Jsem roztříštěná

Jsem roztříštěná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151731/bmid_jsem-roztristena-151731.jpg 4 934 934

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Shatter Me , 2011

Gwendolyn
05.05.2014 3 z 5

To bylo poněkud... ehm ...zvláštní?

Monisek.B
01.05.2014 5 z 5

Je to tu znovu, opět mě nějaká kniha naprosto dostala. Ze začátku jsem si musela na styl psaní zvykat, ale netrvalo moc dlouho a do příběhu jsem se opravdu zažrala. Jedná se o příběh promíchaný několika různými druhy žánrů, že vlastně ani nevím, kam ho pořádně zařadit, ale o to je to vlastně ještě zajímavější! Jsem celkem i ráda, že jsem čtení této knihy docela dlouho odkládala, protože se díky tomu můžu ještě dnes začíst do druhého dílu! :D

Lenka.Vílka
20.04.2014 5 z 5

Od knihy jsem cekala neco jineho, to ale neznamena, ze jsem byla zklamana. Prave naopak...libil se mi styl vypraveni a po dlouhe dobe hrdinka, ktera mi svym nekonecnym rozebiranim sveho nestastneho zivota nepusobila efekt otevirane kudly v kapse. Navic-priznani nechtenych myslenek pomoci preskrtleho textu bylo velice osvezujici. Proc by vsechno melo byt jenom cerne nebo jenom bile? Po dlouhe dobe postava, ktera se v roli vypravece neboji priznat, ze neco pohnojila a pochybuje o sobe-je nuda, kdyz se na prvni strance clovek dozvi, ze je hrdina takovy a makovy a nema se v planu menit...a potom se opravdu nezneni

angelbooks
09.04.2014 5 z 5

Naprosto senzační knížka :D. Vůbec pro mě nebyla předvídatelná ( snad jen v maličkostech byla předvídatelná jinak skvělý :) ).
Jo a v některých částech jsem byla napjatá jak kšandy :D.
Tohle je jedna z těch knížek které vás nepustí a donutí vás se zamyslet trochu i více. Juliet a Adam jsou skvělý :D. Nebo když se pomoci Kenjiho dostanou na to speciální místo kde jsou podobní lidé jako Juliet. ( Omlouvám se že vyzrazuju i když moc ne jen jsou tam lidé JAKO Juliet nic více nevyzradím :D ).
Jsem OPRAVDU moc zvědavá na druhý díl :D :D, všem tuhle knihu doporučuji před touto knihou jsem četla Váhání od Maggie Stiefvater ( která mě nebavila a do které jsem se nutila ) tak pro to pro mě tohle byla skvělá kniha bylo to zaprvé nové téma a zadruhé jak už jsem psala to bylo nepředvídatelné a nutilo vás to se zamyslet :D.
DOPORUČUJUUU :D :D :D .

Lucka.79
24.03.2014 3 z 5

Jsem z téhle knihy trochu zklamaná, hodnotím jí jako průměr, možná je to tím, že jsem v nedávné době četla daleko lepší z tohoto žánru .... možná je určena mladším čtenářům ... těžko říct.
Druhý díl si určitě přečtu, možná bude pokračování lepší .... tady jsem se chvílemi opravdu nudila a už jsem chtěla mít dočteno, abych to měla za sebou.

melaficent
06.03.2014 5 z 5

Dokonalá kniha :3

P.ary
16.02.2014 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala... nejdřív obálka, pak anotace a po koupení knihy i samotný obsah... Jak už bylo psáno, nejdřív jsem si musela zvyknout na styl psaní, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout... Druhej díl už mám, ale až ho přečtu, tak nevím jak vydržím čekat na ten třetí, závěrečný...

Kat9
28.01.2014 3 z 5

Tak tahle knížka mě docela zklamala.Těšila jsem se na ni,myslela jsem totiž,že tahle dystopie tentokrát konečně NEBUDE o lásce.První kapitoly se mi líbily,ale pak se z toho postupně začal stávat ten starý známý slaďák.Já proti romantickým knížkám sice nic nemám,vždyť Dokonalý pár,který je zamilovaný už jenom podle názvu se mi líbil,ale od tohohle jsem to prostě nečekala.A proto když jsem dostala druhý díl,tak mě to vůbec nepotěšilo.Přečtu si ho,ale netěším se na něj.Ale nechci na tuhle knížku jenom nadávat,četla jsem horší a když vynechám ty zamilované části,tak je to vlastně superzajímavá knížka a i když mě nějak nezaujala,je spousta lidí,kterým se líbí.

