Křišťálový meč

od:

Křišťálový meč

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti. Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285245/kristalovy-mec-dPB-285245.jpg 3.9276
Série:

Rudá královna (2.)

Originální název:

Glass sword (2016)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (69)

Přidat komentář
vall55069
05. listopadu

Mare je opravdu úžasná hrdinka této série. Je tam více romantiky než v prvním dílu, ale také více té vzrušující části. Záporná část: Mare mi osobně chvíli připadala dost sebestředná, pořád myslela jenom na sebe a ne na ostatní, kteří pro ni riskují své životy. Věnovala se jenom lidem, kteří byli jako ona a ne např. Kilornovi, který v tomto díle moc šanci nedostal... spíše Cal který s ní byl v jednom kuse. V knížce byli někdy dost zbytečné odstavce, které bych tam rozhodně nedávala. Myslím, že tato kniha vůbec 416 stran mít nemusela... Kladná část: Kniha je totálně přitažlivá, nemohla jsem od ní odtrhnout oči! Za takový týden byla v knihovně a četla se další... Kniha o hledání dalších rudostříbrných, kteří chtějí povstat a svrhnout vládu stříbrného krále, zrádce, zločince a vraha svého otce? Výborný nápad jak udělat prostřední díl této trilogie zajímavým. Rozhodně zajímavá kniha, kterou si určitě ještě aspoň jednou, než vyjde třetí díl přečtu! Konec určitě smutný a mám takovou menší obavu, že z toho chce Aveyard udělat menší drama, ale to už se na konec za chvíli dozvíme. Musím se vám ale přiznat, že přes vše co se stalo, mám pořád takovou menší slabost pro Mavena... dokonce se mi chvílemi líbí více než Cal. Jestli to cítíte stejně tak mi napište. Můžeme si o knížce popovídat.
Knihu určitě doporučuji!

KiraSam
02. listopadu

Pokud srovnám první díl s druhým. Rozhodně mě bavila víc Rudá královna. Ale zase se musí uznat, že konec zde byl trochu překvapující, ale za to velmi uspokojivý. Alespoň podle mého názoru. Na druhou stranu jsem se musela do čtení po polovině knížky trochu nutit, ale ke konci se to zase rozjelo.

Fenris
21. října

Knihu jsem nedočetla... po hodně dlouhé době jsem nedočetla knihu. První díl, leč to byla rozkrádačka, co bila do očí, tak i přesto jsem ocenila, jak toho autorka využila a i tak tam přidala něco svého.
Ale tohle? Tohle už byl pro mě trošku výsměch a byla jsem hluboce zklamána, a to jsem do dalšího dílu vkládala naděje.

Možná časem trochu vychladnu a zkusím to přečíst znovu, ale teď? Ne, děkuji pěkně.

zuzca.h
10. října

No rozhodně horší než první díl, kde mi Mare tolik nelezla na nervi ale během druhého dílu se vyšplhala holka pěkně vysoko :D. Děj byl takovej utahanaj tak doufám, že třetí díl přinese rozuzlení, bude akčnější a Mare se přestane chovat jako namyšlenej spratek.

AgnessN.R.
26. září

No kniha byla krásná to jo. Ani mi moc nevadilo, že je tak roztažená. Většina postav mi byla sympatická- Cal...aaach, Shade, Farley i Cameron, také Babi.... Co mi ale vadilo byla Mare. Prosím tě holka, víš co znamená slovo skromnost ne. Tak se tak začni chovat, protože jestli budeš pořád tak sobecká a blbá pípina, tak s dalším dílem prásknu o zem.To že ti všichni říkaly bohyně blesku jsem přetrpěla, ale že sis tak říkala sama mě prostě iritovalo. Pořád jen: Já jsem neporazitelná jsem bohyně blesku.... A potom bác objeví se Elara, či někdo jiný a jsi vyřízena.
Tenhle díl byl o něco horší než první a to kvůli Mare, ale všechno ostatní bylo super. Takže V.Aveyrdová zkus v příštím díle z Mare udělat lepšího člověka a hned bys měla víc * ( aspoň u mě a možná i u jiných lidí, kteří mají stejný názor jak já:) sečteno podtrženo 3,5*

SeverusSnape
23. září

Povstaneme, rudí jako úsvit...
No, rozhodně slabší než první díl, nic moc se tam neděje, ale neurazí. Mare jako postavu nesnáším, takže ta mi celkový dojem moc nezlepšila. Ale jsem zvědavá na další díl

4laras
11. září

První díl jsem měla za tři dny přečtený, ale tento mi přišel strašně natahovaný... nejlépe se mi asi četl začátek a konec.
A TEN KONEC?! Co se sakra stalo? už potřebuji další díl!

