Ryzáček

Ryzáček https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30584/bmid_ryzacek-rjV-30584.jpg 4 158 31

Oblíbený romanopisec věnuje tentokrát své vypravěčské umění mladým čtenářům a se vzácným porozuměním pro dětskou duši jim vypravuje o malém chlapci, který má nade vše rád koně, a jeho dětských příhodách na kalifornském ranči.

kara
26.11.2016 5 z 5

Krásné a drsné! Nic pro slabší povahy.

Monnyska
29.08.2016 4 z 5

Steinbeckova příroda i příběhy mě fascinují.. Je tomu tak i u Ryzáčka. Nabízí Vám pohled očima desetiletého chlapce, který se musí potýkat se strastmi i radostmi. Vím jistě, že bych tuto knihu nedoporučila dítěti. Avšak pro dospělé je to nedocenitelná kniha!

psokůň
26.01.2015 5 z 5

Takových 4,5..Půl bodů dólů za to,že jsem se musela ke knize zpočátku přemlouvat.
Povinná literatura pro všechny ty "dívky v sedlech " ať ví co je to pořádná kniha o koňách /ps: ty co bulely kvůli Kobaltkovi a jeho zlomené nožičce,ať se vrátí radši k dívkám /

DenisePartridge
21.01.2015 3 z 5

Děj mi přišel chvílemi až příliš krutý a nemyslím si, že smrt druhého koně byla nezbytně nutná, ale takový už je život. Mě osobně kniha příliš neoslovila, nicméně doporučuji ji všem, kdo mají jako povinnou četbu knihu od J. Steinbecka.

Hrefna
19.01.2015 4 z 5

Moje první setkání se Steinbeckem a ač neholduji prostředí o kterém píše, tak mě kniha velice oslovila. Připomněla mi mé dětství na vesnici, můj dětský pohled na okolní svět, na vztah ke zvířatům smísený z obdivu, respektu, strachu a lásky. Kniha je v podstatě smutná, na první pohled plná krutosti, ale přitom plná radosti a přirozenosti, kterou mnoho lidí nevidí, nebo nechce vidět.
Z celé knihy mi vystupuje poselství o tom, že smrt a stáří, je stejně jako zrození a mládí, neodmyslitelnou a přirozenou součástí života a ani před jednou by se neměli zavírat dveře ani oči.

jiri77
15.01.2015 5 z 5

Krásné i když chvílemi drsné čtení ,ale co dodat ,klasický Steinbeck, vztah člověka ke zvířatům a přírodě a mezilidské vztahy. Kniha se mi velmi líbila a všem ji mohu jen doporučit.

Attia
07.01.2015 3 z 5

Už nikdy více. Kniha Ryzáček se pro mě po přečtení stala nepříjemnou, příliš drsnou a zároveň nudnou knížkou, pro kterou jsem nenašla moc pochopení. Všechny postavy ve mně vyvolávaly/vyvolávají bolest hlavy a zamračený výraz na tváři.

terrih.dreamer
07.11.2014 4 z 5

Hledala jsem knihu pro oddechové čtení a Ryzáček byl něco pro mně. John Steinbeck píše velmi milým a poutavým stylem, který mi naprosto vyhovoval. Tato kniha se mi opravdu velmi líbila. Sama jsem si v hlavním hrdinovi našla kousek sebe, jako jistě každý. Snad jen mne trochu mrzí, že kniha nebyla delší.

Looka2
12.05.2014 4 z 5

85% Drsně jednoduché a krásné čtení hlavně pro děti okolo 10 let.

Moofy
31.05.2013 5 z 5

Je až neuvěřitelné, jakou atmosféru dokáže Steinbeck ve svých dílech vytvořit. Příběhy o obyčejných lidech v obyčejných situacích, přesto velmi silné, nutící k zamyšlení nad vlastním životem, jeho smyslem a bezvýchodností některých situací.
Ze čtyř povídek obsažených v Ryzáčkovi se mi nejvíce líbily oba příběhy o koních - jak o klisně Nellie, tak i o Gabilanovi.
Zbylé dva příběhy (o starci Gitanovi a Jodyho dědečkovi) jsou o stáří, vztahu generací, nepotřebnosti a nedocenění starých lidí - téma v dnešní době velmi aktuální.

Knihu velmi doporučuji, stejně jako jiná díla od tohoto autora (i v angličtině, dobře se čte, povídky nejsou dlouhé, ideální na procvičení jazyka)... :)

Vera Silent
11.01.2012 4 z 5

Mozna na tom ani neni tak smutny ten osud ponika, jako spis ten fakt, ze at se clovek snazi jakkoli, stejne se vsechno muze pokazit. Jody totiz delal celou dobu vsechno spravne, ovsem moc mu to v zaveru platne nebylo. Dalsi casti Ryzacka, o starci Gitanovi nebo klisne Nellie uz nejsou pro me tak emotivne silne, i kdyz stejne tak dobre zobrazuji nestesti vsedniho dne.