olga Zumrová.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Trollbunden , 1982

hankapimi
07.11.2016 3 z 5

Zajímavý sci-fi počin!!! 4 díly Ságy prokletých se velmi dobře četly. První díl byl takový "rozjezdový", ale jak se rodina Tengela a Silje začne rozrůstat, příběh nabývá na síle a na rychlosti !! Děj je plný zvratů a napínavých situací, čtenáře (tutáč !) mnohdy zastihlo svítání... Ale 47 dílů bych určitě nedala...

da.bo
02.03.2016

Moc pěkné odpočinkové čtení.

eŠ
20.02.2016 3 z 5

Hodnocení: 3.5
Do poloviny jsem děj hltala a chtěla vědět víc o Prokletých, ale později se příběh zlomil v průměrný román 'z červené knihovny'. Z počátku mi přišel vztah mezi Silje a Tengela zajímavý po psychologické stránce a předpokládala jsem, že se bude složitě rozvíjet než k sobě oba hrdninové 'dospějí', což se bohužel nestalo a zabilo tak potenciál jedné z linek příběhu.

Čekala jsem víc dobrodružství a objevování světa Prokletých, legendy a strašlivé skutky, které vykonali.. o způsobu jejich života.. Tahle dějová linka byla také "zavražděna".. takže zbyla jen iluze rozbíjející červená knihovna.. Škoda. Přesto se těším na další díl a doufám, že se příběhu autorka chopila umněji.

hancijar
15.01.2016 5 z 5

Kniha me zcela dostala, precteno jednim dechem. Parada, tesim se na dalsi dil. Je to takova oddechovka, clovek u toho nemusi premejslet.

BlondeReader
20.12.2015 5 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Má absolutně všechno. Proč jenom 4 díly?!:(

Janet11
19.11.2015 4 z 5

Fantasy red library :) Ale ano, kniha se mi líbila, pěkné oddechové čtení, které rychle ubíhá a člověk u něj nemusí moc přemýšlet. Konec mě navnadil, takže sérii dočtu. Každopádně podle mě je kniha určena spíše pro ženy.

kacka6643
29.07.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem začala číst dvakrát. Poprvé jsem se dostala jen asi k dvacáté stránce, protože mě to nezaujalo a nebavilo. Po roce jsem se k ní vrátila a rozhodně nelituji. Super knížka, rozhodně doporučuji :)

ala.mihalikova
14.07.2015 4 z 5

Jako oddechovka pěkný. Četlo se to svižně a příběh krásně utíkal a byl napínavý. Zalíbil se mi vztah mezi hlavními hrdiny. Bylo to příjemné čtení, doporučuji.

Mystique899
13.03.2015 4 z 5

Nevím, tak do půlky knihy jsem byla celkem zmatená ale to je asi chyba spíš ve mně :)
Ale doporučuju protože se to pak tak nějak vybere.

1v8na
22.12.2014 5 z 5

Příběh byl napínavý a plný tajemství a záhad. už se nemohu dočkat na další pokračování

DariDerek
07.11.2014 5 z 5

Dlouho mi lezela doma a porad jsem se nerozhoupala ji zacit cist...pred dvema dny mi odesla ctecka do vecnych cteckovych lovist a narychlo jsem tuhle knihu nahrala na tablet...cesta na skoleni cekala...a me cekalo prekvapeni, jak je to naprosto dokonala a uzasna kniha!!!!!

Arin
18.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha :)

ina77
26.07.2014 5 z 5

Já jsem knihou nadšená,zase po dlouhé době něco neuvěřitelného.
Knihy mám doma dva roky a pořád se mi do nich moc nechtělo a byla to chyba.
Tak jdu na druhou a jsem zvědavá jestli to taky bude taková paráda.

ValKing
29.06.2014 3 z 5

Začátek byl skvělý, jásala jsem nadšením, moc se mi vše líbilo, jenže od určitého okamžiku mi přišlo, že kvalita (aspoň tedy pro ně) klesá a klesá a konec byl pro mě vyloženě utrpení, dost mě ten konec zklamal a úplně zhatil celkový dojem z knihy. Přišlo mi, že někdo vyměnil autorku, a dopsala to za ní jedna z hrdých pisatelek románů pro ženy, aneb červená-knihovna-kterou-nemůže-člověk-co-zná-alespoň-trochu-kvalitní-literaturu-dočíst! Dávám tudíž tři hvězdy, ačkoliv za začátek bych dala pět, a jdu zkusit další díl... Třeba se něco stane a autorka se mi vrátí skvělá jako na začátku...

lucie.8
21.06.2014 5 z 5

Úžasný a napínavý příběh, přečetla jsem ji jedním dechem.

lusinka.9
15.04.2014 5 z 5

Kniha se mi moc libila

spackova.p
06.02.2014 5 z 5

Úžasný příběh, kdybych mohla, přečtu ji na jeden zátah :)

isi
22.12.2013 3 z 5

kniha se mi vcelku líbyla děj byl sice nic moc ale dalo se to přečíst vskutku rychle takže za tři

vlkove
10.12.2013 2 z 5

Co na to říct, těšila jsem se ale kniha nesplnila mé očekávání. Děj byl nudný, nicméně alespoň styl psaní byl přijatelný. Mé mamince se ale série líbila, takže asi záleží na rozpoložení a vkusu čtenáře.

Kate.S
05.12.2013 2 z 5

Od této knihy jsem tak trochu něco očekávala a byla jsem celkem zklamaná. Dějová linka je celkem jednoduchá, není vůbec akční a celkově na mě působila nudným dojmem. Žádnou z postav jsem si neoblíbila. Jediný, kdo tam pro mě vybočoval, byl Dag a vzhledem k tomu, že je to mimino, jsem nemohla očekávat žádné projevy. Vlastně je to celkem smutné, že z těch hromady postav mě zaujalo zrovna mimino. Také mi to připadalo poněkud zvrhlé, ale ten konec mě i proti mé vůli navnadil na pokračování. Takže svůj účel příběh splnil a nebudu hned házel flintu do žita. Uvidím, co se z toho vyvine. Doufám, že až se někdy pustím do dalšího dílu, tak bude lepší než tento.

láska mor pro ženy norská literatura romantika fantasy

Margit Sandemo
norská, 1924 - 2018