Kelen30
06. září

Už zase.Už zase mám pocit, že se z toho konce zblázním.A už zase je to kvůli Mavenovi.Upřímně doufám,že se to v Králově kleci změní, jinak se budu muset začít strachovat o své zdraví.Už jsou to dva dny co jsem knihu dočetla a nemůžu se zbavit pocitu otřesnosti ( z toho jak to skončilo) a neutišitelné nedočkavosti (na další díl).

A teď už konečně přímo k ději.
Přesto co jsem tady napsala hodnotím Křišťálový meč čtyřmi hvězdami (3,5* kdyby to šlo).Trvalo mi dlouho než jsem se do knihy začetla,stejně jak tomu bylo u Rudé královny.Akce tady byla vlastně neustálá,ale někdy natolik zdlouhavá,že jsem musela přeskakovat řádky,abych se dostala k něčemu důležitému (zvláštní,že pasáže s Mavenen jsem četla i dvakrát).

A co postavy?
Mare Barrowová-Ach jo Mare, já chápu,že je toho na tebe moc a neseš velké břemeno,ale v některých chvílích jsi to opravdu přeháněla.A když se ti někdo snažil vysvětlit,co děláš špatně,jenom jsi je odehnala nebo se na ně naštvala (Cameron,Cal,Kilorn a další).
Poslední mou nadějí byl Julian a tam se to snad trochu povedlo.Taky jsi si k sobě nikoho moc nepustila a stal se z tebe trochu samotář.Ale abych ti jen nekřivdila,tak na Mavena sdílíme rozhodně stejný názor.Chvíli jsem si myslela,že ho nenávidíš,ale jak sis začala schovávat ty dopisy,došlo mi to.Nenávidíš ho a zároveň miluješ.Jsme na tom podobně.

Cal-Musím se přiznat,že v prvním díle jsem ho moc nemusela,ale tady se to změnilo.Poznali jsme ho blíž a to pomohlo.Je obětavý,snažil se pomoct,jak jen to šlo.Ale jakmile jsem si představila Cala a Mare spolu,už mi tak příjemný nebyl.Uvidíme,jak se to bude vyvíjet dál.

Maven-Ach jo,Mavene.Proč musíš být takový zmetek? A proč tě za to tak milujeme? Rveš nám srdce (doufám,že to víš).Ale nerveš ho jenom mně nebo Mare,rveš ho nám všem ( i když tě milujeme nebo nenávidíme). A proč s tebou bylo tak málo scén? Ovšem,když ses objevil,tak to stálo za to.

Když to shrnu,tak tato kniha uměla vyvolat emoce a to by měla každá dobrá kniha,jen tu byly menší nedostatky v ději.
Takže 1.*za Mavena,2.* za to že i přes jeho zradu dokázala spisovatelka udržet v našich i v Mareině srdci naději,že by se pořád mohl stát tím princem z prvního dílu. Půl hvězdy za neustálou akci a 3.*za složitý svět ve kterém Mare žije.

markulka
01. září

Kniha byla úžasná, celou mě pohltila a já jsem ji přečetla jedním dechem... Bylo zajímavé sledovat, jak se hlavní postavy od prvního dílu změnily, i když popravdě řečeno mi zvýšené ego Mare lezlo ke konci už i ušima, naštěstí si to trošku vykompenzovala tím koncem. Na závěr už bych jen ráda řekla, že mě sakra štve, že si na další díl musím ještě počkat! :D

Dakarianna
18. srpna

S knihou jsem měla problémy. Při čtení první čtvrtiny jsem byla v silném pokušení knihu odložit, protože to bylo nezajímavé, nečtivé. Potom se stala kniha lehce čtivější. Ale stále mám i jiné výhrady – Mare byla otravná. Ano, bylo zajímavé sledovat jak se mění, spíše jak šílí. Ale ona se chovala naprosto nesnesitelně. Já jsem bohyně blesku, já jsem meč, já jsem zbraň, já, já, já... Akce tu byla, ke konci mi to přišlo až příliš ztřeštěné, konec byl zajímavý. Na další díl jsem zvědavá, doufám, že bude lepší.

