Jsem zlomená

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165251/jsem-zlomena-165251.jpg 4.2486

Roztříštěná 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Unravel Me, 2013

Kniha Jsem zlomená

ardeas
25.10.2017

Desná nuda. S Juliette je to na zaplakanie a nemyslím to v kontexte, že s ňou súcitím. Kenji to pekne opakuje dookola, aby sa spamätala, dala dohromady ale nie, budeme celú knihu plakať s ňou, nad jej neutíchajúcim nešťastím... Čo sa týka Adama a Warnera, Bod Omega a jeho členov, je to zaujímavo vystavané. LENŽE! Ten milostný trojuholník a Juliette s jej "vnútorným svetom" plných problémov dej úplne zabíja. To, ako zle je to všetko autorkou rozložené na tri knihy dám do komentára k poslednej knihe.

Táto kniha má svoje záblesky, ale celkovo je to podpriemer.

klarinka9974
07.09.2017

Jsem nadšená, jsem zaskočená a jsem přesvědčená o tom, že tato série je prostě boží. Užívala jsem si knihu od začátku do konce a moc se mi celý děj líbil. Užijete si akci, napětí a hlavně lásku. Prostě super, super, super!!!!

Fanttastica
29.05.2017

Knihu jsem dostala na Vánoce. Ježíšek vybral fakt dobře. :D
( Nevím co tam furt Juliette řešila. Být na jejím místě tolik bych Warnera netrápila. )

Zuzka2002
17.05.2017

Vadil mi tam ten milostný trojúhelník, ale jinak také skvostně napsané ♥

Lalina3
04.05.2017

V tomto díle mi trochu vadila ufňukaná Juliette, která se topila v užírání a milostném trojúhelíku..
Přesto povedený díl a také se držel poutavý styl psaní.

Halka2
09.04.2017

Nemám co dodat. Zajímavý styl psaní, který se mi líbil, napínavé . Tato série bude patřit k mým nejoblíbenějším.

PeťkaW.
28.03.2017

Asi budu od zdejšího hodnocení vybočovat, ale já jsem opravdu upřímně trochu zklamaná... a to hlavně z toho, že autorka promrhala tak dobrý potenciál prvního dílu. Děj druhé knihy by se dal scuknout asi do padesáti stran. Na zbytku se pořád dokola opakovalo asi toto: "Miluju Adama. Můžu s ním být. Nemůžu s ním být. Jsem zrůda. Chce se mi brečet. Nejsem zrůda. Warner je zloduch. Ne, není...." a další lítostivé projevy hlavní hrdinky utápějící se v depresi a sebedestruktivních myšlenkách, které se opakovaly pořád dokola jen s minimálními rozdíly. Nehledě na to, že i zbytek jejího chování mi přišel občas dost nelogický a nejednou jsem si říkala, že spíš než výcvik, by potřebovala psychologický rozbor a pár sezení (viz. bratrský milostný trojúhelník). Několik světlých okamžiků tu bylo a jak je psané v dřívějších komentářích - nejsilnější postavou je opravdu zlatíčko Kenji, který zachraňuje, co se dá. Zůstala ale velmi dobrá čtivost, originální pojetí vyprávění příběhu a nezaměnitelná stylistika autorky, díky kterým není čtení tak hrozné, jak může vypadat ze začátku mého komentáře. Ubrat trochu toho prostoduchého holčičího fňukání a přidat trochu děje - to by bohatě stačilo k tomu, aby byla kniha dobrá. Takhle ji bohužel musím hodnotit jenom jako průměrnou.

izfnp
11.02.2017

Pre mňa najlepší diel série, ktorý výborne nadviazal na jedničku a ukázal, že autorka sa rozhodne nebojí riskovať. Hlavná postava tu síce bola chvíľkami otravná, ale stále vcelku sympaťáčka, a že sa autorke podarili mužské postavy, si každý musel všimnúť. Čo sa milostného trojuholníku týka, autorka ide proti prúdu a v Juliettinom živote tým nastáva zaujímavý obrat. YA kníh mám načítaných za posledné roky mnoho, takže už som ani nečakala, že ma niektorá tak očarí, ako práve príbeh Tahereh Mafi. Tá však píše veľmi krásnym spôsobom, do viet spája slová veľmi kreatívne a citlivo. Super knižka!

