Cipísek

Cipísek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11807/cipisek-11807.jpg 4 234 34

Rumcajs série

Cipísek je synek Rumcajse a Manky a chytrostí si s nimi v ničem nezadá. Však hned jak se narodil, vylezl k veverce do hnízda na borovici a louskal s ní ořechy. Umí přelstít lišku, jelena, ba i největšího medvěda z lesa! Dostane se z každé šlamastyky, vždycky si ví rady. A protože je dobrého srdce, má v lese spoustu přátel - víly, vodníka Volšovečka, ohnivého mužíčka a řadu dalších. Až si o něm všechno přečtete, jistě se stane i vaším kamarádem. Ilustroval Radek Pilař.... celý text

LuiCJ
08.08.2017 5 z 5

Rovnako výborné ako Rumcajs. Obohatené príbehy o Cipíska, Rumcajsovho syna, ktorého vychováva tiež po “zbojnícky” a ide mu to. Cipísek je však stále len dieťa a preto sa Rumcajs s Mankou neraz dostanú do prúseru. Archaizmus bola asi jedna z vecí, ktorá mi vadila najviac. Dosť veľa slov som nerozumel. Ale asi to predsa patrí do Cipíska. Je to ozaj krásna knižka a po prečítaní sa Cipísek stan aj vašim kamarátom.

aktijnov
09.11.2016 5 z 5

Nádherné! Člověk má chuť to číst znovu i po těch mnoha letech.

majík1
05.07.2016 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih a četla z ní i dětem

Luccy78
08.01.2016 5 z 5

Nádherné třetí pokračování odvážného loupežníka Rumcajse. V dětství spolu s knihou Rumcajs a Manka mé nejoblíbenější knížky..

Mi-šu-le
20.02.2015 5 z 5

Jako malá jsem knihy od Václava Čtvrtka četla neustále.

Kočičáci
27.11.2014 5 z 5

Četla jsem čtyřletému synovi, příběhy měly úspěch, ale je pravda, že některým výrazům jsem nerozuměla ani já, nechtíc dítě - ať už jakkoli staré. Ilustrace nádherné, večerníčky vyprávěné panem Hogrem a panem Cupákem mám nejraději. Jdu sehnat Rumcajse :-)

nerusa
05.05.2014 4 z 5

Mně se líbila moc, dala bych i pět hvězdiček, ale holky zase tak unesené nebyly. Možná na byl jazyk pana Čtvrtka, ještě trochu složitější, ale zkusíme ji znova přečíst později a uvidíme :-)

zanvito
25.06.2013 4 z 5

Ááá kniha mého dětství! :)

tyzik.cejka
20.04.2013 5 z 5

super pro děti tak 5-10

kika 13
08.02.2013 4 z 5

Krásné čtení vzpomínky na pěkné dětství.

petka-2007
22.01.2013 4 z 5

Jedna z knih mého mládí - milé vzpomínky :-)

Selinute
04.11.2012 4 z 5

Oblíbená četba mých dětí. Filmové zpracování bylo vynikající.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Klasika jak v televizi tak v knižní podobě. Měli jsme ji doma, ale kde je jí dnes konec? Škoda!

WEIL
18.08.2011 3 z 5

Cipísek přišel na svět později než Rumcajs, nebyl tak talentovaný jako Rumcajs a nejednou dostal Rumcajse do nepěkné kaše.