Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260316/bmid_ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4 1550 336

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

Terka18
06.06.2016 1 z 5

Knížce jsem dala naději, ale absolutně mě zklamala. Slátanina tolika knih, které už vyšly. Nemohla jsem se začíst a na konci jsem myslela, že knihu ani nedočtu. Dočetla jsem, ale kniha mě prostě zklamala.

lenka608
05.06.2016 5 z 5

Velice dobře sepsaná, snadno se čte, jen občas se na můj vkus některé části trochu vlekly. Rozhodně kniha, ve které ani omylem neodhadnete konec a budete asi 100x šokováni.

HDosoudilová
30.05.2016 4 z 5

Moje úplně první kniha tohoto žánru. Šla jsem do ní na popud kolegyň a tím pádem s odměřeným přístupem ale úplně zbytečně. Ze začátku mi chvili trvalo než jsem se zorientovala, ale jinak mě chytla a nepustila:-) Už se moc těším na druhý díl. Zaujal mě jak samotný děj, tak styl autorky.

Áňa 998
29.05.2016 5 z 5

Takových knížek víc a budu spokojená. Sice se podobá Hunger games a Selekci, ale to mi vůbec nevadí. Knížku jsem přečetla jedním dechem :)

TerkaM
27.05.2016 4 z 5

Musím konstatovat, že kniha nebyla tak úplně špatná, ale... v průběhu čtení jsem se hned několikrát neubránila myšlence, že je to prostě a jednoduše Hunger Games (a Selekce!) v bledě modrém a za tím si stojím stále. Navíc se autorka mermomocí snažila udělat z Mare Katniss, až z ní udělala jen jakousi její ubohou kopii.

Kromě toho mě na knize nic nepřekvapilo a vždycky jsem nějak tušila, co se stane (a nebylo to jen o pár stránek dopředu!), je sice pravda, že závěrečné (SPOILER) jakoby-se-nic-nestalo a nikdo nebyl považovaný za mrtvého (a tím nemyslím to, co jsem brala jako očividné, KONEC SPOILERU) bylo trochu přes čáru, ale v zásadě mi to nevadí.

Jediným světlým bodem na knize byl Cal, s nímž Mare dost slušně zametala. Mavenovi jsem po pravdě ani na okamžik nevěřila, ani mi nepřirostl k srdci a celkově mi připadal i falešný...

Jako, nebylo to úplně nejhorší, ale pecka to taky žádná nebyla. Uvažovala jsem, jestli bych si knihu koupila, ale to možná až vyjde celá série a já zjistím jak to dopadne - ano, určitě si sérii přečtu celou, četla jsem knihy s otravnějšími hrdinkami, pořád mám jistou naději, že se teď, s někým, koho nemůžu zmínit, bude třeba chovat rozumněji. Nebo že se to do konce série zlepší. No, ale pořád je tam Cal, že. V každém případě jsem zvědavá, ale zatím si ji kupovat nehodlám.

i.love.books@
26.05.2016 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, před autorkou smekám zaj její styl psaní. Možná to trošku připomínalo Selekce, ale mělo to i svůj vlastní příběh. Království rozdělené krvý... dobrý nápad a krásná kniha všem moc doporučuji

janka2000
24.05.2016 4 z 5

Kniha se mi v celku líbila, ale strašně mi připomínala Selekci. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, ale Mavena jsem ráda neměla. Těším se na pokračování. Snad bude originálnější než tento díl.

Alethea_k
20.05.2016 3 z 5

Rudá královna je opravdu skvělá. Nejradši bych jí dala nálepku fantasy vyvražďovačka!
Příběh je dobře promyšlený, všechno na konci zapadlo tak, jak mělo, jenže podobných knih jsem už četla dost a všechny se podobají Hunger games - ať chtějí nebo ne. A proto jsem předpokládala, jak se bude příběh vyvíjet, co se s kým stane. Ale i přes to všechno se těším na další díl.

AnnieMarie
18.05.2016 4 z 5

Knížka mě zaujala, líbila se mi. Bohužel teď frčí styl knížek Hunger Games a tahle knížka se tomu samozřejmě podobá. Konec pro mě skončil až moc nevyřešeně. Přišlo mi to celkem arogantní a sebevědomé, jako kdyby měla spisovatelka jistotu, že to se to chytne.

Nemyslete si ale, že tu knížku nenávidím, to ne. Spíš se těším ne další díl, protože jsem moc zvědavá, jak to vše dopadne! :)

ledaver
17.05.2016 5 z 5

Kniha mne naprosto pohltila. Už začátek byl poměrně rychlý a je vidět, že autorka neměla v plánu se s knihou loudat. Napětí se postupně stupňovalo a tím i mé očekávání a pak najednou BUM! Všechno je jinak... Napětí vygradovalo a mé očekávání se naplnilo. Nestíhala jsem otáčet strany a když jsem obrátila tu poslední, uvědomila jsem si, že potřebuji další díl...
!SPOILER!
To ja k se Mare okamžitě rozhodla být součástí Šarlatové hlídky mě trochu překvapilo. Myslela jsem si, že bude mít aspoň s Calem trochu soucit a trochu ho pochopí... když ji dal práci... tak trochu. To s Mavenem jsem čekala, ale to jak královna surově donutila Cala zabít svého otce... Tu stranu jsem četla snad 3x a bylo mi prince líto.

Knihu určitě DOPORUČUJI!!!

