Růže

Růže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458294/bmid_ruze-4we-458294.jpg 4 224 61

Rudá série

V den večírku na oslavu Liiny promoce jí její rodiče – bohatí sběratelé umění s přáteli na vysokých místech – darovali nádherný pohár na víno, vzácný artefakt zdobený růžemi. Je to úžasný dárek, na který má zálusk i August Bowman, přítel rodičů a host na večírku. August Lie sdělí, že tento pohár, zvaný Růžový kylix, je ve skutečnosti mnohem víc než jen kus nádobí. Byl používán při chrámových obřadech Erota, řeckého boha lásky, a má moc přivést k životu ty nejintimnější sexuální fantazie. Lia je však vůči mytologii a kouzlům skeptická – koneckonců August je sběratel umění, takže nejspíš prostě jen chce ten vzácný kousek pro sebe. Zanedlouho se však dívka ze zvědavosti z Růžového kylixu napije. Náhle se ocitá v erotickém mýtu tak živém, že jí připadá jako skutečnost – jako kdyby prožívala tu nejsmyslnější fantazii přímo s Augustem. Jakmile si Lia uvědomí skutečnou moc této staré a nebezpečné relikvie, nechce se jí jen tak vzdát, přestože August trvá na tom, že je bezpečná pouze u něj. Je dokonce ochoten zaplatit skutečnou hodnotu poháru, ale Lia přemýšlí o jiném obchodu. O takovém, při němž se jejich osudy propletou mnohem víc, než by si vůbec kdy troufli pomyslet.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

The Rose , 2019

CiaKawlone
08.04.2022 2 z 5

Tato autorka asi nesestane v seznamu mnou oblíbených. Přijde mi to hrozně plytké. Musela jsem se celkem přemlouvat, abych knihu dočetla. Námět zajímavý proto zaslouží nějakou tu hvězdu, ale ke knize se spíš nevrátím.

Sammy.Boy
20.03.2022 3 z 5

"Jaká matka, taková dcera." Zábavnější, vtipnější, ale také zdlouhavější než předešlý díl. Ubylo oplzlostí a přibylo řecké mytologie, která v tomto příběhu rozkvétá jako smyslná RŮŽE. Nebylo to až takové utrpení, jak jsem čekal. Docela jsem i zvědavý na finále série, ale na to je teď ještě čas. . .

Lejčís
09.03.2022 1 z 5

Rudou galerii jsem nečetla, ale vzhledem k tomu, že se zde většina lidí shoduje, že Růže je lepší než RG, je to pravděpodobně dobře, protože kdybych tuhle knihu nečetla ve štafetě, nedonutila bych se ji vůbec dočíst.
Fantasy není zrovna můj nejoblíbenější žánr a ve spojení s erotikou mě to bavilo ještě míň. Zbožňuju řeckou mytologii a ano, ona opravdu je plná sexu, ale tohle mi přišlo neuctivé a místy až urážlivé ke všem těm bájím a mýtům, přitom se nepovažuju za puritána. Tady jsem každopádně nejspíš narazila na své hranice, co je pro mou představu erotiky ještě přípustné a co už ne. Na to sprosté slovíčko, kterým hlavní hrdina popisuje intimní ženské partie a které považuje za "sexy", mám po tom, kolikrát tam bylo zmíněno, silnou alergii. Celé sexuální scény byly zkrátka úplně mimo můj vkus co do popisu, tak do praktik a ze scény s tekutým zlatem a hlavně z popisů, kam až proniklo, se mi opravdu zvedl žaludek.
Nesedli mi však ani samotní hlavní hrdinové - nejenže mezi nimi podle mě vůbec nefungovala chemie, ale ta jejich povolání? Za mě fakt ne.
Chápu však, že prožitek z erotické literatury je silně individuální a spoustě lidem tato kniha může poskytnout uspokojivý zážitek podle jejich (třeba i skrytého) vkusu.
Já však dávám 1 hvězdičku pouze za originalitu a čtivost, protože jinak bych knihu (přestože byla ve štafetě) odložila.

Aya81
01.03.2022 3 z 5

V rámci žánru dobré, nápadité.

