Ve službách mocných

Ve službách mocných https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321847/bmid_ve-sluzbach-mocnych-Nb4-321847.jpg 5 497 110

Rytíři z Vřesova série

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí...... celý text

Alizon
02.03.2019 4 z 5

Po prvním dílu, který mě na tuto sérii navnadil, se mi druhý díl zdál trochu nudnejší. Tady u trojky jsem opět maximálně spokojená. Osobní příběhy Beneše a Wolframa se hezky vyvíjejí... do toho boje a intriky mocných. Hned se vrhám na čtvrtý díl.

orson
10.02.2019 4 z 5

Docela jsem tomu propadl, jen na můj vkus jsou ty knížky krapet hubené (a nebo je moc rychle čtu :))

Lolila
18.01.2019 5 z 5

Jednoducho výborné. Príbeh pokračuje a my môžeme ďalej sledovať osudy Beneša a Wolframa na pozadí historických udalostí. Sú to zaujímavé, sympatické postavy, rytieri so cťou, ktorí chránia svoje rodiny. Páči sa mi autorov štýl písania.

nai.ivka
05.01.2019 5 z 5

Tahle série se mi líbí ještě víc než předchozí. Mám ráda filmy a knihy o historii a ty rytířské nejvíc. Od pana autora se mi líbí knihy i z jiných období.

Madelisi
24.11.2018 3 z 5

Čte se pěkně, s tím souhlasím. Jenom jaksi nemám ráda Wolframa. Připadá mi moc dokonalý.
Opět se mi stalo to, že by mě zajímaly osudy postav, které jsou v podstatě odbyté - Wolframova sestra Hilgret, jeho bratr, ale třeba i pohled Hanse Křiváka.
Opět se zde jezdí z místa na místo kvůli válčení, ale zřejmě jsem si již zvykla. Přišlo mi, že vše krásně zapadalo do příběhu a doby. Člověk se úplně ponořil do prostředí a středověku.

Marika Vanova
09.10.2018 5 z 5

Třetí díl o Pánech z Vřesova a Olšové se povedl stejně jako předchozí díly. Je to čtivé a uvěřitelné. Líbí se mi, jak autor vykreslil charaktery hlavních postav Beneše a Wolframa a dobu, kdy dané slovo má ještě svojí váhu. Těším se na další díly.

špulo
09.09.2018 5 z 5

Jednoducho, výborné. Kniha mi potvrdila, že zaradenie Františka Niedla do mojich obľúbených autorov nebol omyl.
Taký malý postreh čoby starého vyznávača fantasy. Keby do série autor votkal nejaký malý fantasy prvok v štýle napr. G.G.Kaya, bol by to žánrový bestseller. Má totiž všetko, čo očakávame od kvalitnej, poctivej fantasy. Takto ide o historické romány balansujúce na hrane oddychoviek a vážnej literatúry. K dokonalosti im chýba len väčšia prepracovanosť, zachádzanie do detajlov. Otázkou je, či to tam vôbec chceme...

Prateri
31.08.2018 5 z 5

Beneši z Vřesova, Wolframe z Olešné, pěkně jste se panu Niedlovi povedli! Mám přečtené o vás první tři díly série a opravdu jste chlapi jak se patří. Mladičký král Jan Lucemburský se mi taky líbil. Prostě se mi to líbilo všechno. A máte pokračování - tak už se na vás těším.

babystar
28.07.2018 5 z 5

Všichni hrdinové si hledají své místo na slunci. Jan Lucemburský se chce stát římským králem, Beneš z Vřesové staví vedle vypálené Vřesové svůj hrádek a Wolfram se opájí svobodou a hledá smysluplnou obživu. A někde mezi tím se pohybují lidé, kteří se chtějí mstít a vraždit...Zajímavé a napínavé od začátku do konce.

