Růže a lev

Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka. Skutečnými hrdiny románu však jsou, tak jako v předchozí knize Rytíři z Vřesova, příslušníci dvou zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299230/ruze-a-lev-klH-299230.jpg 4.6180

Rytíři z Vřesova (2.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Růže a lev

druzickaster

Opět kvalitně a řemeslně zručně zpracovaný příběh rytířů z Vřesova a Olšové. Děj je přímočarý, žádné nudné odbočky nebo psaáže, vše do sebe zapadá jak má. Wolfram a Čeněk jsou mí favorité, ale to asi každého. V Benešovi jsem se v hodnocení první knihy asi zmýlil a taky mu držím palec, no uvidíme co nás čeká dál, samozřejme pokračovat budu....

hanzmb

Nenáročný historický dobrodružný příběh. Velkým plusem je čtivost. Děj běží bez jakýchkoliv hluchých míst. Z velkého množství postav v 1. díle se zaměřil nyní prakticky jen na dvě. Snad se k ostatním vrátí v dalších dílech. Čekal bych i trochu víc historických reálií. To je přece hlavní důvod, proč psát tyto romány.

adam5955

Vyborne se to cetlo. Nebyly zde hluche pasaze. Autor neni z tech, co ma hlavniho hrdinu 95% casu slabeho a ke konci se z nej stane slavny rek. Tady to je, jak to je. A hned oteviram dalsi dil. ... Jeidne minus, jak zde jiz v komntarich zaznelo: Wolfram az prilis snadno podlehl... a nereknu komu/cemu :P

Jonny

Konzistentní pokračování prvního dílu. Jen mi úplně nepasovalo to, jak Wolfram ztratil zábrany (tak snadno a rychle!).

orson

Druhý díl a pokračování historické ságy z dob Jana Lucemburského. Napínavé a rozhodně zajímavé čtení. Snad jen mě napadá, že Vondruška do textu dával trochu více zajímavostí ze života v dané době.

Etule

Kniha opět výtečně napsaná, ke slovu se více dostává Beneš, což mi vyhovuje. Vypadá to, že se z něj stává zajímavá osobnost. Nicméně v oblíbenosti stále vede Wolfram. Miluju jeho smysl pro humor a hlavně styl uvažování, který si přivezl z Rhodu. Občas je až moc sebevědomý, ale to k němu patří. Krom toho by nejspíš jinak nemohl přežít tak dlouho. Navíc ve mě kniha podnítila touhy dozvědět se o tomhle období více, což si myslím, že by přesně měla vyvolávat. :)
Těším se na další díly a jsem zvědavá, jak se postavy budou vyvíjet dál.

Alizon

Poctem hvezd jsem ohodnotila stejne jako prvni dil, ale musim rict, ze se mi tento oproti prvnimu dilu libil mene. Porad dobre, ale tady mi to prislo trosku porad o tom samem - az moc trestnych vyprav a boju. Ale rozhodne v cetbe teto serie budu pokracovat, jsem zvedava jak se bude pribeh dal vyvijet.

Lolila

Veľmi dobré čítanie - rytieri, dobrodružstvo, história, napätie a tiež aj humor.....:-) Čo viac dodať? Stojí za prečítanie.