Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260316/bmid_ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4 1550 336

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

Knihoholka111
28.08.2019 5 z 5

Tahle serie je má srdcovka,tolik šílených zvratů a tak napínavý a čtivý děj, doporučuji !

Eponka
12.08.2019 5 z 5

Tuto knihu rozhodně doporučuji řekla bych že mi připomíná Hunger game a Divergence. Je velice čtivá a napínavá. Jsem velice zvědavá jak budou pokračovat další díly. Jinak hlavní hrdinka Mare se mi moc líbí ale největší favorit je zatím pro mě Cal .

zíza12
06.08.2019 5 z 5

nejlepší kniha
Doporučuju :)

BojácnéKuře
02.08.2019 3 z 5

V této knize jsem měla hlavně problém s postavami. Všechny jsou buď nudné nebo stereotypní, podobné můžu snadno najít v ostatních knihách. Nepřinesly mi nic nového.
Svět kolem a zápletka - to už bylo trošku lepší, i když mi to nepřišlo úplně promyšlené a někdy ani logické. Snad budou další díly lepší. Dám této sérii šanci, ale nemám moc velké naděje.

lily04
23.07.2019 5 z 5

Od samého začátku mě tato kniha zaujala a proto jsem musela co nejdřív přečíst všechny dostupné díly!

4129
16.07.2019 5 z 5

Příběh Mare je pro mě jeden z nejoblíbenějších. I když jsem s mnoha jejími rozhodnutími nesouhlasila, (A to pak většinou knihu odkládám.) dočetla jsem její příběh až do konce. A byla jsem příjemně překvapená. Většinou přibližně odhadnu zápletku a její rozuzlení. Proto mi Rudá královna tak trochu vyrazila dech. Zvrat se odehrál tam, kde jsem ho nečekala. Jestli že budou další díly stejně dobré či lepší, mám se na co těšit.

Ivka14
11.07.2019 4 z 5

Bylo to napínavé a zajímavé. Někdy to možná bylo nudné nebo až moc přes čáru, ale me se to líbilo a těším se na další díly,protoze konec mě fakt překvapil v několika ohledech a to dělá tuto spisovatelku zajímavou.

maanba
23.06.2019 3 z 5

Nevím...Každá kniha je něčím zajímavá a to i tahle. Autorka má krásnou představivost, ale za mě jí neumí přenést na papír. Kniha má přes tři sta stránek a nic moc se toho neděje. Nevím jak u jiných čtenářů, ale mě musí autor připoutat k ději hned v první knize a je jedno jestli na desáté, padesáté nebo sté stránce, prostě musí. A proto mi je líto tuhle sérii nedočíst, ale asi se časem k ní možná vrátím a dám jí druhou šanci. :)

wotana
28.05.2019 4 z 5

Není to špatné, ale hlavní hrdinka mě šíleně štve. Chápu, že je jí 18 tak je hrozně naivní a každýmu věří, ale ke konci knihy zázrakem "dospěla" a sama sebe nazvala "Bohyní blesku"!!?? Jakože, cože????? Hrůza!!!
Ale i přesto si přečtu další díl, chci vědět jak se to bude vyvíjet, ale co jsem koukala do recenzí, tak to teda nebude nic moc :-(

maja11231
13.05.2019 3 z 5

Četla jsem už lepší knihy ale přesto si přečtu další díly, jsem totiž zvědavá jak to dopadne

Catwoman292
07.05.2019 4 z 5

Knížka se mi poměrně líbila byla čtivá a především mě zaujal nápad světa rozděleného podle krve. Já osobně bych ale ocenila, kdyby autorka popsala a uvedla více schopností stříbrných. Kniha byla sešitá Selekce a Divergence dohromady. Hlavní hrdinka mi byla sympatická i přes její najivitu. Upřímě milostný trojúhelník v této knížce mi přišel snad nejvíce klišé, ale nakonec mě knížka (dík svému konci) přesvědčila, že jejím přečtením nic nezkazíte ba naopak.

mrousek
14.04.2019 4 z 5

Výborná young adult fantasy kniha, kterou rozhodně nepohrdne žádný nadšenec tohoto žánru. Celou triologii mám v plánu přečíst v krátkém úseku, neboť je opravdu zajímavá a většina postav je mi velice sympatická. Děj je parádní, nicméně se mohlo lépe popsat Mare a její vstoupení do celé královské rodiny a celého existování stříbrných.
Avšak knihu samozřejmě doporučuji.

Epes
14.04.2019 4 z 5

Kdo ještě nechce opustit tematiku Divergence a Hladových her, tak najde v knížce uspokojení.

lucie0134
12.04.2019 3 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než jsem knížce přišla na chuť. Vadilo mi jak Mare byla tak naivní občas jsem si říkala jak může věřit stříbrnému, jak se může klanět zrůdě. Nejvíc se mi líbila Farley, možná to bylo i tím, že je mi svým způsobem podobná. Kniha je hezky psaná, ale pokud chcete přečíst daleko lepší knihu doporučím Ledová krev je na podobném principu ale daleko lepší.

ydnac
12.03.2019 5 z 5

Zrovna se chystám číst 4.díl z této série. Všechny díly se mi moc líbily, připadalo mi to díl od dílu lepší a napínavější. Vždycky se těším, že najdu nějakého autora, který píše skvělé fantasy a tady jsem se určitě nezklamala:-)

hellena1523
15.02.2019 1 z 5

Nebylo snadné se začíst a když se tak stalo, tak jsem měla dojem, že čtu plagiát.
Nápad se stříbrnokrevnými byl super, ale nedotažený, spousta věcí, které by tento prvek k knize vysvětlily, prostě chyběla, tudíž i tento motiv působil tak nějak neukotveně.
A co to teda totálně zabilo, to byly ty protivné postavy a vrcholem byl naprosto stupidní milostný trojúhelník.

rampapa
06.01.2019 5 z 5

Tento příběh mě doslova dostal.Zamilovaka jsem si hlavní postavy.Knížku veni moc doporučuji. ????❤

Gi-Gi
02.01.2019 5 z 5

Když Jsem cetla komentáře předchozích, nějak jsem pochopila, že to bude to pravé... Opravdu je to kombinace několika knih od hunger games po selekci, ale i tak má své kouzlo. Vlastnosti jednotlivých postav davaji tušit, to co prijde, ale neubírá to čtivosti knihy. Uvidime, jak se příběh rozvine dál...

LillyGrace
01.01.2019 4 z 5

Zajímavý svět rozdělený krví...
Příběh trochu klišé, hlavní hrdinka občas na facku, ale jinak to bylo skvělé. Příběh se mi moc líbil a ten konec mě vážně překvapil. Nečekala jsem to.
Za mě doporučuji.

Teritejas
30.12.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vyhlédla v knihkupectví a dostala ji k Vánocům. Čtení mě sice baví, ale nikdy jsem nečetla nějak extra rychle. Tuhle knihu jsem ale přečetla za 3 dny a jedním dechem. I když ano, občas to bylo celkem předvídatelné, stejně jsem byla nervózní od začátku do konce. Mare mě občas štvala, ale jako hlavní hrdinka byla dobře vymyšlená. Nikdy mě kniha nezaujala tak, jako tato. A jestli někoho baví Hunger Games a Selekce, takhle kniha je nutnost!