Ryanova pomoc

Ryanova pomoc https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355556/bmid_ryanova-pomoc-D8a-355556.jpg 4 344 122

Mladá Bostoňanka Cara se musí vyrovnat s náhlou smrtí svého dobrého přítele, právníka Ryana. A také s podivným odkazem v jeho závěti – Cara získává polovinu ranče, který tvrdou rukou vede Ryanův bratr, a musí na ranči alespoň jeden rok žít, aniž by komukoliv sdělila důvod. Pro ženu z města je život na pláních Texasu tvrdý – o to víc, že Ryanův bratr i všichni jeho zaměstnanci na ni pohlíží jako na zlatokopku a usurpátorku. Ovšem Cara se nikdy nevzdává a je odhodlaná dostát poslednímu přání mrtvého přítele za každou cenu. Navzdory ústrkům, pomluvám i probouzejícím se citům, které si nemůže dovolit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Ryan's Hand , 1984

Atuin
24.08.2018 4 z 5

Taková harlekýnka v novém kabátku. Velmi příjemné čtení. Pro odpočinek jako dělané. Je to jako sledovat film na uklidnění, ačkoliv zde si scenérii můžete vykreslit dle svého a dle vůle autorky.4/5

-Sinéad-
17.08.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Četla se sama.

Michalka98
11.08.2018 4 z 5

Není to nic světoborného, ale jedná se o příjemné odpočinkové čtení na letní odpoledne.

redsharon
11.08.2018 5 z 5

Já, Itálie, pláž, moře a tahle knížka. Dokonalá kombinace! Pohodová, nenáročná kniha, co neurazí snad nikoho. Mě osobně bavila hodně a můžu jen doporučit. :-)

Bobina74
08.07.2018 4 z 5

Tak tohle by šlo. Klasická romantika, čte se nenáročně, ale nečekejte žádnou bezduchou červenou knihovnu. Tady má kniha hlavu i patu a rozhodně nebude na každé stránce tuny vzdychání a vzrušující stažení žaludku apod. hrůzy ;-). Prostě jednoduchý čtivý román a já ho slupla za jedno odpoledne.
P.s. : a jestli tohle byl jenom začátek, tak jsem "vzrušením celá bez sebe ;-)" jak mne nasytí další její dílo...

Maňule
07.07.2018 4 z 5

Pěkná odpočinková romantika. Závěr nepřekvapí, ale potěší :). A na to, že je to autorčina prvotina, tak se vyvedla.

suzanne1997
22.06.2018 5 z 5

Na to, že je to autorčin pokus o knihu, je tahle kniha až překvapivě dobrá. Je to moje první knížka od autorky , je čtivá, upoutá, místy dojme, místy rozbrečí, za mě prostě perfektní. I když není bez chyby a právě to se mi na ní tak líbí.

Nelička
18.06.2018 1 z 5

nezačetla jsem se... odkládám...

Lenka.Vílka
05.06.2018 4 z 5

Z textu jde pravda o knize poznat. Že je z roku 1984 a že je to autorky prvotina. Ale to neznamená, že nebyla dobrá (že se těšim na Alyin dům z roku 1985, je ale taky pravda). Pravda, nevědět, že napsala v čase budoucím tak dobré knihy, asi to nedočtu. Krásná jednohubka k dopoledni na sluníčku. Přeslazené, romantické. Důkaz, že "červená knihovna" není sprosté slovo. Ale ruku na srdce. Číst to jako první knihu autorky, moje hodnocení i komentář jsou úplně jiné.

Denisa_a
24.05.2018 3 z 5

Přečetla jsem jí na pláži asi za dvě hodinky. Už od začátku jsem tušila, o čem to bude i jak to dopadne. Ale i tak hezké počtení.

zuzi1162
23.05.2018 5 z 5

Perfektni.

knihovnička007
17.05.2018 3 z 5

Autorka hned na začátku napsala, jak kniha vznikla, ale... Byla jsem na knihu zvědavá, protože je to první kniha autorky. Upřímně, tento žánr moc nemusím. Od první stránky je jasné, jak to skončí a 200 stran se člověk plácá v tom, že jeden nerozumí druhému, množí se nedorozumění a pak se to složitě vysvětluje.
Líbilo se mi, v jakém prostředí se děj odehrává. Upřímně-Mac mi byl strašně nesympatický, měl příšerné chování, nic si nenechal vysvětlit. Možná ho i chápu, ale chování řeznického psa :(
Cara asi měla svůj důvod, když dala Ryanovi slib, ale opravdu si musela nechat všechno líbit?
Můj šálek kávy to není, ale bylo to čtivé... Četla jsem Dlouhé stíny a ty byly rozhodně lepší :)

Doubravka1975
15.05.2018 2 z 5

Líbilo se mi, že se příběh odehrává v přírodě mezi koňmi na ranči v Texasu, ale jinak hodně jednoduchý a sladký příběh, ale autorka v předmluvě to zmiňuje. Pro mě jakoby bez šťávy :):):)

alabra
12.05.2018 4 z 5

Romantika, romantika, ve své kategorii dobře napsaná kniha, kdo hledá červenou knihovnu, bude spokojen, pro ty ostatní čtenáře oddechovka, jednou za čas neuškodí prohodit žánr.

jluky
25.04.2018 5 z 5

Veľmi pekná - romantika!

Adelin239
23.04.2018 5 z 5

I když se jednalo o jednoduchý příběh, i tak mě jeho děj v některých částech rozbrečel. Nejen to, kdy Ryan zemřel, ale i to jak se Cara snažila zapadnout na ranči a přitom se ji to ze začátku moc nedařilo. Nakonec si však své místo vybojovala.
Tohle je moje první knížka od této autorky a musím přiznat, že nezklamala. Trochu jsem se bála ji číst po přečtení některých komentářů, ale obávala jsem se zbytečně. Krásná kniha, i přes menší počet stran, určitě stojí za přečtení.

tatafa
21.04.2018 5 z 5

Ryanova pomoc se velice snadno a rychle čte a děj příjemně ubíhá. Jedná se o jednoduchý odpočinkový román ve stylu příběhů z edice Harlequin. Již v předmluvě autorka uvádí, že jejím cílem bylo napsat klasický jednoduchý příběh z červené knihovny, jen trochu po svém. A to je myslím hlavním pozitivem této knihy - na nic si nehraje, autorka se nesnaží o nijak hluboké myšlenky ani literaturu a myslím, že její cíl - vytvořit prvotřídní román ve stylu "harlekýnek". S tím se sice váže, že děj a zápletka lze velice snadno odhadnout již po přečtení anotace a příběh rozhodně ničím nepřekvapí. Ovšem pokud od něj budeme čekat především sladký romantický odpočinek, tak máme před sebou velice kvalitní knihu.

hnilda3
21.04.2018 5 z 5

Skvělé, moc pěkná zápletka, rychle jsem se začetla a nemohla přestat číst.

evago
10.04.2018 4 z 5

na prvotinu dobré...jednoduchý příběh ze života

LilianaFalcon
31.03.2018 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, vlastně by se mi to i docela líbilo, kdybych neměla neustále jen pocit, že se tam stále nic neděje! V jednom kuse se jí Jeth vyhýbal, byl pryč a ona si připadala osamělá...
Každopádně Ryanova závěť byla dobrá zápletka. A trochu jsem doufala v o něco buřlivější konec.

tajemství romantika romance ranč, rančeři

Leila Meacham
americká, 1938 - 2021