Kyta
17. srpna

Z prvního dílu jsem byla nadšená. Nápad o světu rozděleném barvou krve se mi vážně líbil; bylo to originální a nové. Druhý díl mi ale dal pravý opak. Musela jsem se vyloženě nutit, abych knihu dočetla.
Od první strany to s touto knihou bylo jako na houpačce. Jednou se stalo něco, co mě nutilo číst dál, jindy se v ní nedělo nic zajímavého a já ztratila chuť k dalšímu čtení. Musím přiznat, že u mě převažovalo to druhé. Pár akčních scén tu sice bylo, ale přišlo mi to hrozně nezáživně napsané a jednolité. V "Křišťálovém meči" autorka docela hojně rozebírala city hlavní hrdinky, přibylo myšlenkových pochodů. Celkově byla kniha co se týče děje naprosto jednolitá; všechno se točilo jen okolo záchrany novokrevných. Netvrdím, že to nebylo důležité, ale aby to bylo rozepsané na 400 stran... No, aspoň závěr za něco stál. Měla jsem docela problém v názvech různých míst a kde se nachází - uvítala bych nějakou mapu celé země, takhle jsem se v tom dost ztrácela.
Mare se mi v druhém díle zprotivila. Nevím, čím to bylo, ale připadala mi sobecká, pořád se litovala a odháněla od sebe lidi, kteří jí mohli pomoct. Skoro na každé straně jsem četla něco o "bohyni blesku" nebo "blýskající holčičce". Tahle postava prodělala velkou změnu, opravdu. Nemenší změnu prodělal také Maven, který se tu naneštěstí neobjevoval moc často; kdyby ano, určitě by kniha byla zajímavější.

Asi se "Křišťálový meč" jenom stal tím doplňkovým dílem mezi prvním a posledním dílem. Je to škoda, první díl rozhodně měl potenciál. 2,5*

kamča4
14. srpna

Kniha se mi líbila a už se těším na další díl :)

EngliTer
14. srpna

Jako nebe a dudy. První díl byl super, druhý byl absolutně o ničem a nezáživný.

Tarrei
27. července

Náhodou, Křišťálový meč mě bavil stejně jako Rudá královna. Na rozdíl od prvního dílu, Křišťálový meč nabírá na vážnosti a zasvěcuje nás do rozpolceného, rozpadajícího se světa Rudých a Stříbrných.
Knížka mě rozesmutnila a postava Mavena pořádně znechutila. Doufám, že v příštím díle se na něm karma pěkně vyřádí.

Lucik100
23. července

Skvělá kniha. Autorka hojně používala podvody a lhaní, že ani sám čtenář nevěděl komu věřit.

Rose18
20. července

Výborný druhý díl plný akce a napětí. Po celou dobu čtení si autorka se čtenářem hraje a dává mu falešná vodítka. Za mě naprosto skvělá kniha; nemohu se dočkat pokračování! :)

Terka15
14. červenceodpad!