Ni_kita
31.12.2016

Nemám tušení jestli vůbec existují slova, kterými bych mohla popsat to, jak moc mi tahle kniha přijde úžasná, a už vůbec mě nenapadají slova, kterými popsat dokonalost Aarona Warnera. Pokud i poslední díl bude stejně úžasný, tahle série bude rozhodně patřit mezi to nejúžasnější, co jsem kdy měla tu čest číst.

simviki
20.12.2016

Můj komentář k této knize bude trochu rozporuplný. Tak za prvé 5 hvězd si zaslouží všechny díly kvůli neobyčejnému barvitému stylu , květnatým metaforám a romantickým přirovnáním, jaké autorka naprosto nenásilně a přirozeně vkládá do knihy. Tleskám a smekám,s takovým krásným vypravěčským jazykem jsem se ještě nesetkala Samotný příběh je taky vystavěný pěkně, nicméně zde už můžeme vysledovat jistou podobnost s jinými knihami tohoto žánru. Jenže, co pořád mají ti autoři psát? Hrdinku se mi, při veškeré snaze, nepodařilo pochopit- teď mluvím o jejích citech k dvěma mužům. Opět nic nového, trochu mi chvilkami připomínala ufňukanou budoucí princezničku od K. Cass. Je pravda, že autorka jí to s její láskou a její „ schopností“ (nebo „ prokletím “… ?), vůbec neulehčuje, ale po tom , co prožila, a co se děje kolem, by se mohla trochu snažit..

paja5
10.12.2016

Je to už dlouhá doba, co jsem knihu četla, ale nyní zjišťuji, že je to nejlepší knižní série v mém životě!(Samozřejmě hned po TMI.. :D) Neuvěřitelně doporučuji! Miluji hlavní hrdinku, která se nenimrá ve svých citech apod. co mi příjde již v dnešní knižní době velmi otravné, do tajemného Warnera, ale i do ne zase tak velkou roli hrajícího Kenjiho :) Dá se zamilovat do všech postav a do příběhu samotného. Taherer, prosím, napište další knižní sérii!! :D)

Ania_x
28.10.2016

Pro začátek bych ráda upozornila, že mezi prvním a tímto dílem vyšla ještě novela o Warnerovi - Destroy me, která do češtiny přeložena nebyla. Sama jsem se o její existenci dozvěděla teprve po přečtení knihy, a číst ji tedy budu teprve zpětně. Můj názor bude tedy tou novelou neovlivněný a také bude obsahovat SPOILERY.
Posledních pár stran prvního dílu ve mně rozproudilo zvědovost a naději, že díl druhý bude opravdu stát za to. První čtvrtina knihy byla k nesnesení. Celé se to točilo okolo těch samých myšlenek; Nejsem nebezpečná. Adam. Jsem nebezpečná. Adam. Jsem zrůda. Adam. Adam. Adam... Pak konečně Juliette někdo objasnil situaci. A nebyl to nikdo jiný než můj nejoblíbenější hrdina z této knihy Kenji, který na ni vykřičel všechno, co jsem jí chtěla říct sama. Kenji, děkuju. Juiette konečně pochopila, že pro dobro všech bude nejlepší, když začne spolupracovat. Konečně. O několik stran později mě kniha začala bavit o dost více. Byť jsem stále Warnera považovala za bezpáteřního a bez srdce, rozhovory, které s ním Juliette vedla, byly mnohem zajímavější než její stýskání si po Adamovi.
Když vyjmete z příběhu to fňukání Juliette a Adama ( v těch momentech jsem je oba chtěla tou knihou praštit po hlavě), tak je děj vlastně dost povedený. Dokonce je lepší než v prvním díle. Na další díl jsem rozhodně zvědavá.
Ke konci bych ještě jednou ráda vyzvihla postavu Kenjiho, který jako jediný svým humorem rozjasňuje tento příběh.

Izabell
11.10.2016

Je to dobré! Je to vážně dobré! Hezky to navazuje a napětí se stupňuje. Jsem zvědavá na poslední díl a zároveň mám strach aby to udrželo kvalitu.

Paixan
03.09.2016odpad!

Hrůza. Tak přece jenom je nevěrná Adamovi a Warnerovi je jedno, že ho málem zabila.
Normální chlap by ji nenáviděl do konce života a neříkal by, že ji miluje a Juliette jsem začala nenávidět. Další díl nebudu číst.