Standa24
02.07.2018 4 z 5

Podle mě zatím nejlepší knížka ze série. Hned se pustím do dalšího dílu :)

Dandulka
20.04.2018 5 z 5

F. Niedl píše moc hezké série a ani tahle není jiná. Opět mohu jen doporučit.

Zdenda20
29.01.2018 4 z 5

Nějak se mi nepodařilo sérii knih číst popořadě, ale i tak se mi líbila. Určitě mohu doporučit ostatním, nebudou zklamáni.

KAREL6725
23.01.2018 5 z 5

Jako vždy perfektní , autorovy knihy nikdy nezklamou. Plný počet hvězd . Díl od dílu lepší a lepší. Navíc jsem si doplnil vzdělaní z našich dějin.

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Přečetl jsem všechny tři díly této série, které se mi doposud dostaly do rukou a hodnotím jako velmi zdařilé. Četl jsem knižní sérii Platnéře i kompletního Hynka Tase z Boru a musím konstatovat, že tato knižní série mi sedla nejvíc. Je to čtivé, vystupují zde reálné historické osobnosti a neměl jsem problém sžít se s hrdiny - tedy až na ty postavy vyloženě odporné a záporné. Takže suma sumárum, příběhy Vřesovských jsou pro mou maličkost zatím to nejlepší, co pan Niedl vydal.

alnahu
13.11.2017 4 z 5

Mně se do ruky bohužel dostal až tento třetí díl o rytíři Beneši z Vřesova., který je ve službách Petra z Rožmberka. Rytíř Beneš má již dost služeb u Rožmberka, odchází z řádu a pokouší se vybudovat opět ze spáleného Vřesova domov. Po této knize si určitě přečtu i další díly o rytířích z Vřesova, kniha se mi líbila a má pěknou obálku.

janmikyska
11.11.2017 5 z 5

Výborná kniha, ačkoliv jsem první dílo této série chtěl ze začátku po přečtení dvou kapitol odložit, nelituji, že jsem četl dál. Druhý a třetí díl jsou výbornými kousky a mám pocit, že hlavní postavy ještě mají hodně prostoru pro svůj rozvoj a počínání, že by nemuselo skončit u současných čtyř dílů. Už se těším na čtvrtý díl a doufám, že bude stejně výborný jako tyto předchozí.

harena
31.10.2017 5 z 5

Skvělé pane Niedl, pro mě nejlepší z celé série. Vše se odehrává za doby mladičkého krále Jana Lucemburského. Psáno s lehkostí a vtipem a na základě historických faktů čtivé příběhy rytířů z Vřešťova, jejich lásky, jejich boj s lapky a jak chrání svoji rodinu a majetek. Přečteno na jedno nadechnutí a milovníkům historických románů moc doporučuji.
A L E - jak můžou pustit do tisku knihu, kde je tolik hrubek?????

KikiZ
29.10.2017

Přiznám se, že se mi tento díl líbil o mnoho víc než předchozí Růže a lev, kde pořád jen někam na přeskáčku putovali Beneš a Wolfram a občas jsem se i trochu ztrácela , kam se vlastně v které kapitole kdo za kým žene.. Nicméně Vřesováci jsou sympatičtí, obzvlášt se mi z postav asi nejvíce líbil mladý Čeněk - šikovný a statečný kluk a doufám, že se s ním v dalším díle znovu shledáme. Hezké

Iki1
26.10.2017 2 z 5

Děj románu není příliš rozvinut, je velmi snadné odhadnout jeho směřování. Čtenářské napětí je minimální, takže se jedná spíš o historickou červenou knihovnu. Jediným kladem knihy je perfektní zpracování dobových reálií. Ty autor opravdu umí.

vincek1
12.10.2017 4 z 5

Bohužel tuto část trilogie jsem přečetl a teď se dám do předchozí. Trochu na přeskáčku, ale myslím, že se tak moc nestalo, Není to jako tv seriál, kde se skončí v nejzajímavějším a čeká se na další část.
Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny, které jsem od autora dosud přečetl. Příběhy hlavních hrdinů se vyvíjejí jakoby samostatně a přece jen se občas sejdou. Takže se těším na předchozí část:-)