Saeculum

Saeculum https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219584/bmid_saeculum-rRB-219584.jpg 4 584 175

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře. Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich… Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les vůbec odejít?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Saeculum , 2011

anoti
12.02.2015 5 z 5

Od začátku, až do konce mě to moc bavilo.Úžasně napsané, byla jsem napnutá až do konce.

alexvera
10.02.2015 4 z 5

První kniha u které mi běhal mráz po zádech, vzpoměla jsem si u ní na skautské táboření v lesích a byla ráda, že jsme poblíž neměli žádnou zříceninu :) Hlavním hrdinům jsem věřila každičké slovo, v duchu viděla Tristranův stín ... zkrátka jsem se nenudila ani malou chviličku. Prázdné hroby byly děsivé, stejně tak "mizení" některých postav. Bastian si na nováčka vedl neskutečně dobře. Jediné co mě opravdu vytočilo, byl konec. Podle mě to šlo celé naplánovat jinak. Každopádně krásné počtení, ke kterému se ráda vrátím. (plus, kniha má překrásnou obálku)

Mikisan
04.02.2015 4 z 5

Jak tu mnozí psali. I přes počet stran se kniha četla velice rychle. Zajímavý a napínavý příběh, který vás nenechá, dokud nezodpoví všechny otázky nasbírané v průběhu čtení. Pokud se líbil Erebos, tak doporučuji :-)

Lea
02.02.2015 4 z 5

Knihy jsem se zpočátku trochu obávala, protože je to zase další opěvované young-adult. Zbytečně. Saeculum mě rychle vtáhlo do děje, přestože už mi pár let není -náct. Autorka se nepokoušela vrátit do pubertálních let nijak křečovitým způsobem a téměř všechno popsala věrohodně a poutavě. Poutavost - to je právě ta věc, které si na jejím stylu cením. Nevěnuje se žádným kudrlinkám, a přesto dovede vytvořit atmosféru, která čtenáře jen tak nepustí. Bylo to lehce strašidelné, mírně nostalgické a celkem nepředvídatelné počtení. Autorku určitě ani v dalším psaní nespustím z očí.

Byra
30.01.2015 3 z 5

Kniha má zajímavý námět, zápletku a pěkně odsýpá. Dobře vykreslené prostředí i charakter postav. Trošku mě překvapil konec- díky rozuzlení se z duchařiny stala detektivka :-( škoda. Nicméně i tak jsem byla napjatá

Josef2
25.01.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla, přes velký počet stran měla spád a byla přehledná. Škoda jen, že v některých místech logika pokulhávala natolik, že to působilo rušivě. Např. vyústění tajné chodby z podzemí v nasypaném rovu, kde by musela zespodu víceméně kolmo směřovat k povrchu, by vedlo k propadání hlíny z rovu dovnitř či k jeho rozmetání, takže po každém průchodu by ho museli, navíc ve tmě, navršit znovu. Že by si nikdo z účastníků nepovšiml, jak tam kdosi v jejich sousedství ve tmě funí při pilné práci s rýčem a vytahuje kameny nebo poklop zakrývající vchod do chodby? Navíc nikoho po objevení hrobů nenapadlo alespoň jeden z nich prokopat, aby se ujistili, zda tam není potají pohřbena nějaká oběť trestného činu. Divné jsou hradní sklepy, nad kterými žádný hrad nestojí - nenašel jsem zmínku o tom, že by účastníci akce spatřili nějaká torza zdí, přitom pozůstatky hradů lze snadno rozpoznat i v případě, že jsou již jen reliktní (základy zdiva, valy, příkopy). Nelogické bylo i chování účastníků, kteří v době, když již měli řadu indicií (neřku-li důkazů) o tom, že je někdo sleduje a ohrožuje, spustí se úplně všichni propadlým stropem po laně přivázaném na stromě do hlubokého sklepení a nahoře si neponechají ani hlídku, která by lano jistila. Dora se chovala způsobem, který by jí zajistil déletrvající pobyt v psychiatrické léčebně a aby překombinovaný závěr autorce vyšel podle jejích záměrů, musela někdy aktéry příběhu postrkovat jako figurky na šachovnici. Přesto všechno se mi kniha líbila, hlavně snad proto, že mi připomínala někdejší četbu foglarovek.

