Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260316/bmid_ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4 1553 337

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

caroline.aiko
28.04.2018 5 z 5

Celkem jsem se toho bála, ale nakonec mi knížka nedala a při nejbližší příležitosti jsem po ní sáhla a dokud jsem jí nedočetla, tak jsem jí nedala z ruky. Fascinoval mě nápad rozdělní společnosti na Rudé a Stříbrné. Chvílemi mi bylo vážně líto lidí, kteří žijí ve vesnicích, které jsou utlačovány chudobou. Mare se ničeho nebojí a pomáhá rodině, jak jenom může, až do incidentu s její sestrou, kdy celou rodinu zklamala. Líbila se mi hlavně její snaha, ale z ničehonic se ocitne tam, kde by nikdy být nechtěla..

Lorej
27.03.2018 5 z 5

Svět Rudých a Stříbrných mě naprosto fascinuje. Stříbrní páni a dámy a jejich posedlost mocí a postavením u dvora. Naproti nim chudí, a své životy jen přežívající, Rudí. Tady čichám revoluci.
Příběh o dívce, ze které se čirou náhodou vyklube výjimečná osoba. Nezní vám to povědomě? Ano, většina YA knih jsou podobného stylu. Ale zrovna u Rudé královny na to každý upozorňuje a stěžuje si na to. Že je to prý jen slátanina jiných příběhů. Já to nepopírám, ale když smícháte dvě různé barvy, vznikne nová. A stejně to funguje i u tohoto příběhu. Smíchalo se několik různých věcí z YA knih a vznikl úplně nový, originální svět.
Mně se kniha moc a moc líbila. Příběh je velmi nepředvídatelný a plný zvratů a překvapení, takže je těžké se od ní odtrhnout.

Denisa153
12.03.2018 1 z 5

Jako by autorka nahňahňala několik knih do jedné. Občas je to nesmyslné a nedotažené. Příjde mi, že hlavní hrdinka vůbec nepřemýšlí nad ničím se vůbec nepozastaví. Další díly určitě číst nebudu.

Sima890
04.03.2018 4 z 5

Rudá královna je propletená nenávistí, láskou, vírou, ale i zradou, která vše zničí a zlomí. Moc se mi to líbilo, ale když se dívám zpět vidím několik nedostatků, které ubírají na kvalitě. Zvraty mě opravdu dostaly a byly nečekané, až jsem to nebrala, nechápala jsem jak je možné co se stalo.

Čtení jsem si užila, ale nechápu jak kniha mohla být vyhlášena za nejlepší YA knihu 2015 na Goodreads. Na to, že se řadí mezi romány tam té romance bylo sakra málo, což mě v tomhle odledu zklamalo. Autorka z toho mohla vytáhnout o hodně víc. Hodně velkou roli hrají barvy, a to nejen krve - ale i rodů. Celkem mi tam vadila diskriminace Rudých, ale to je hlavní děj knihy a má tam určitý účel.

Co se děje týče, tak ten se mi moc líbil. Sledování Mare jak se potýká se svou nenávistí vůči Stříbrným a přehodnocuje své názory bylo velmi čtivé, i když se mi její rozhodnutí občas nelibila. Všechny postavy-tedy kromě královny a Evangeline-působí hrozně simpatisky a o to víc pak člověka zabolí zrada.

Anyone can betray anyone.

andrejci
03.03.2018 5 z 5

Nejdřív jsme se toho bála,a najednou jsme knihu nemohla odložit. Příběh byl napínavý,dobře napsaný. Autorka všechno skvěle napsala. V podstatě nemám co dodat. Knihu můžu jedině doporučit. :):):):):):):):)

Kačkaknihomol
27.02.2018 1 z 5

Tahle kniha vznikla smícháním všech možných i nemožných klišé. Chtěla jsem tenhle komentář pojmout nějak děsně kreativně, tak jsem udělala takový menší seznam:
5 Klišé v Rudé královně:
1. Svět je nějakým způsobem rozdělený
V tomhle případě na Rudé a Stříbrné. Jako nápad je to celkem fajn, avšak autorka se tomu rozdělení vůbec nevěnuje, takže to zůstává ošemetné. A ty schopnosti u Stříbrných... Kolik jich vlastně je? Připadalo mi, že si je autorka vymýšlí za pochodu.
2. Přítel z domova
V Selekci Aspen, v Hunger games Hurikán a v Rudé královně Killiorn. Takoví ti týpci, který nemaj rádi systém, hlavní hrdinka má děsnou touhu je chránit a taky se stávaj obětmi milostného trojúhelníku. Prostě děsná hovadina.
3. Výjimečná hlavní hrdinka
Jste nebojácná, máte chudou rodinu, ostrý jazyk a nedoceněnou krásu? Pravděpodobně se z vás stane hlavní hrdinka, která je jiná než ostatní a pokud jste v nějakým hustým fantasy světě, většinou budete mít nějaký kulervoucí schopnosti. V dalších dílech se nejspíš stanete tváří revoluce a přestože budete z těch vražd vydeptaná, čeká vás šťastný konec s nějakým nabušeným týpkem.
4. Milostný trojúhelník
Dva sexy chlapci, jeden z domova, druhej z nového prostředí? Tady to smrdí milostným trojúhelníkem! Z obou chlapcům se hlavní hrdince zpotí dlaně a rozbuší srdce, ale pokud ji jeden z nich nasere, běží za tím druhým. A ne, není lehká děva.
5. Povstalci
Většinou podřadnější rasa, která má základnou v nějakým vidlákově. Na konci třetíhu dílu je obvykle vzpoura, která skončí happyendem. Hlavní hrdinka svými úžasnými kecy podnítí jiskru.
Samozřejmě nechci říct, že by kniha byla jen a jen špatná a jen a jen klišé. Například konec je víceméně originální (ale děsně bizární a nepřesvědčivý) a i styl je slušný. Do dalších dílů se ale pouštět nebudu, četla jsem pár negativních recenzí a jsem přesvědčena, že když mě nebavilo tohle, nebude mě bavit ani druhý díl, který má být jen a jen o útěku.