NicaCola
22.08.2016

Prostě jsem nedokázala přestat číst!! :) Ihned beru do ruky poslední díl :)

Lossosska
11.08.2016

Druhý díl je možná maličko lepší,než ten první.Ale po pravdě-každý má něco do sebe.Tento díl vysloveně podtrhuje rčení:,,Nesuď knihu podle obalu".Týká se to především Warnera.V prvním dílu jsem ho upřímně nenáviděla,v tomto ho mám ráda a naprosto to vyvrší poslední díl.Naopak se mi zošklivila představa o Adamovi.A Juliett-to je prostě Juliett.Mnoho lidí si tu stěžuje na to,jak je ze všeho nešťastná,na druhou stranu,je potřeba s ní soucítit.Pakliže to neuděláte,chápu vaše reakce.Shrnu-li to,opět mohu říct jen:skvělé.Opravdu se mi kniha,jakožto i celá série neuvěřitelně líbila.

Kaytria
06.07.2016

Nejmíň oblíbené postavy? To ufňukaný a láskou zhrzený hlavní trio. Nejlepší postavy? No, vlastně všechny ostatní, který se uměj aspoň trochu chovat dospěle a nepociťujou zhrzení na každý stránce. Čekala jsem pořádnou dystopii, kde bude spousta děje, akce, a všeho nějak vyrovnaně, ale tohle bylo jen 200 stránek, které řeší: jestli Juliette začne brečet, jestli omdlí, že se touží někoho dotknout, že se nikoho vlastně nemůže dotknout, že miluje jednoho a že miluje druhýho. Ještě třetí díl asi zkusím, třetí díly bývaj nejvyhrocenější co se akce týče, ale jinak zklamání zklamání a zklamání.

AjinQa
23.06.2016

Upřímně? První díl mě vůbec nebavil a tenhle jsem hltala stránku za stránkou. Je opravdu miliónkrát lepší než Jsem roztříštěná.
Juliette se konečně začala chovat normálně a tím se pro mě stala opravdu příjemnou hlavní hrdinkou. Myslím, že to bylo i kvůli stylu jakým autorka napsala tuto knihu. Myšlení Juliette bylo opravdu zajímavé.
Adam mě pořád bohužel štval. Choval se místy jako malé děcko.
Příběh se konečně začal pomalu posouvat dále. Neskutečně jsem si v tomto díle ještě více oblíbila Warnera.
Doporučuju si tuhle knihu přečíst, i když se vám nelíbila jednička. Tenhle díl za tohle opravdu stojí.

Jůšo
04.05.2016

Autorka mě nepřestává udivovat svou fantazií. Její přirovnání jsou opravdu originální a já se jenom divím, kde se jí to v hlavě všechno bere. :') Dostal mě hlavně konce knihy a už se nemůžu dočkat, až ce dozvím jak celý Juliettin příběh dopadne. :)

i.love.books@
02.05.2016

Je možná lepší než první díl. A Adam mě při čtení neustále štval

pavlinka04
04.04.2016

Tahle knížka, se slovy vyjádřit nedá, je prostě fantastická, nejlepší, ponoříte se úplně do děje, a jedete, oči mi úplně jely po řádcích nedaly se zastavit, přečetla sjem ji za 1 den a půl, opravdu doporučuji je fantastická, dokonalá, kdo si ji nepřečte je hlupák :D a komu se nelíbí.....
Je skvělá :D
PS: Warner je super :D

EvaSupovic
31.01.2016

Lepší než předchozí díl :-D Samé zvraty.... Už jsem se začetla do třetí části, tak jsem natěšená, jak všechno dopadne ;-)

Baraliska
28.01.2016

Druhý díl je úžasný. Všichni tam jsou úžasní. Kniha je úžasná. Spisovatelka to nemohla napsat lépe.

markulka
20.01.2016

Kniha byla fajn, ale první díl nepřekonala... Warner, Kenji a Adam jsou jedním slovem úžasní! :-) Juliette mám taky ráda, ale občas mi pěkně leze na nervy. Dále bych řekla, že kniha je velmi zajímavá tím, že se tam, řekla bych až moc, objevují pocity a názory hlavní hrdinky. Ne, že by mi to vadilo, ba naopak a říkám si, jestli třeba autorka nevložila své emoce do knihy... Určitě jsem zvědavá na další díl!

Xena011
18.01.2016

Pěkná kniha plná zvratů a napětí, jak co bude probíhat dál. Adama jsem začala litovat. Ale Warner, no to se těšte. U něho je dost velký zlom Toho jsem začala mít ráda. Nevím proč, ale tento díl mi přišel moc protáhlý, někdy zbytečné věci, ale i přesto jsem děj hltala. Ten konec začal být dost zajímavý. Však sami uvidíte.

antiutopie, dystopie

Tahereh Mafi