Vknihách
20.01.2022 4 z 5

Začnem netradične…
Stále som premýšľala, prečo pri tejto knihe ženy\ dievčatá píšu, že autorka "na niečom šlapala" :| Vážne,bola som neskutočne zvedavá.
Už v úvode som sa strácala XD názvy častí knihy...ich význam sa dozvieme po prvom napití sa z kalicha. Hlavná hrdinka bola luxusná bordelmamá, avšak rodičia,ani známi to nevedeli-len klienti a najlepšie priateľky, spoločníčky. Prečo mali názov aký mali? To sme sa nedozvedeli až do konca! Ale... Tiffany sa musí uznať, že fantáziu (a možno jej predsa dopomohli nejaké psychotropné látky)rozhodne má! Takýto originálny príbeh plný bohov,sexu, mytológie v jednej knihe? Prečo nie :) u mňa to zafungovalo,bavilo ma to a možno by ma bavilo viac,keby sú preskoky do mýtov úplne samostatné poviedky, pretože súčasnosť ma bohvieako nebrala…
Páčilo sa mi, že autorka sa málo opakovala,aj kamasútra by sa začervenala XD najväčší bizár bola scénka s tekutým zlatom! To som čumela ako puk! Podarené,fakt! Lenže v súčasnej linke mi vadila (chýbajúca)chémia... vôbec som ju neprecítila a v závere som sa vlastne dozvedela, že som čítala fantasy porno,ale nič to. Zlé to fakt nebolo.Reisz píše veľmi dobre,ale verím, že séria Rodení hriešnici nebude až taká prešpikovaná fantasy,teda dúfam, že to fantasy nebude vôbec,a veľmi sa na ňu teším. Doma na poličke ma už čaká aj predošlé, voľné pokračovanie knihy Růže,Rudá galerie-tá by mala byť o matke hlavnej hrdinky tejto knihy-tiež riadny "kvietok".

ThrillerLove
23.12.2021 4 z 5

Tohle bylo trochu slabší co se týče celé série, ale nebylo to špatné - hlavní postava celkem naivní mladá osoba. Její ex je blbec ... Noo, ale scény docela supr.
Na konci je to i trochu dojemné, ale z celé série je tento díl slabší. Je tam teda více děje. Točí se to kolem řecké mytologie taková erotická fantasy literatura

knihomolkajanca
21.12.2021 2 z 5

Po přečtení Rudé Galerie, která kraluje mému žebříčku nejhorších knih, co jsem kdy četla, jsem se zařekla, že pokračování rozhodně číst nebudu. Ale nakonec jsem chtě nechtě byla donucena zúčastnit se štafety na tuto knihu. :D

Když jsem knihu poprvé vzala do ruky, vyděsila mě její tloušťka. 408 stran na erotický román není zrovna málo, a já měla čerstvě v paměti, jakým utrpením pro mě byl první díl. Trochu mě tedy překvapilo, že tentokrát to autorka vzala trochu z jiného konce. Zatímco RG bych označila za porno, tohle už se do škatulky erotiky opravdu vejde. A dokonce si užijete i nějaký ten příběh.

Jednoznačně musím ocenit nápad zakomponovat do erotických scén řeckou mytologii. Šlo vidět, že ji má autorka opravdu dobře nastudovanou. Přestože však v erotických scénám ubrala, měla jsem stále pocit, že čtu celkem bizár a scéna s tekutým zlatem tomu nasadila korunu. Navíc mi bohužel opravdu nesedl příběh. I když byl Augustus docela sympaťák, rozčilovalo mě, že všechno musí mít sexuální podtext. Rodina Lii byla absolutně nesmyslná a ke všemu jsem uhádla zvraty, jestli se tomu tak dá v tomto případě říct. I přesto všechno mi ale stránky ubíhaly pod rukama, takže čtivost je určitě jedna z hlavních předností knihy.

Tiffany Reisz mi jednoduše moc nesedí a její příběhy zabíhající do fantasy jdou mimo mě. Ač jsem jindy doslova fantasy nadšenec, v tomto žánru preferuji realističtější kousky. Na třetí díl Perlu se tedy nechystám (tentokrát už opravdu! :D ).

Hodnocení: 40%

kacenka6144
23.11.2021 3 z 5

I když nemám moc ráda příběhy s mystickou tematikou a s nadpřirozenem, tohle mě docela bavilo. Dokonce proběhla i trocha toho napětí - sejdou se, nesejdou se.

Knihomolka97
23.10.2021 3 z 5

Růže je pro mě milým překvapením, neměla jsem žádná očekávání. :D
S RG se nedá vůbec srovnat. Nepůsobila, s prominutím, jako nevkusné porno, ale opravdu jako erotický román, v němž je zajímavě zakomponována řecká mytologie...

Bavily mě ty sexuální fantazie, obzvlášť část s Bríseovnou a Achilleem...a Patroklem. :D
A samozrejmě i části z přítomnosti. Nicméně některé pasáže mi přišly o ničem a zbytečně zdlouhavé. I tady se našly výrazy a pár scén, které za mě nebyly úplně vkusné, ale nebylo jich tolik jako v RG. Srovnání se zkrátka neubráním.
Velké plus této knihy jsou hlavní postavy. Augustus i Lia mi sedli. Zvlášť Augustus a jeho super hlášky. Kdo vlastně tento týpek je, jsem začala tušit zhruba od půlky knihy, ale předvídatelnost mi ani nevadila.
A další plus - nechyběla romantika, kterou jsem postrádala v RG.
Sečteno podtrženo 3,5⭐/5⭐ a přečtení v žádném případě nelituji.

