Rytířovo kopí

Rytířovo kopí https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80851/rytirovo-kopi-80851.jpg 4 14 4

Princ Orin ze Zaredu bojuje proti zlu, které ovládlo svět. Fantasy příběh o rytířské statečnosti, ale také o tíze zodpovědnosti. Nejen panství Zared, kde žije šestnáctiletý Orin se svou matkou, ale i okolní svět je ohrožován mocnou silou zla. Zlo, které se šíří v podobě neforemné obludy, může zničit jedině Orin - Vyvolený, jak mu předpověděla čarodějka Gliva. Jenomže k boji se zlem musí získat kopí rytíře, který je společníkem zeleného draka. Orin se vydává na nesnadnou cestu za rytířem, získává spolehlivého společníka v trpaslíkovi Haterovi a setkává se s pánem Orebu a jeho krásnou dcerou Elnou. Aby však Orin mohl zvítězit nad zlem, musí se naučit zodpovědnosti a trpělivosti, rozeznat skutečnou lásku od okouzlení a najít sám sebe.... celý text

Elen telemna
22.08.2017 5 z 5

Krásná knížka. Jsem z ní úplně unesena. Je pěkné, že musel hrdina vybojovat jak boj se zlem, tak boj sám se sebou, který byl občas mnohem těžší. Orin dělal chyby a nebylo jich málo, ale vždy se je snažil nějak napravit. Měl silnou víru a Bůh mu vždy pomáhal a stál při něm. A Hater mu byl také vždy po jeho boku jako pravý přítel.
Při čtení jsem si uvědomila co je doopravdy důležité. Jaký je smysl života. A že i to největší zlo se dá přemoci.

SeverusSnape
17.05.2016 4 z 5

Zajímavé,ale ne moc originální .
Akorát ve středověku konec světa ?!
No nevím,nevím :D

KerrKnock
01.08.2014 odpad!

Knížka mě vůbec neupoutala, nepřišla mi ničím výjimečná.

aandromeda
27.09.2011 odpad!

Je tam hodně silný křesťanský podtext.