Rumcajs

Rumcajs https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2663/rumcajs-2663.jpg 4 371 65

Rumcajs série

Protože Rumcajs je sice loupežník, ale dobrý a laskavý a vždy trestá jen nespravedlnost, stal se jednou z nejoblíbenějších postaviček naší novodobé pohádkové tvorby.

LuiCJ
08.08.2017 5 z 5

Moja prvá knižka od Václava Čtvrtka a bola nádherná. Krásna a miestami vtipná knižka o lúpežníkovi Rumcajsovi. Prostredie pre knihu je výborné. Autor postavil príbeh do okolia Jičína a hlavne do lesa Řáholca. Je to úžasné rozprávanie o Jičíne a čo sa o ňom povráva, lebo sa tam stalo to a to. Rumcajs je neskutočne múdry a šikovný a na všetko má riešenie. Preto túto sériu mám tak rád. Mám veľmi rád aj seriálové spracovanie, ktoré som začal pozerať až keď som si Rumcajsa prečítal. A veru nesklamalo ma. Všetko spája Radek Pilař s jeho neskutočne milými a sympatickými kresbami. Aj v knihe aj v seriáli. Jednoducho neoceniteľná klasika.

neolitka
03.06.2017 2 z 5

Děti moc neoslovila. Přišlo mi, že se u ní nudí.

Princezna22
14.03.2017 3 z 5

Přečteno s dcerkou. Já jako malá knihu moc neměla ráda,Rumcajz byl prostě pro mě ošklivej děděk :D ..... Ale dcerce se docela i líbila! Už se těším až bude umět číst sama,určitě si tuhle knihu přečte :)

martas006
09.01.2017 5 z 5

Krásné příhody loupežníka Rumcajse. Ty se čtou sami. Poslouchala sem ho i na kazetkách a byla to má oblíbená pohádka.

Damato
27.07.2016 5 z 5

Po pár večerech jsme to s vnučkami přečetli a musím říct, že po 30 letech, kdy jsem ji četla dětem to rozhodně neztratilo půvab a jiskru. Holky poslouchaly, ani nedutaly a řekla bych , že příští rok máme vymyšlenou dovolenou - směr Jičín. Sama si pamatuju, jak jsem byla v dětství napnutá, když nám naši naplánovali výlet do Řáholce

hana1984
20.06.2016 5 z 5

nezapomenutelné

Arella
12.04.2016 5 z 5

Jedna z nejhezčích dětských knih, které jsme s dcerou četli. Příbèhy nápadité, laskavé, plné humoru. Ne úplně obvyklý je autorův jazyk, který byl pro mè místy docela náročný. Jinak vřelé doporučení všem, přečtěte si tuhle překrásnou dětskou knihu s vašimi dětmi.

aktijnov
02.02.2016 5 z 5

Kdysi - jako dítě - jsem tuto knížku četla pořád dokola, dnes stejná závislost postihla i mé děti... Krásné, nestárnoucí pohádky plné lásky, dobroty a spravedlnosti...

veronie
01.01.2016 5 z 5

Tato knížka patří k pohádkové klasice. Krásná je jak knížka, tak i večerníček.

Luccy78
20.07.2015 5 z 5

Jako malá jsem na Rumcajsovi "ujížděla" a do dneška něho nedám dopustit :-) Moc hezké vyprávění pro děti, které zaujme i dnes..

Faustka
18.06.2015 4 z 5

Rumcajs je český Chuck Norris - je stejně nepřemožitelný.

petvet
04.05.2015 3 z 5

Nikdy jsem moc Rumcajse nemusela - v TV pohádku to ano, ale na čtení mi to jako malé přišlo docela složité... Dětem v mateřské škole občas Rumcajse také přečtu, ale vidím, že je to moc nebaví...
Je to klasika, ale dávám 3*

Mi-šu-le
20.02.2015 5 z 5

Jako malá jsem knihy od Václava Čtvrtka četla neustále.

princesse
28.11.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla dceři tuto nádhernou knížku mého dětství. I když jsem občas musela zaměnit pár slovíček, aby byla četba dceři srozumitelnější, na půvabu to příběhům loupežníka Rumcajse nijak neubralo.

Vanous84
27.12.2013 3 z 5

pred spanim malemu super ....

tyzik.cejka
29.10.2013 2 z 5

na spaní dobré ale dobrovolně bych si to asi nečetl

Ikkju
01.07.2013 5 z 5

Moje první trilogie z dob, kdy jsem se teprv učil číst x).

Kleo326
08.02.2013 4 z 5

hezké čtení na dobrou noc

Kate.S
08.02.2013 5 z 5

Hezká pohádka, jak knižně napsaná, tak filmově zpracovaná.

kika 13
08.02.2013 4 z 5

Moc hezké čtení tak mě to vrací do dětství.