Marika Vanova
28.11.2013 4 z 5

Kniha se mi četla docela dobře, nevěděla jsem do čeho vlastně jdu. Z počátku se mi ta přeškrtnutá slova nějak nechtěla moc číst, zvlášť když se opakovala ta samá věta několikrát, ale pak jsem to nějak skousla. Taky mi trochu vadilo, že jsem nevěděla, co je problém hlavní hrdinky, což obvykle nevadí, je to aspoň napínavé, ale tady to na mě bylo až moc dlouhé, až to začalo trochu nudit. Ne, nebylo to špatný, dám si i druhý díl.

Natalie M.
24.11.2013 5 z 5

úžasná kniha, námět postavy. je to moc pěkně ztvárněné.

FreckledCathy
22.11.2013 5 z 5

Nemám slov! Knížka je úžasná! :) Absolutně mě pohltila a předčila moje očekávání. Blahořečím si za to, že jsem si rovnou koupila i druhej díl. Horší ale je, že pokud ho přečtu stejně rychle jako ten první, tak se asi zblázním čekáním než vyjde závěrečná trojka! :D

Ankavi
22.11.2013 4 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala, obálkou, anotací - zkrátka jsem byla zvědavá. Je pravdou, že nejprve jsem si musla zvyknout na autorčin styl psaní, zvláště přeškrtané pasáže mě zpočátku rušily, ale po prvních 20-30 stránkách jsem se opravdu začetla a jen s obtížemi se odtrhla. Těším se na další volné pokračování této série, knihu mohu s klidným srdcem doporučit.

vaili
11.11.2013 5 z 5

Kniha překvapila opravdu dobrá, napínavá, zajímavá a originální...

Anny90
09.11.2013 3 z 5

Kniha nebyla špatná jako první díl série, ale poslední třetina byla trochu nuda. Těším se ale na další díl a doufám, že v něm bude více akce.

lusinka.9
04.11.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila

elisabetth
01.11.2013 2 z 5

Jsm roztříštěná se mi četla dobře od začátku do konce. Styl psaní se mi zamlouval. Přeškrtnutá slova a použivání číslic u číslovek působí zajímavě.
Děj místy trochu stagnuje, jsou velké prodlevy mezi akcemi. A samozřejmě nesmí chybět osudová láska, která ten příběh také trochu schazuje. Další věc, které mě zklamala, je konec. Juliette už od začátku připomíná Rogue z X-Men, konec je ale připomíná o dost víc. Samozřejmě, dneska se všichni inspirujeme od všech, ale tak nějak mi to zkazilo dobrý pocit z té knihy.
A Warner je úžasný magor. Škoda, že ho tam nebylo víc.

muchomurka
09.10.2013 4 z 5

Z počátku se mi nelíbil styl, jakým Juliette psala, vzpomínala. Ale zpětně, po přečtení celé knihy, mi to v kontextu celého děje sedí. Autorka velmi dobře vystihla psychické rozpoložení hlavní postavy, líbila se mi postupná změna, působila věrohodně. A i když příběh má pokračování, jsem ráda, že tato část skončila dobře, uceleně, že není nezbytné číst dál.

AfroGirl
01.10.2013 5 z 5

Abych byla upřímná, prvních 50 stránek mě opravdu moc nebavilo. Normálně o rozečtených knihách pořád přemýšlím ale o této nejdřív vůbec. Na styl psaní jsme si nemohla zvyknout a prostě nevím. Ale pak... Bombozní. Vážně. Neuvěřitelné. Nádhera. Úplně lituji svého prvního dojmu z knihy, protože jsme se opravdu sekla. Jen mě mrzí, že jsme ji přečetla tak hrozně rychle.

Rose18
28.09.2013 5 z 5

Tahle kniha dokáže svou obálkou zaujmout hned na první pohled. Svou anotací ale zaujme mnohem víc. I já propadla kouzlu této knihy a musela se do ní pustit.
Kniha je skvěle napsaná. Styl psaní spisovatelky Tahereh Mafi je originální, neotřepaný a já si ho velmi oblíbila. Námět knihy je taktéž báječný.

Edite
26.09.2013 5 z 5

Skvělá knížka.. nemohla sem se od ní odtrhnout.. hlavně od vojáka Adama!! :D
Nemůžu se dočkat až si přečtu druhý díl! rozhodně doporučuju!!

antiutopie, dystopie, kakotopie pro ženy

Tahereh Mafi
americká, 1988