KnihomolkD
23.02.2018 1 z 5

Směs mnoho dalších knih.
Hodnocení: 1,5*
Bylo to strašně nudné a určitě do dalších dílů nepůjdu.

Veronika03
23.02.2018 4 z 5

Poměrně zajímavá knížka, začátek byl trochu pomalý, ale pak se děj naštěstí rozjel. Prostředí dost připomíná např. Hunger games, ale proč ne, když se tyhle knihy líbí? Kontrast moderního světa a přitom života v zámku, kde může čtenář chvílemi zapomenout, o jakou dobu se vlastně jedná, byl zvláštní, ale ne špatný. Další díly si přečtu. Celkově oddechové a zábavné čtení s docela sympatickými postavami.

Veronicess
20.02.2018 3 z 5

Táto knižka bola...zaujímavá. Na jednej strane bol pre mňa začiatok strašne pomalý, predvídateľný a prišlo mi že čítam už po miliónty krát ten istý príbeh. Na druhej strane sa to tak od polovice rozjelo a koniec som zhltla ako malinu. A určite si chcem prečítať aj další diel.

Rozhodne to nebol nejaký prelomový nikdy doposiaľ nevidený nečítaný príbeh, ktorý by ma nejak extra uchvátil. Ale bolo to dostatočne zaujímavé, zábavné a pri konci napínavé a super.

hrabalikoval
18.02.2018 3 z 5

Zajímavá knížka připomínající trošku Selekci a i tak čtivá a napínavá. Jsem ráda že mám doma koupené další díly a nemusím netrpělivě čekat na návštěvu knihkupectví :)

sarušiatko
30.01.2018 5 z 5

Kniha bola super, ľahko sa čítala, bola napínavá.... Dlho som čakala kým výdu 3 časti a keď som si ich kúpila tak som zistila že sú až 4.

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Příběh jsem si zamilovala. Krásně se četl, napínavý :-).

Niarra
13.01.2018 4 z 5

Oddechové a příjemné čtení. Pro mě i celkem napínavý děj s nečekaným zvratem na konci. Ve srovnání se Selekcí (i když mně osobně knihy moc podobné nepřijdou) se mi Rudá královna zdá propracovanější, ale k srdci mi nějak víc přirostla Selekce. Rudá královna je skvělá kniha pro nenáročného čtenáře, který se rád ponoří do jiného světa. Jsem zvědavá na pokračování příběhu.

Hermiona8703
31.12.2017 3 z 5

Mně jako milovnici fantasy se kniha velmi líbila, ze začátku nic moc, ale pak se mi to začalo líbit víc a víc. Rozhodně to šlo napsat i lépe, ale kniha byla čtivá. Docela mi to připomínalo selekci, ale nějak zvlášť mi to nevadilo. Konec jsem teda opravdu nečekala a tak dávám tři hvězdy.

Klarsik3
26.12.2017 3 z 5

Kniha mi přišla dost předvídatelná. Ale ani to mi nezabránilo jí číst v každé volné chvilce, člověk si pořád říká co by kdyby... Navíc nikdy nevíme zda jsou naše doměnky správné :)

MaléZlo
10.12.2017 4 z 5

Než jsem se do knihy pustila, koukala jsem na nějaké recenze. Podle všeho kniha rozdělila čtenáře na dva tábory: první, knihu odsoudil, někteří knihu ani nedočetli a druhý tábor si knihu oblíbil. Musím přiznat, že přes některé nedokonalosti (ke kterým se dostanu) já rozhodně patřím do tábora druhého - tedy kniha se mi moc líbila.
ALE! Kniha mi připomínala trošku Hunger games, zároveň se mi vybavovala knižní série Selekce. I když kniha obsahuje romantický trojúhelník a spoustu romantických klišé, ani jedna z těchto věcí mi nevadila.
Děj se jsem malinko předvídala, ale i tak jsem byla lehce překvapená. Neměla jsem sebemenší problém se do knihy začíst a knihu jsem sfoukla docela rychle. Pro mě to bylo oddechové čtení a rozhodně knihu dále doporučuji.

nikol1774
03.12.2017 3 z 5

Vzhledem k tomu, že fantasy nemám ráda mě celkem překvapila tahle knížka. Jako u většinu knih jsem ani o téhle na začátku nic nevěděla, ale chtěla jsem dát ještě poslední šanci fantasy knížkám a opravdu zírám. Postavy mi přišly sympatický děj byl hodně zajímavý, ale zároveň to nebylo až moc přehnaný. Na závěr bych asi řekla jenom to, že to nebylo až tak špatný, ale další díl si nejspíš nekoupím.

Siwan
20.11.2017 2 z 5

Většinou se snažím držet hesla, že napsat knihu je odvážný počin, za který autorům tleskám, i když se mi třeba nelíbila.
Takže - nelíbila. Dvě hvězdy za snahu a prostředí.

Annnysek
09.11.2017 5 z 5

Super krásná knížka, hodnè mi připomínala Hunger games, Paralelní světy a Divenerci, kdo tyto příběhy má rád určitě doporučuji

KiraSam
29.10.2017

Moc pěkná knížka, četla se skvěle a sám příběh je velmi zajímavý. I když si sama nedokážu představit sebe samu v tomhle světě. Mare se mi zalíbila a byla mi i sympatická. Na konci je nečekaný zvrat, ale musím řící, že tam zapadá skvěle. Dodává jistým věcem logičnost.