MilackovaN
17.10.2021 4 z 5

V porovnání s Rudou galerií to bylo jak nebe a dudy. Narozdíl od prvního dílu měla Růže hlavu a patu a nemusela jsem se do čtení nutit. Jsem ráda, že jsem se po prvním díle nenechala odradit a dala jsem šanci druhému dílu. Po přečtení dám šanci i třetímu dílu, tak snad nebudu zklamaná.

rampapa
14.10.2021 5 z 5

Po rudé galerii jsem na další pokračování byla hodně zvědavá a jsem tou knížkou nadšená. Knížka je hodně erotická. Moc se mi líbil ten příběh. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Jinak knížku doporučuji všem co mají rádi erotiku.

ZuKo
14.08.2021 2 z 5

Četla jsem to hlavně ze zvědavosti jak ta serie bude pokračovat. Měla jsem v ruce daleko horší knihy. Jak už tady někdo psal, jako odych dobré. Třeba 50 odstínu šedi jsem odložila po pár stránkách jak to bylo špatně napsané. Tahle kniha ma aspoň hezký sloh a krásně se to čte i když je to hodně ujete.

katerina3368
13.08.2021 4 z 5

Měla jsem po dlouhé době chuť na knihu s erotickou tématikou a zaujala mě tahle. Nebyla jsem zklamaná, protože jsem od toho neměla velké očekávání. Erotiky bylo dost a byla popsána parádně ale příběh lehce pokulhával.

Andrée
11.08.2021 1 z 5

To teda pardon, ale Persea si do huby brát nebudete! :D

Oproti prvnímu dílu zde, ano, byl i nějaký příběh. Celkově to pro mne byla nudička, nudila jsem se tak strašně moc, že mne už ani třetí díl s názvem Perla nezajímá...

Mi amor, sodoma.

Makaja
05.08.2021 2 z 5

Když jsem dala Galerii jednu hvězdu, musím dát Růži dvě.... byl tam totiž i příběh a nápad. Takže za mě lepší prvního dílu, nicméně tímto s autorkou končím. Tyto dvě knihy jsem dostala jako celek a další už doufám nedostanu.

DreamerX9
04.08.2021 4 z 5

Rozhodně lepší čtení po rudé galerii. Řecká mytologie jako erotický román no... Proč ne :D
Několikrát jsem se i pobavila a musím uznat že autorka píše čtivě.

ivetapl
29.07.2021 3 z 5

️ Jsem mile překvapená!
Jako, s Rudou galerii se to nedá ani srovnat, podle mě!
Je to lépe napsané. Jo, zvrhlé to je, ale o dost méně. Tohle mě číst bavilo a hrozně jsem chtěla vědět co bude dál a dál!! Tohle má příběh. Děj. Něco navíc, co mi u Galerie chybělo. Zámek hříchu ani nebudu zmiňovat.

Fantazie vám pojede na plné obrátky. Řečtí bohové... Jeden kylix, který vás dostane na místa, o kterých se vám nezdálo...

Liv byla hustá. Já bych do toho podruhé nešla. Líbilo se mi, jaký byl Augustus. Scény v ,,reálném" životě se mi líbily o něco více, než scény, které následovaly díky kylixu.
Cca za půlkou knihy jsem začala tušit pravdu o Augustusovi a jsem ráda, že tomu bylo tak, jak jsem si myslela.

Za sebe s čistým svědomím tuto knihu doporučuji! Ale teda pokud nejste slabé povahy.

Zabza98
28.06.2021 5 z 5

Růže je pokračování rudé galerie. Přečetla jsem ji za jeden den. Je to lehké a oddechové čtení, nepřišlo mi to ani jako erotický román, ale příběh to mělo hezký.

TheEvelyn
24.06.2021 3 z 5

Knížka jako taková mě moc neoslnila, ale snažila jsem se ji dočíst. Některé pasáže mi přišly čtivé, jiné zase moc ne. Místy jsem se malinko ztrácela v ději, a zároveň mi přišla kniha moc dlouhá, načež si myslím, že by mohla být klidně o poznání kratší. Na druhou stranu oceňuji autorčino zaujetí k řecké mytologii a snaha o provázanosti příběhů mezi jednotlivými postavami. Jako oddechová četba je však super.

Arsi007
03.06.2021 3 z 5

Oproti Rudé galerii jsou erotické scény mnohem mírnější, méně zvrácené a vše stojí v podstatě na všeobecné znalosti řecké mytologie, která věřím, že dokáže být pro někoho dostatečně sexy. U mě se to ale s úspěchem neshledalo a měla jsem mnohem raději scény odehrávající se v přítomnosti.

Narozdíl od Rudé Galerie byl ale v Růží celkový příběh a jeho pointa lépe promyšlená, víc citově zabarvená a romantičtější. Což bylo určitě pro fanoušky prvního dílu zklamáním. Já byla naopak ráda.

Co ale naprosto zabíjelo jakoukoliv atmosféru byly hlášky při sexu, u kterých se vám kroutily prsty na nohou. Ne vzrušením. Trapností. Osmá kapitola je klenot a bizár v jednom. Nevím jestli si u ní šlehla autorka nebo překladatelka, ale byl to děs Kdo se do knihy vrhnete tak ale vydržte. Pak je to už jen lepší a lepší.

IG: @hanybooks

Tiffany Reisz