Myslela jsem si že to zvládnu, už předem jsem věděla že to bude špatné, ale po prvním dílu jsem chtěla dát autorce ještě šanci. Po 15O stranách kdy jsem se do knihy opravdu hodně nutila, odkládám. Nedělám to často, vždy se snažím knihy dočíst i přesto, že mne nebaví. Tady to nešlo :D

mišule5
14. července

Nečekala jsem, že se kniha už hned na začátku tak rozjede. Dostala jsem se k ní teprve až teď a vůbec jsem se nemohla zorientovat. Jakmile jsem ale četla dále už mi do sebe všechno zapadalo a náramně jsem si příběh užívala- za mě byl velmi napínavý ...až moc :-D jako u prvního dílu. :-)
Hodnotím 4☆ protože, jak už se tady zmínila abelmoony, mi tam taky něco chybělo.
Těším se na další pokračování.

abelmoony
09. července

Kniha se mi líbila méně než první díl, ale přečetla jsem ji a určitě se pustím i do dalšího pokračování. Nevím co, ale něco mi tu chybělo.

vandalindakova
23. června

Celkem fajn pokračování. Jen mi lehce vadilo, jak si Mare (hlavně na začátku) myslela, že se celý svět točí jen kolem ní. Přesto mě vždycky zasáhlo, když nestihli zachránit dalšího Rudo-Stříbrného. Některé scény byly i dost brutální, pro mě. Oblíbila jsem si Cala a jsem vcelku zvědavá, jak to s nimi nakonec dopadne. Celkem se dalo předvídat, kde Mare na konci knihy skončí.

any333
22. června

K tomuhle dílu jsem přistupovala se smíšenými pocity, protože jsem prvně viděla ne moc kladnou recenzi, ale nakonec musím říct, že mě kniha bavila a stránky rychle ubíhaly.
Zdálo se, že tady nám autorka víc přiblížila svět, ve kterém se děj odehrává a doufám, že ještě nějaká mapování přibydou, protože ráda bych se dozvěděla něco o zemi dvojčat, kde se Ardenové vyskytují běžně.
Děj se mi nezdál vůbec nudný, pořád se něco dělo, od útěku z Tucku, přes Oceánskou vyhlídku až k prvnímu Mavenovu vzkazu, samozřejmě nesmím zapomenout na konec. Tam mě docela překvapilo, kdo zrovna to odnesl. Jedné z postav je mi líto, oblíbila jsem si ji.
A co se týče ostatních, Cal je mi pořád lhostejný, Kilorna jsem v některých chvílích proklínala, ale jinak mi nevadil, Shadea jsem si zamilovala a o něco míň Farley(u té si myslím, že vím, co se s ní děje), pak taky Cameron s její drzou povahou a Mare mi nevadila a mnohdy jsem se s ní totožně sžila. Akorát mi docela vadila věta ,,Jsem bohyně blesku" co se objevila alespoň jednou za pět stránek. Vážně, lezlo mi to neskutečně na nervy. A pak zbývá Maven. Tohohle prince jsem si oblíbila, takže jsem radostně hltala každou stránku s ním, a že jich tam bylo pomálu. Snad se to v dalším díle napraví.
Jediné, co mi tak přišlo divné, byla podobnost s druhým dílem Serafíny a potom s X-Meny třetím dílem s názvem Poslední vzdor. Jsem docela fanda do Marvelovek, takže se mi to například s Cameroninými nebo se schopnostmi Babi zdálo podobné Leechovi a Mystique. Ale to je třeba jen můj názor.
A závěr je hodně moc otevřený, takže s radostí přivítám třetí díl.

Nikkaa
22. června

Uz potrebuji nutně treti dil...:-) za me prostě super...dobře se kniha čte ostatně nemam co vytknout :-)

kaca3606
10. června

Mavena si představuju nějak mezi Joffreyem a Tomenem z Hry o trůny,ale joo, dalo se to číst. nějak jsem se nedokázala vcitit do Mare , nepřemýšlela jsem jestli bych něco udělala jinak , a pak najednou bum prásk, všechno špatně :) teď jen čekat až vyjede další díl. jsem zvědavá co ten Maven vymyslí, a kdo, co ,kde a komu zase nalže...

Fanttastica
06. června

Mare mi tady přišla jako mrcha. Prostě si nemůžu pomoct, ale byla tak strašně namyšlená. Chvilkami jsem doufala, že umře. A na závěr otázka: Jak mám do dalšího dílu vydržet a nezbláznit se? :D

1Světluška2
02. června

Rudá královna je úžasný díl, ale Křišťálový meč mě tak nezaujal. Do knihy jsem se na zacatku vůbec nemohla za číst a v cítit se do děje. Jak se říká tento díl byl podle mě jen přechodným dílem mezi prvním a třetím.