Davina
17.05.2016 5 z 5

Jedno obrovské WOW !! Opravdu originální a dech beroucí příběh plný zvratů. Opravdu se mi knížka moc líbila. Ten konec, to bylo prostě boží. Nemůžu se dočkat pokračování.

SeverusSnape
17.05.2016 5 z 5

Úžasný a originální nápad na knihu.
Zvraty jsou na denním pořádku a když už si myslíte,že Vás už nic nepřekvapí..Tak nastane BUM nakonci

Klaroš
15.05.2016 5 z 5

Knihu jsem měla půjčenou od mé 14-ti leté sestřenice, nicméně přestože se jedná o typ "pohádka pro holky", kniha měla úspěch v celé něžnější části naší rodiny a zhltla jsem ji jedním dechem, kdy se podařilo skloubit trochu sci-fi, trochu romatniky, trochu zamýšlení se, a to nejen pro děti.

Za sebe doporučuji, a pokud by bylo pokračování, hned do něj jdu.

Claryáš
15.05.2016 5 z 5

Ikdyž u mě knihy s politickou tématikou mají úspěch pouze zřídka, Rudá královna mě zaujala téměř ihned. Dokonce mě sama nutí do přečtení pokračování a možná toužím po pomstě a spravedlnosti, kterou od něj očekávám. Opět plný počet hvězdiček a možná i za to, že se hrdinka dobrovolně nevrhá po hlavě vstříc smrti jako v Nástrojích smrti a nebo v Povstalecké trilogii, která dokonce zašla až tak daleko, že mi zlomila srdce.

kendllajf
14.05.2016 3 z 5

Co napsat jako komentář, jsem se rozhodovala už v půlce knihy. Kniha je dobrá, nové téma. ALE.....Děj mi nesedl místem, kde se to odehrávalo. Podle obálky, jsem si představovala prostě středověké království, ale později jak začali přibývat stroje, mě to nesedělo. Kamery, továrny,... Nevím. Obálka je sice úžasná, líbila se mi, ale jak jsem psala, neseděl mi děj. Určitě si přečtu další díl, a nakonec mě nadchl aji nápad, že skoro každý něco ovládá.

PS: Jak se jmenovali to vodní? Nynfy? To je jedno, ale začala jsem dumat, že když ovládají vodu, teoreticky by mohli ovládat i lidi. Člověk je převážně tvořen vodou:)

Efeméra
13.05.2016 4 z 5

Před čtením jsem si říkala: hm, další dystopie, no to jsem teda zvědavá. Tímto žánrem jsem už mírně přesycená, stejně jako jsem před lety nechápala, jak ještě stále mohou letět upíři. Přes moje předsudky musím uznat, že knížka nebyla špatná. Ano, sice jsem místy opravdu cítila Selekci a Hunger Games, ale děj byl originální, hlavně ten plot twist na konci. Za ten ale podle mě může svou naivitou hlavní hrdinka, nechápu, jak si mohla myslet, že by jen tak dal Cal přednost jí. Zase tolik se toho mezi nimi nestalo. Taky mi přišlo divné, že Arven, který dokázal blokovat nadpřirozené schopnosti, byl na konci přímo v aréně, kde ho mohl každý zranit (což se taky stalo). Logické by bylo, kdyby seděl na chráněném místě, takhle král moc riskoval, což nebylo logické (ale pro autorku samozřejmě nutné). Všichni pak akorát viděli, že je Mare Rudostříbrná.

ElissAnn
06.05.2016 4 z 5

Kniha mne nadchla!... Když už víte, jak to dopadne, tak se vsehno změní. Což se mi na ni líbilo nejvíce! Jinak k to typická brakova literatura. Milostný trojúhelník, hlavní hrdinka naivka, ale zaroven bojovnice... co dodat.
Dobrá oddechovka.

anatonka
02.05.2016 3 z 5

Čekala jsem víc. Líbil se mi název, obálka fantastická a myšlenka na svět rozdělený krví mě nadchla. Ze začátku Selekce, dívka z lidu si má vzít prince, pak přišlo Hunger games, dívka z lidu musí být poslušná aby pomohla zachovat svět který je špatně přestože ona ví jak moc. Líbil se mi Julian a Will, Kilorn jak už někdo nadnesl je tu pro to aby v dalších dílech mohl být v milostném trojúhelníku místo Mavena, svým způsobem se mi líbila i Evagelina. Původně jsem si chtěla knihu koupit, od toho jsem po přečtení ustoupila, druhý díl si přečtu, ale stejně jako první si ho radši půjčím v knihovně.

Terka15
27.04.2016 2 z 5

Dvě hvězdy a jen za to že kniha nebyla tak lehce předvídatelná jako Selekce. Čtivá a dá se říct že se tam neustále něco dělo. Jinak mi přijde že je to směs toho nejlepšího (a toho co dosáhlo oblíbenosti u čtenářů) Selekce, Povstalecké trilogie, Hunger games, no myslím si že každý si v tom najde něco. Další strhnutí hvězd bylo za milostný románek, trojúhelník říkejte si tomu jak chcete. Poslední dobou je to v každé knížce a mě to přestává bavit :/ nudné ohrané a popsané pocity hrdinky jsou vesměs vždy podobné ne-li stejné.

orangerose
27.04.2016 5 z 5

plná akce, napětí, bavila mne moc :)

těším se na 2 díl této série