Canney
17.01.2015 5 z 5

Saeculum se mi líbilo od začátku až do konce! Sice se tam objevila i chvilka, při které jsem se trochu nudila, ale ta byla v okamžiku zapomenuta díky tomu co následovalo.

zuzi1162
16.01.2015 3 z 5

Měla jsem tak trochu pocit, že je to psáno pro puberťáky, hlavně ty dialogy :)))). Kdo by si ale rád nezavzpomínal na mládí ;). Ale jinak se mi to líbilo a celkem mě to strhlo. A napínavé to bylo taky.

Pitbullka
13.01.2015 5 z 5

Kniha byla skvělá, čtivá, napínavá. Za mě by konec trošku moc překombinovaný, ale nebyl to vyloženě kýč. Na to, že má kniha poměrně dost stránek, se četla opravdu lehce a rychle.

JanaDor
03.01.2015 4 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení. Líbila se mi obsahem i stylem. Není to až tak napínavé nebo strašidelné, že by jste se ze strachu v noci při čtení nezvedli ani na záchod. Ale je to dobře propracované, záhadné a po celou dobu jsem u čtení přemýšlela, jak to může být doopravdy. Cítila jsem tam nějakou hru a celkem mě překvapilo s jakým závěrem kniha skončila.
Kniha se mi jako celek líbila, asi bych nic neměnila. V osobách jsem se dobře orientovala, konec byl zajímavý a pro mě dobře odvedený. Pokud máte chuť na něco napínavějšího, dobře čtivého, vzhůru do hry na středověk.

CraWer
30.12.2014 4 z 5

Je to bezpochyby úžasná, čtivá a velicí zajímavá kniha.
Až do konce netušíme, co se vlastně stane a co spočívá za tím vším, co se v knize odehrálo.
Jak už jsem napsal, je to skvělé, nicméně něco mi u toho chybělo. Například nějaký šok na konci, nebo něco, co člověku vyrazí dech... Mohlo se z toho možná víc vytěžit.
I když je kniha hodně silná, člověk se nenudí... Je napsaná vážně dobře.
Jsem spokojen a čtení jsem si užil, maximálně. Těším se na další knihy autorky a uvidíme co mi nabídnou.

93%

bookshelf
11.12.2014 2 z 5

Celkem čtivá, ale nepříliš strhující kniha mě zaujala hlavně díky autorčinu předchozímu dílu. To co jsem očekávala mnohonásobně převyšovalo realitu. Špatně vykreslená charakteristika postav, kterých je navíc tak moc, že se v nich můžete ztratit. Děj sice postupně graduje, ale je to celé příliš roztahané a nepřesvědčivé. Obyčejně se bojím úplně všeho, ale u této knihy jsem se ani nepozastavila nad absurdními situacemi, natož abych byla vyděšená. Celou dobu jsem si říkala, že určitě přijde moment, kdy to začne stát za to. Po dočtení jsem si uvědomila, že takový okamžik za celou dobu bohužel nepřišel.

kneslova
18.11.2014 5 z 5

Moje naprosté nadšení, mistrovsky se rozvíjející příběh, skvěle popsané , stupňující se napětí, originální nápad. Se zatajeným dechem obracím další stránku...
Já jsem četla Erebos - výborná kniha , ale Saeculum to překonává. Určitě čtěte...

Nelly
17.11.2014 5 z 5

Dobře napsaná knížka pro starší náctileté - ocení milovníci středověku a hororu - taková přípravka pro čtenáře Kinga a spol. - Příběh budete hltat a cestou Vám to bude šrotovat v hlavě, co za vším je...

Neri
12.11.2014 5 z 5

I když asi nejsem cílová čtenářská skupina, kniha se mi líbila a dokonce moc. Zhruba od poloviny jsem čtení propadla natolik, že jsem knihu nemohla odložit, strach jsem intenzivně prožívala s hlavními hrdiny a téměř jsem se stala součástí jejich středověké hry. Nakonec si uvědomíte, jak má v knize všechno své místo a jak to do sebe krásně zapadá..........určitě stojí za přečtení.!