JessieKKI
17. května

Neočekávala jsem mnoho a celkem mi trvalo, než jsem se rozhoupala knihu přečíst. Myslela jsem si, že děj bude prostě o ničem a na první díl se nezmůže. Opak je ale pravdou. Kniha se mi moc moc líbila a příjemně překvapila. Ze začátku mi jen trochu vadilo jak hlavní postava opakovala "Jsem bohyně blesku" ale časem jsem si zvykla a vcítila se do ní. Děj sem tam trošku váznul ALE za to ty akční pasáže se mi opravdu líbily. Dále si potom myslím, že je perfektně popsána osobnost a její povaha (především u hlavní postavy) a máte pocit že jste v ději a rozumíte každému jejímu tahu. Jak jsem se přehoupla do druhé poloviny knihy četlo se to samo. Už se těším na další díly, protože ten konec si určitě nenechá dlouho líbit a doufám že budou stejně dobré jako ty předešlé.

KatnissLavender
28. dubna

Rudá královna mne pohltila a uchvátila, Křišťálový meč ale bohužel trpí syndromem druhých dílů. Jeho děj by se dal shrnout do pěti vět! Až na pár emočně silnějších částí je pro mne kniha lepším průměrem a dávám jí 69%...

Alethea_k
24. dubna

Někomu se příběh může zdát jako jedna velká vykrádačka a bezcílné létání z místa na místo, ale pokud k tomu celému přistupujete jako k „oddechovce na entou" a necháte se pohltit atmosférou a emocemi, nemůžete být zklamaní. Nejvíce doporučuji lidem, kteří mají chuť na něco destrukčního.

Ayen
31. března

Musela jsem se přemáhat, abych tuto knihu vůbec dočetla. Mare mi byla hrozně nesympatická a vůbec mi nepřišlo, že by se změnil její charakter, jak o tom pořád mluvila (už nejsem stará Mare apod.).
Vím, že je to asi součástí toho smyšleného světa, ale těch nadpřirozených schopností bylo trochu moc ne? Jen tak z hecu jsem je počítala a v celé sérii, a to jen u postav, které se tam objevují, je 35. Když jich je tolik, tak si myslím, že vás pak už nemá co překvapit. Některé mi přišli dokonce zbytečné, protože si byli podobné. A navíc si myslím, že autorka některé schopnosti vymýšlela, aby jimi vyřešila problémy v ději.
Na mě tam bylo moc kopírování a žádná originalita (třeba bombardování vesnice, mi přišlo podobné s trojkou Hunger games). Za mě prostě ne.

Anka.
22. března

Jako by mi na hlavu vylili kyblík ledové vody. Mrazící, smrtící a děsivý osud Mare. Knížka doslova přeplněná vraždami, zradou, ale i odvahou, nadějí, sebeobětováním. Mare je neuvěřitelná.
Tím, jak od sebe všechny odhání (hlavně Cala!!), mě s každou následující stránkou štvala víc. To ale dělá Křišťálový meč další z řádky velmi dobrých knih. Vyvolala ve mně přesně ty emoce, jaké autorka chtěla aby čtenář měl. Zlost, strach, děs, překvapení, bolest.... To jak si Mare ostatní drží od těla, aby uchránila jak sebe, tak je, je na jednu stranu neuvěřitelně vytáčející i pochopitelné. Člověk, který je sám, se k nikomu nemusí poutat, nemusí trpět za ostatní. To Mare chce, ale nevede se ji to.
A ten konec??!! No teda. Jsem napnutá jak elektrické vedení. Doufám, že si nakladatelství pospíší a dá mi konečně ten happy end!!! Mare s Calem. Protože jestli to tak nebude, co bude se mnou? Bude ze mě šílenec, až se z toho zblázním.Štítky

dvě krve revoluce

Autor a jeho další knihy

Victoria Aveyard

Victoria Aveyard
americká, 1991

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených22x
v Přečtených380x
v Čtenářské výzvě16x
v Doporučených27x
v Knihotéce138x
v Chystám se číst283x
v Chci si koupit115x
v dalších seznamech6x